Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Parkapcsolat - mindket fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Julcsabp kérdése:

Parkapcsolat - mindket fel elvalt szulok gyermeke, mukodik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 eves lany vagyok, elvalt szulokkel. Mindig is nagy szeretethianyos voltam, elso kapcsolatom nagyon komoly volt es tobb even at tartott. Ezt kovetoen sok csalodasban volt reszem a boldogsag, biztonsagerzet hajszolasa miatt. Ket ev telt el igy. Sokat gondolkoztam a velem tortenteken es olvastam es beszelgettem hozzam hasonloak torteneteirol. Sikerult fejlodnom emocionalisan, hogy az edesapam hianya altal okozott seruleseimet magamnak is beismerjem es elfogadjam, tegyek azert, hogy ezt a torest feldolgozzam. Jelenleg egy uj (2 honapos) parkapcsolatban vagyok. A fiu szinten elvalt szulok gyermekei. Jol megertjuk egymast, ugy erzem hasonloan gondolkodunk, talan mert hasonlo dolgokon mentunk keresztul. Kivancsi lennek, hogy van-e valaki aki ilyen cipoben van mint en, akinek a parja szulei szinten elvaltak. Milyen a kapcsolatuk? Erosebb mint normal esetben, esetleg ha mar hosszu ideje egyutt vannak (eskuvo, gyerekek), kivancsi lennek, hogy mennyire jellemzo a megcsalas, valas, a viselkedes a parkapcsolatban, vagy inkabb ragaszkodobbak es megbizhatobbak? Bar altalanossagban nem lehet skatulyaba huzni embereket, megis a tapasztalatom az, hogy hasonlo eletuttal rendelkezo emberek hasonlo szociologiai viselkedest tanusitanak. Koszonom amennyiben idot szantok a valaszadasra!
2013. júl. 8. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Nagyim mindig azt mondta, hogy elvált szülők gyerekéből elvált felnőtt, szülő lesz, mert azt hiszi egy házasság csak boldogságból áll és nincs benne gondok.

Szerintem ilyen szinten mondjuk nem számít.

2013. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Manapság arra van kevesebb esélyed, hogy olyan párt találjál akinek nem váltak el a szülei. Őszintén szólva szerintem ez nem jósol meg semmit egy kezdődő kapcsolatról, ki így, ki úgy éli meg a szülők válását.
2013. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 éve vagyunk együtt, már gyerkőc is van. Mindkettőnk szülei elváltak. Az enyémek (nő vagyok), 3 éves koromban, akkor apukám el is hagyott, később anyukám is lepasszolt végleg a nagyszülőknek. Férjem 16 éves volt amikor elváltak a szülei. Anyukája alkoholista volt. Nem nagyon törődtek vele a szülei. Semmi nem látszik rajta, nem sérült. Én régebben sokat sírtam anyukám miatt (1-2 éve is), és amikor kicsi voltam, jártam pszichológushoz is, apukám miatt.


Mindketten iszonyat sokat tanultunk az élettől, a rossz példát a szüleinktől, de semmilyen szinten nem befolyásolja a kapcsolatunkat az, hogy a szüleink elváltak...

2013. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, lassan másfél éve vagyunk együtt. Az én szemszögemből megnehezíti a kapcsolatot az, hogy a szüleim elváltak (vagyis inkább az, hogy együtt voltak). Nem tudok megbízni a férfiakban, félek, hogy a párom megcsal, vagy elherdálja a pénzét, pedig semmi jelét nem adja ennek. Igyekszem fejlődni és elfogadni, hogy benne bízhatok.

Az ő szemszögéből pedig (ő nagyon kicsi volt, amikor elváltak, és konkrétan magára hagyták), nagyon rosszak a kommunikációs képességei, mert soha senki nem kérte ki a véleményét a családban. Apahiányos, így szeret idősebb emberekkel barátkozni és anyahiányos, ezért sok szeretet kell neki.


Szerintem azért sokkal inkább befolyásolja a kapcsolatot, hogy kinek hány testvére van, és hogy hanyadik gyerek.

2013. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

párommal 5 éve vagyunk együtt, mindketten egykék, és elvált szülők gyermekei. az apjáról legalább annyira rossz véleménnyel van mint én az enyémről, nem ok nélkül.


ő anno elhatározta, h nem lesz olyan féreg mint az apja, én meg elhatároztam, h nem állok össze olyan suttyóval mint a saját apám :)

anyukáinkkal nagyon jó, szeretetteljes, bizalmi viszonyunk van. ki tudjuk mutatni az érzéseinket egymás felé, ezzel sosem volt gond.

apróbb kis problémák néha vannak, de elsimítható kategória, nincs befolyással a jövőnkre.


annyi markáns különbség van, hogy míg én ellenzem a házasságot, addig ő erősen pártolja. megkérte a kezem, de hárítottam. az esélyét sem szeretném megadni egy válásnak, viszont közös gyermeket nagyon szeretnék majd a jövőben.

2013. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggés. Nekem van egy féltesóm, édesanyám előző házasságából, a másodikból születtem én. Az én szüleim nem váltak el, a férjem szülei szintén együtt vannak. Remek a kapcsolatunk már 10 éve. A tesóm ugye elvált szülők gyermeke, a férje szintén. Ők már 17 évesek.
2013. júl. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!