Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem telt le a válás és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem telt le a válás és a gyerekem születése 300 nap, így a gyerek az exem nevére lett anyakönyvezve. Mi a módja annak, hogyan kell nekifogni egyáltalán, hogy a gyerek a biológiai apja nevén legyen?

Figyelt kérdés
Írtam az exemnek hivatalos kérvényt is,hogy mondjon le róla,de semmi válasz.Nem hajlandó kommunikálni se velem.

2013. aug. 10. 22:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

írd meg, hogy akkor fizethet gyerektartást a "gyereke" után.

Szerintem akkor megjön a hajlandósága...

2013. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Már meg van a bírósági határozat.

Mivel van egy közös gyerekünk is,akivel egyáltalán nem foglalkozik,kértem tartásdíjat.

+ megítélték neki,hogy míg a kicsi is az ő nevén van,rá is kell fizetni.

2013. aug. 10. 22:40
 3/23 anonim ***** válasza:

Nyilván nem fog fizetni a gyereked után, ha nem a sajátja, gondolom, nem fogod elfogadni tőle, ha utalja!


Attól, hogy egyszer kerested, és nem válaszolt nincs semmi, hát keresd őt még egyszer és még egyszer, egyszer majd csak belemegy, hogy nyilatkozzon hivatalosan is, hogy nem az ő gyereke.

2013. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mostanában volt-e változás az idevágó törvényben, de 10 évvel ezelőtt még kötelezően ment a férj nevére a baba.

Az egyik jóbarátunknál a válás során a feleség már az új párjával élt. Nem voltak haragban, közös megegyezéssel váltak el, a közös gyerek elhelyezésében is megegyeztek. A válás után nem sokkal megszületett az új élettárstól a baba, ahol a volt férj egyből nyilatkozott, hogy nem az övé, az új barát egyből nyilatkozott, hogy ő az apa és a nevére szeretné venni, az anya is ugyanezt. Ennek ellenére a volt férj nevére anyakönyvezték, mert a törvény szerint a válás kimondása után 9 hónapon belül még ezt kellett tenni.

A volt férjnek kellett beperelnie az újszülöttet és a per során elérnie, hogy az ő nevéről az apa nevére legyen átírva.

Igen nevetséges és szégyenteljes dolog volt, hiszen senki nem akart veszekedni, pereskedni, pláne nem egy kisbabával, de akkor ez volt az egyetlen mód. Hátha mostanra már másképp is lehet.

2013. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

De!Elfogadom.Miért ne?Csinált ő velem,meg a gyerekkel is olyan dogokat,hogy ez a legkevesebb.

Arról nem is beszélve,hogy nem csak egyszer kerestem meg őt azzal,hogy mondjon le a gyerekről.

Még ő állt neki fenyegetőzni,hogy az én kötelességem,nekem kell elintéznem.Hiába magyaráztam neki,hogy addig nem tudok lépni semmit,míg ő meg nem tagadja az apaságot.


De itt most a kérdés azon van,hogyha méltóztatik lépni valamit,akkor pontosan mit kell tenni?

2013. aug. 10. 23:56
 6/23 anonim ***** válasza:

4: Pontosan így van még most is.


Kérdező, szerintem is addig fogadd csak el a gyerektartást, amíg a volt férjeddel nem jutsz dűlőre.

2013. aug. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem csoda, hogy elvált tőled, gerinctelenség lenyúlni a más pénzét, bár mindenki ezt csinálja, jah.....
2013. aug. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7: Nem tudhatjuk az előzményeket és hogy mi volt a háttérben.
2013. aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Jégtánc ***** válasza:
100%
Tudsz lépni exed nélkül is.Bementek a biológiai apukával a gyámhivatalba,és elindítattok a gyermek nevében egy apaság vélelmének megdöntése iránti pert.Nem kerül pénzbe.Menjetek be ,ott mindent elmagyaráznak.
2013. aug. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha az apa hülye én is elfogadnám, hiszen kimondott kérésed, hogy mondjon le, amikor is fizetni sem kell neki.


7-es


nem lenyúlja, hanem a gyereknek fogadja el,amíg nem mond le róla jogilag az övé a gyerek, ha már nem engedi, hogy a saját apja nevén legyen, akkor addig fizessen, egye meg amit főz, ha kultúrált módon megoldaná, akkor magának könnyítené meg a dolgokat


Viszont a gyerek nevében el lehet indítani a vizsgálatot a gyámhivatalnál, amit a kérdező is megtehet

2013. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!