Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet 56 évesen új életet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet 56 évesen új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
A párommal szakítottunk, mert egy másik férfibe szeretett bele. (meg is csalt vele) Van 2 nagy (18 évesek múltak) gyerekünk, meg egy 11 éves kislány. Otthagytam nekik mindent, plusz a bíróság megállapított gyerektartást is. Nem keresek valami jól, ennyi idősen nem hiszem hogy bárhová is felvennének (egy jobb fizetés reményében), de az ex követelőzik, meg fel jelentget mindenért. Én még az albérlet albérletét is alig tudom fent tartani. Ezek után még az ő oldalára állna a törvény?
2013. aug. 29. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt hülyeség volt mindent itt hagyni neki, mert ezzel csak magaddal szúrtál ki. (Nem világos, hogy házasok voltatok-e, mert akkor egyszerübb a vagyokmegosztás)


A gyerektartást a nettó jövedelmed alapjan kell fizetni, ez tényleg kötelezö.


Ezen felül nem vagy köteles semmit sem fizetni, hiába követelözik meg jelentget fel az exed.


Nem világos, hogy mi az, ammiben á még az ö oldalán áll a törvény.

2013. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
"Otthagytam nekik mindent" - Kérdező, na ITT követted el a hibát... ezt kellene orvosolnod valahogy, ha van még rá mód. A tartás az jár, azzal nem tudsz mit kezdeni, de a bíróság is szűk határok között... ragaszkodni kellett volna a vagyonmegosztáshoz, és utána lenne tárgyalási alapod, nem itt tartanál.
2013. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
úgy gondolom,56 évesen alap lenne,hogy minden ilyen,főleg anyagi ügyben kikérni egy ügyvéd véleményét,aki tisztában van azzal,hogy kinek mi jár!!!! Nem is értem,hogy-hogy lehet valaki ennyire ....,nem akarok személyeskedni,de pont azért mert 56 éves vagy,már nem könnyű újra mindent előteremteni,ezért kell ragaszkodni mindenhez! Bocs,de ezt nagyon elszúrtad,jó lenne,ha felkeresnél egy ügyvédet!!!
2013. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Érzelmileg kezdhetsz új életet, ha eltelt egy kis idő a szakítás után, én is azt tettem 52 évesen. Viszont anyagilag ennél sokkal nehezebb lesz, szinte kilátástalan kitörnöd a semmiből. Miért hagytál ott mindent ?
2013. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nézd, ha amúgy dolgozol rendesen, van állásod, látszik, hogy teszel a dolgokért, akkor minden lehetséges. Az én páromnak sincs a nem éppen fiatal kocsiján kívül semmije. Nem azt néztem, amikor 50-en túl megismerkedtünk, hanem azt, hogy milyen ember. Nálam lakunk, két keresetből jól megélünk és szeretjük egymást. Ez a legfontosabb. 52/N
2013. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Miért hagytál ott mindent?

Ilyenkor a lakásért, ingóságok stb. cserébe legalább a gyerektartást nem kell fizetni. Erre nem gondoltál? Az ex nejed nevén van már minden? Jó lenne ha válaszolnál, mert lehet még nem késő...

Amúgy igen, lehet új életet kezdeni.

2013. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy lehet-e, mert ahogy olvasom neked, nem lehet, hanem muszáj. A kérdés inkább a hogyan. Ki az aki tud neked segíteni, milyen lehetőségeid vannak jogilag, mi az ami jár, illetve másik párkapcsolatban is gondolkodhatsz, már csak azért is, mert könnyebb a létfenntartás 2 keresetből.

Ezeknek a dolgoknak utána kell nézni és lépni, nem keseregni.

A munkakeresést pedig soha nem kell föladni, ha meg sem próbálsz, jobb helyre jelentkezni, nem is fognak fölvenni.

2013. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem voltunk megházasodva élettársi viszonyban voltunk. Azért hagytam ott mindent, mert ha akkor eladjuk a kis lakást, akkor az ex 3 gyerekkel soha nem talál se albérletet se semmit. Így a saját gyerekeimmel is kiszúrtam volna. Amikor kirúgott, akkor még ki tudtam bekkelni a gyerektartást, azóta megszűnt a munkám, az újból épp hogy megélek (inkább csak alkalmi munkának mondható). Millió helyen kerestem már munkát, de semmi extra végzettségem nincs, nyelveket nem beszélek, fizikai munkát nem végezhetek így mindenhonnan elhajtanak.

Csak azért párkapcsolatot nem kereshetek, hogy több maradjon kajára. Rokonaim nincsenek akik tudnának segíteni.

Így utólag is érdemes ügyvédhez fordulni?

Ha már megszületett egy határozat?

2013. aug. 29. 17:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha csak egymás között egyeztetek meg elválás előtt az anyagiakról, akkor érdemes ügyvédhez fordulni. Ha ott is marad a közös lakásban a gyerekekkel, mert nem akarod teljesen kisemmizni őket, akkor minimum mondjon le a gyerektartásról. Ezt kellene ügyvéddel megbeszélnetek. Ez is jócskán pénzbe kerül, viszont megéri.
2013. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak szóban volt annyi hogy mindent otthagyok. Viszont semmivel sem tudom bizonyítani, hogy ezek közös dolgok voltak. Sőt! Én vettem mindent, mert amikor együtt éltünk szinte soha nem volt munkája az exnek, így ő nem is vehette.
2013. aug. 29. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!