Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért olyan fura, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan fura, hogy nem vagyok szomorú, mert a szüleim elváltak?

Figyelt kérdés
10 éves koromban váltak el, akkor sírtam, de már egyáltalán nem érdekel, mert azóta sokkal boldogabb vagyok. Nemrég elkezdte mondani a nagymamám, hogy látott egy műsort amiben elvált szülők gyerekei beszéltek és megkérdezte, hogy ugye én is örülnék, ha a szüleim újra összejönnének, erre közöltem hogy nem. Erre meg mérges lett rám, mert az volt a terve ha sokat mondom ezt otthon akkor majd újra összejönnek. Most ez miért olyan fura? Én nem akarom hogy összejöjjenek megint. 15/L

2013. aug. 9. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert már megszoktad. Jól érezd magad, nincs ebben semmi rossz. Gondolom, anyukáddal élsz - apukáddal tartod a kapcsolatot?
2013. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem furcsa, sőt, szerintem ez intelligens, felnőttes gondolkodásra utal, hogy belátod, a szüleid akarata volt a válás, és biztosan megvolt az oka. A nagymamád még más szellemben nevelkedett, neki a család, a házasság szent és sérthetetlen dolog, valószínűleg ezért zavarja őt, az hogy a szüleid elváltak, még ennyi idő után is.

Nekem is elváltak a szüleim, mikor 13 voltam, de megértettük a húgommal, és elfogadtuk jobb híján. Csak a szülei életét nehezíti meg az- és persze a sajátját, aki nem tudja ezt elfogadni. Mert ha felnőtt szemmel nézi az ember, tudja, hogy ha a szülők tényleg nem akarnak tovább egymáshoz tartozni, a gyerek duzzogása és dacoskodása nem fog ezen változtatni.

2013. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 flora08 ***** válasza:
100%
Nekem szimpatikus, hogy ilyen éretten kezeled a dolgot :) Teljesen megértelek, nekem is elváltak a szüleim, bár én sokkal fiatalabb voltam, mint Te. Most 21 vagyok, 4 éves voltam, amikor elváltak, tehát volt időm megszokni. Először furcsa volt, de később megértettem, hogy jobb lesz így, mint örökös veszekedésben élni. Mindkettejüknek van új párja (apa újra is nősült), de velük is jóban vagyok. Szerencsésnek mondhatom magam, mert túlzás nélkül mondhatom, hogy mindketten a saját gyerekükként szeretnek. Persze nem volt egyszerű, amikor gimis koromban egy hetet voltam "itthon", egy hetet "otthon" apáékkal és anyáékkal felváltva, úgyhogy elég sokat ingáztam. A barátaim meg folyton kérdezgették, hogy nem rossz-e, hogy két helyen lakom, de mindig úgy voltam vele, hogy inkább így legyen, mint az, hogy rossz legyen a kapcsolatunk. Ja igen. hogy válaszoljak a kérdésedre, szerintem egyáltalán nem fura a hozzáállásod; emiatt ne érezd rosszul magad. Valószínű, hogy nem csak a szüleid, hanem te is érezted, hogy együtt már nem megy. (Ezt azért gondolom, mert írtad, hogy azóta boldogabb vagy.)
2013. aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!