Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretnél elválni, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnél elválni, de nem tudom hogy mondjam meg a férjemnek aki alkoholfüggő és kicsit agresszív?

Figyelt kérdés
A férjemmel már rég kihűlt a kapcsolatunk, állandóak a viták, nem is alszunk egy ágyban. Van egy 2,5 éves lányunk, aki már elég "nagy lány" és minden alkalommal amikor Apján érzi a pia szagot (minden este) elmondja h Apa büdös és nem kér puszit! Minden programunkból kimarad, nyaralni 3 napra jött el nagy száj húzva, mert Anyós azt mondta Neki h kötelező. Nem jár velünk családi ünnepekre, nem jár velünk sehova, mert nincs kedve...este 6tól-8ig a haverokkal söröznek mindennap, szombatonként még tovább, így hétvégén mikor hazaér már jól be van rúgva kötözködik, agresszív, mindennek elhord. Szerintem megérett a dolog a szétköltözésre, bármennyire is teszi a szépet a lányunknak és bármennyire is azt mutatja/hazudja a szüleinek hogy milyen család centrikus, tökéletes apa/férj. Azok akik megtették már, és azok akik csak tervezik: Ti hogy mondtátok/mondjátok el a férjeteknek, hogy vége? Előbb pakoljak össze , lépjek le egy albérletbe és utána beszéljem meg Vele, hogy miért és hogyan tovább, vagy előbb üljek le vele és mondjam a szemébe, hogy már nem szeretem? A szüleinek szóljak, hogy nem úgy mennek a dolgok ahogy Ők hiszik? (egyébként már 3 nagy botrány is volt az iszákolás miatt de mindig itt kötünk ki, hazudozás, ivászat, a szülök nem túl segítőkészek).Ti mit, hogy tennétek?

2013. szept. 4. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Más esetben azt mondanám előbb ülj le vele és utána pakolj, de ha agresszív, én nem kockáztatnék, és előbb pakolnék, utána beszélnék!
2013. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Leülnék vele mégegyszer, és utoljára. Kapna egy hetet, hogy változzon. Ha nem történik semmi, egy szép nap arra jönne haza, hogy nincs kihez hazajönni.
2013. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Hívd el a beszélgetésre a szüleidet. Velük távozz a lakásból is.
2013. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Én is leülnék vele beszélgetni még utoljára!
2013. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz attól, hogy bántani fog, költözz el, és küldd neki az ügyvéddel a levelet, hogy beadtad a válást. Ha nem annyira durva, akkor beszéld meg egy nyilvános helyre, vagy kérj meg egy ismerőst, hogy ő is legyen jelen, mert félsz a reakciójától.
2013. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha agressziv,akkor nincs értelme megmondani és utána pakolni,még bántana.


Én néznék albit,napközben átcuccolnék,áthivnám a szüleit mire hazajön, a kicsit a saját szüleimnél hagyném,megmondanám hogy ennyi volt,eddig tűrtem,találkozunk a biróságon.

2013. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%
" Van egy 2,5 éves lányunk, aki már elég "nagy lány" és minden alkalommal amikor Apján érzi a pia szagot (minden este) elmondja h Apa büdös és nem kér puszit!" Ez a te hatásod. Erre ne hivatkozz. Ettöl függetlenül beszélj a szüleivel is meg vele is, hogy ez igy nem megy tovább.
2013. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben úgy korrekt, hogy az ember először megbeszéli a párjával a szakítást és csak utána teszi meg a lépéseket, de lehet hogy most fordítva kéne csinálni. Ha nagyon agresszív, és tartani kell attól, hogy esetleg nem enged el, vagy ilyesmi (ezt te tudod), akkor én a helyedben úgy csinálnám, hogy előre leszervezném az összes részletet (lakás, költözés, mikor pakolok össze, mit pakolok össze...stb.), és csak utána közölném, hogy elmegyek. A harmadik variáció, amikor nagyon durva a helyzet és a partner, akkor a szervezés után össze is pakolnék és elköltöznék amikor nincs otthon, és csak utána beszélnék vele. A három közül úgy válassz, hogy Te is és a kislányod is békésen, biztonságban tudjatok költözni.

Persze a férjednek is meg kell majd mondanod, hogy miért, és ha igényli, akkor akár részletesen is átbeszélni vele hol romlott meg a házasság. Tisztelet és higgadság! Erre kell figyelni. Anyósékkal is illik ilyenkor beszélni, nekik dióhéjban elég a tényeket közölni, meg megadni az új elérhetőséget, hogy kereshessék az unokát. Ennyi.

Bátor dolgot csinálsz, hogy meghoztál egy nehéz döntést és cselekedni is fogsz. Kevés ember tenné meg. Rengetegen sínylődnek rossz házasságban, szürke unalmas életet élve. Te teszel a szebb jövődért, gratulálok és sok sikert kívánok hozzá!

2013. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most járt le az egy hónap próbaidő...annyit kértem Tőle, hogy látogasson el az orvoshoz és vizsgáltassa ki magát, mert más problémák is vannak ha iszik, de azt mondja erre nincs ideje...szóval ezen már túl vagyunk. A szüleimet utálja mert amikor durvábban ivott Apukám szólt a szüleinek akik eltiltották a kocsmába járástól...eredmény: a parkolóban ivott, ahova a haverok hordták neki a piát, mondván Ő így nem jár kocsmába, nem hazudik a szüleinek mert tényleg nem megy be...Aztán mikor szóltam Nekik, hogy mit csinál a fiúk azt mondták Én találom ki...Köszönöm az eddigi válaszokat, megerősítettek abban, hogy nem gyávaság/szemétség ha egyik nap összepakolok és elmegyek.Kicsit tartok is ettől az egésztől. Főleg, hogy utána hogy fog viselkedni, de lépnem kell, a Lánykám miatt is.
2013. szept. 4. 11:45
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a durva, hogy neked kell menekülnöd...

Szüleim nem váltak el, apám ivott, most már csak kevesebbet de rendszeresen, utálom érte. A kislányodnak is jobb így.

Nem hinnék semmiféle ígérgetésnek, cuccolnék, aztán majd kapja a levelet, hogy beadtad a válópert. Ha agresszív, nem kockáztatnék.

2013. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!