Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tudok még új életet kezdeni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudok még új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, nemrég váltam el és úgy érzem, most kicsit ez sok volt nekem és nem vagyok benne biztos, hogy lesz még erőm újrakezdeni..túl öregnek érzem magam. 20 évesen ismertem meg az exférjemet, nagyon beleestem és 21 évesen hozzá is mentem, mert olyan biztos pontnak tűnt az életemben. Tipikusan olyan pasi, aki mellett az ember biztonságban érzi magát, mert megvan az érzelmi és anyagi biztonság is. Megbeszéltük, hogy egy ideig biztos nem fogunk gyereket vállalni, mert én olyan lány vagyok, akinek 29-30 éves koráig biztos nem a gyerekvállalás a legfőbb vágya. Éltünk szép házasságban, vettünk egy 140 nm-es lakást a belváros szívében, jártunk fogadásokra, üzleti vacsorákra, támogattuk egymás döntéseit stb. A szüleim mindig is ilyen férjet szántak nekem. Egy idő után azonban elgondolkodtam azon, hogy ennyi idősen én tényleg azt akarom-e, hogy a férjem karrierjét egyengessük, miközben az enyém elhanyatlik. Idén végeztem az egyetemen szabad bölcsészként, közben átvettem az anyám kis antikvitását. Rájöttem, hogy nekem nem egy olyan férj kell, aki az üzleti megbeszéléseitől elhalmozva, beszürkülve nem veszi észre az élet színességét. Megbeszéltük, hogy külön folytatjuk, a lakást még nem sikerült eladnunk, de addig én visszaköltöztem a saját lakásomba, ő pedig a szüleihez. Mindig is sokkal szabadabb, izgalmasabb életre vágytam, de most túl sok időt elpazaroltam. Persze, van aki ennyi idősen még nem tervez komoly dolgokat, nem is azzal van a probléma, hogy 23 éves vagyok, hanem azzal, hogy kicsit életunttá váltam. Lehet, hogy hülyeség, de teljesen úgy érzem, már ennyi idősen és ilyen múlttal nincs kedvem, sem erőm új életet kezdeni. Szeretek független lenni, de elbizonytalanodtam és kétségeim vannak afelől, hogy képes leszek még egy kis színt belevinni az életembe, hisz annyira gyorsan telik az idő. Kapcsolatra nem vágyom, csak egy kis szabadságra és izgalmakra az élet más területein. Lehet még olyan életem, amilyet elképzeltem magamnak vagy ennyi idősen már javában kezdenem kellett volna valamit az életemmel? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2009. dec. 9. 12:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen öreg??? LOL :) Sok nő még 40 évesen sőt afölött is simán tud új életet kezdeni! Főleg hogy neked a szülők egyengetik az utadat, nem kell azon izgulni, hogy éhenhalsz.

Kezdj el élni, pasizni bulizni!

Annyira kemény, hogy 23 évesen már el is váltál, nem tudom felfogni :)


23/L

2009. dec. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmiről nem késtél le. Hol itt a probléma? Kell egy fél év - év, mire helyrejössz, de utána minden menni fog, csak előbb ki kell heverned a házasságod, erre muszáj rászánni ezt az időt. Ne akarj mindent egyszerre, még így is bőven maradt időd :)
2009. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen?Kizárt!Ilyen öregen már a nyugdíjasotthonban van csak jövőd:-)

Egyébként az egyetlen elhibázott lépés a bölcsészszak volt.Milyen karriert is akarsz vele?

2009. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Leírta. Amúgy asszem, elég pénzük van, hogy megengedhesse magának, hogy bölcsész lehessen :)
2009. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor kezdhetsz valami újba, amíg életben vagy, nem a kor számít.


Az "új élet" kifejezés nekem nem azt mondja, hogy valami másra vágysz, mert akkor mondhatod úgy, ahogy én is, "belefogok valami újba". Számomra ez azt sugallja, tévedésnek, értéktelennek tekinted életednek azt a részét, utolsó szakaszát, ami eddig volt. Ezzel én teljesen tudatlanul sem értek egyet. Bár nem tudom, milyen volt, és milyen most az életed (a leírás ellenére sem), annyit biztosan tudok, hogy a múlt történései, cselekedetek, külső hatások határozzák meg a mát. Tehát ma nem lehetnél az az útkereső aki vagy, ha a múltban nem azok történnek veled, amik történtek. Ne bánd a múltat!


Én is kezdhetnék (41 vagyok) bármikor valami újba. Szerezhetnék még egy diplomát, elmehetnék egy teljesen más területre dolgozni. Akár megteszem, akár nem, az én döntésem lesz. Ezer érvet tudok, hogy miért ne tegyem, ezek mind a kényelemről és a megszerzett javak, tudások iránti kötődéseimről szólnak. Ha képes vagyok letenni ezeket, bármelyik percben belekezdhetek bármi újba. Ez igaz rád is, mert egyszerűen mindenkire igaz, aki él.


Keresd meg, hogy mi akadályoz? Mihez kötődsz, esetleg feleslegesen is? Milyen félelmeid vannak, amik megbénítanak? A válaszok ott vannak benned, ez biztos. Mindig ott vannak. :)

2009. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Húú most dicsekszel v. panaszkodsz.

Elváltál és az életdet, ugyanolyan szürkének érzed, mint mikor még házas voltál. Érdekes, nem?

Szerintem először egy kis önképzéssel kéne kezdened, hogy mit is vársz az élettől, mire valók a kapcsolatok, hol a helyünk stb.

2009. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Én azt mondom minden döntés jo a lényeg ,hogy menyjen a hajó ... ()-)
2009. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Most kell 1 kis idő míg úgymond újra magadra találsz aztán minden rendben lesz!Én 20évvel idősebb vagyok Tőled,,most váltam el pár hónapja és tudok új életet kezdeni:))
2009. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az volt a benyomásom ahogy olvastam, hogy dicsekszel.

Én 21 évesen váltam el, tehát megelőztelek! Azóta 20 évi házasság van már mögöttem és 2 nagy gerek. Fel a fejjel semmi gond. Egyszer tévedhet az ember, Te most tévedtél, vigyázz másodszorra már ne tévedj!!!! Sok boldogságot Neked!!!

2009. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, most panaszkodom, mert egy elég panaszkodós korszakban vagyok, pedig nem szokásom:) Nem látom színesen a dolgokat. Sosem voltam az a nagyon pozitívan gondolkodó ember, még a jóban is gyakran megtalálom a rosszat. Csupán egy kis megerősítésre voltam kíváncsi, hogy még nem késő belekezdeni új dolgokba. A szüleimtől, meg a barátaimtól ez másképp hat, hisz ők ismernek, de azért kíváncsi voltam idegenek véleményére is. Talán most egy kicsit lazítanom kéne és befejezni a siránkozást. Megpróbálok elmenni néhány bulira a barátnőimmel annak ellenére, hogy nem vagyok az a bulikban feszültséget leadó típus.
2009. dec. 9. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!