Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Aki azért vált el, mert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki azért vált el, mert a férje alkoholfüggő volt, az apa hogyan viselkedett utána a gyerekkel? Próbált érte harcolni, vagy egy idő után nem érdekelte, nem ment látogatni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan embernek, akinek nincs semmije, nem tudja egyedül saját magát sem ellátni, mert nem tudja beosztani a pénzét, ha a családját is elveszíti, még lejjebb csúszik és nem fogja érdekelni a gyereke, vagy annál inkább harcol majd érte? 3 hónapos a gyerekünk, nem tudom mire számítsak.
2009. jún. 18. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyit segít, de nekem anyukám volt alkoholista. Apa el akart válni és anyu nagyon harcolt értem, de nem azért mert annyira szeretett, hanem azért mert pénzt remélt apámtól. Csak hát sajnos ott szúrta el a dolgot, hogy részegen ment a tárgyalásra is, így semmi esélye nem volt. Mióta elváltak, azóta nem keresett, ha hívtam, akkor eleinte még felvette a telefont és pénzt kért tőlem, hátha megsajnálom. Mióta tudta, hogy nem adom oda a zsebpénzem azért, hogy eligya, azóta nem keresett. Ennek már 10 éve és azóta is nagyívben tesz rám. De mint említettem az anyukám volt alkoholista. Szerintem egy alkoholista apának nincs túl sok esélye megszerezni a gyereket, különösen ha te tudod igazolni, hogy el tudod tartani. Ritkán kapja meg az apa a gyereket, ha az anya foglalkozik vele.
2009. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apàm alkoholista, 22 éve vàltak el! Elolvasta a vàllàsi papirokat régebben, apàm csomo mindent hazudott, hogy megszerezzen minket a bàtyàmmal! Nem jött össze neki! Pàrszor eljött értünk a làtahatàsi idôkor, majd egyszer kijelentette, hogy menjünk ha akarunk! Teso 10 én 8 éves voltam! Teso ment, én nem! Azota csak temetéskor voltam feléje! Ö se keres én se! Màr teso se megy, probàlt rajta segiteni, de a pia fontosabb volt, mint a melo vagy az unokàja!
2009. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkoholista,akkor végképp nincs esélye.De mióta iszik? Ha már régen,miért vállaltatok gyereket?Tud majd tartásdíjat fizetni?Úgy értem,hogy lesz-e munkahelye?

Ettől függetlenül,elképzelhető,hogy látni akarja majd a gyerekét,és emiatt sok problémád lesz.

2009. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus egy komoly személyiség zavar. Függetlenül attól, hogy akarja majd a gyerekeket vagy nem, nehéz lesz nekik együtt élni azzal, hogy az apjuk így viselkedik. Hivatalosan alig van esélye arra, hogy megkapja a gyerekeket. Azonban kitagadni sem szabad, mint apát, hisz a gyerek vér szerinti szülője.


Hogy milyen döntést hoz a gyerek apja, az rajta múlik. Az azonban rajtad, hogy hogyan viszonyulsz majd ehhez te és ennek nyomán a babó.

2009. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én így váltam el,ilyen volt a férjem ahogy leírod a tiédet.

Ennek már lassan 14 éve,összesen 2x látta a gyerekünket,pedig felajánlottam,hogy bármikor találkozhatnak de soha nem élt vele.Gyerek tartást nem fizet,és soha semmilyen formában nem gondoskodott a gyerekünkről.Se egy születésnap,egy karácsony...stb..semmikor soha nem jutott az eszébe,hogy neki gyereke van valahol.Lett a válásunk után új kapcsolata ahová gyerek is született sajnos.Nagyon sajnálom őket,mert teljesen lezüllött,róluk sem gondoskodik.Persze a nő sem különb akivel együtt él,egy gyereke az anyjánál egy vele egy közös,meg ki tudja merre nincs neki,szóval hasonló mint a párja.Nagyon sajnálom a gyerekeket.És még agresszív is lett az exem,meg szokta verni az anyját is, a nőjét is,de ami a legszörnyűbb,hogy az élettársa gyereke már került intenzívre úgy megverte.

Szóval én jobbnak is látom,hogy nincs vele semmilyen kapcsolatunk,ilyen emberrel nem lehetne mit kezdeni.Annak örülök,hogy idejében elváltam tőle,és nem csúsztunk vele együtt le mi is a gyerekünkkel.Azóta nekünk normális boldog életünk van,férjhez mentem 10 éve,és van még 2 tesó is.A férjem sosem különböztette meg a 3 gyereket egymástól,és a nagy gyerekem apjaként szereti a férjemet.Viszont a vérszerinti apjával nem lenne hajlandó még csak találkozni sem annyira megveti.És nem is tudok neki semmit mondani ami mellette szólna,mert ekkora gyereknek már van annyi esze,hogy hiába védeném meg előtte,ha egyszer sosem törődött vele.

Nem is merem a Te férjedet,de sajnos erre is számíthatsz.

Ha nem hajlandó változni mindenképpen válj el a gyereketek érdekében és a magadéban is.

2009. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én alkesz apám sem keresett soha többet,mikor elvált anyám tőle.3-an voltunk testvérek.Az egyik gyereke meghalt,a temetésére eljött,azóta sem láttam.Az ilyenek soha nem fognak megváltozni.Gyerek tartást is nagyon nagyon ritkán küldött nekünk.Én úgy gondolom,h. egy alkoholista,soha nem harcol küzd a gyerekéért.Sok példát láttam már rá sajnos.Legyen az nő v. ff.
2009. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szüleim váltak el két éve azóta apukámnál nem nagyon voltam de minden hétvégén találkozok vele. Ő sem és én sem akarunk többet találkozni. Fontosabb eseményre mindig elhívtam de csak csalódnom kellett így inkább hagytam az egészet szóltam neki hogy a ballagásomra ne merészeljen részegen jönni. Hát nem tudom hogy most mi lesz. Nem harcolt értem, nem is fog. Szerintem ez elég egyénfüggő.
2009. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4-en voltunk testverek es en voltam a legkissebb (6eves) amikor elvaltak a szuleim. Mivel nem egy varosba eltek, miutan elvaltak, igy mi mentunk a nyari vakacioba apankhoz. O soha nem keresett, se szulinap se nevnap, se karacsonyra egy kepeslapot sem kuldott.

Gyerektartast soha nem fizetett...

Mikor mar nagyobb lettem sot, gyerekem szuletett es irtam neki, kuldtem foto is a picimrol meg egy szimpla "gratulalok" lapot sem irt :((( Pedig allitolag en voltam a kis kedvenc :((

Remelem nem jarsz hasonloan!

Sok sikert!

2009. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
szia! én is pont ebben a szituációban vagyok, most fogok válni. 1 hete raktam ki a szűrét és a gyerekünk 1 éves múlt. ma eljött, hogy láthassa a kilányt, kivételesen józanul, de nem sokat foglalkozott vele. Csinált magának kávét és rágyújtott az udvaron. Aztán mikor bejött a kislány szépen kitessékelte és pápával. Erre el is ment. Gyerektartásra én sem számítok, mivel, hogy már be sem ment dolgozni. Kitartást és sok boldogságot a picinek és Neked! Hidd el boldogabbak lesztek nélküle!!!
2009. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel a gyerek vagyok...

A szüleim 3 éves koromban váltak el, állítólag volt, hogy apámtól akkora pofont kaptam, hogy vérzett az orrom... Természetesen anyukámmal maradtam. Apám soha nem keresett (eddig 27 éve lett volna rá), sőt, nem sokkal később letagadta, hogy én a fia lennék. Mindezt úgy, hogy én is hallottam. Szerinted keresett? Szerinted ezekután bármikor is úgy éreztem volna, hogy nekem keresnem kell őt? Még akkor sem, hogy nagyjából tudom mi lett vele, és tudom, hogy esetleg segítségre szorulna. Dehát... Én nem vagyok a fia. Lehet, hogy kegyetlen, undorító szemétláda vagyok. Ez esetben igaz, hogy nem esett messze az alma a fájától.

Egy kis adalék: anyukám később együtt élt egy másik fickóval, aki hasonló szinten az alkohol rabja volt (sajnos ő belerángatta ebbe anyukámat is, de az egy másik sztori). Neki korábban volt családja, két gyerekkel. A gyerekek havonta 1-2 hétvégét nálunk töltöttek, a fickó szerette a saját gyerekeit, többnyire velem sem volt rossz, csakhát az alkohol... Végül el lett küldve, anyukám úgy látszik kigyógyult a betegségéből. Hogy ez utóbbi emberrel mi lett azóta, nem tudom, de szerintem rég nem találkozott a gyerekeivel.

2009. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!