Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után, a volt feleség,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után, a volt feleség, nem hajlandó a gyerekkel együtt átadni a személyazomosító okmányokat, az "apás napokon" pl. nehogy a férj külföldre vigye a gyereket a szabadság alatt. Mit lehet ebben az esetben tenni?

Figyelt kérdés

#apai láthatóság #személyazonosító okmányok átadása.
2013. szept. 5. 08:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

A szülők elváltak, a leírásból úgy tűnik, hogy az anyánál lett elhelyezve a gyerek, az apának csak láthatási joga van. Tehát az anya dönt a gyerekek hivatalos dolgairól. Hacsak nem közös felügyeletet kértek.

Tehát ha az apának csak láthatási joga van, akkor nem kérheti el a gyerek hivatalos iratait, mert semmi dolga vele. A TAJ kártyát kérheti csak el, arra az esetre, ha a gyereknek sürgős orvosi beavatkozásra lenne szüksége, amíg vele van.

2013. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
59%

Na milyen szépen törölgetik a kommentjeim, amiben feldobtam, h vajon akkor is ilyen lenne a hozzászólás, ha fordítva lenne és az apa nem akarná ideadni a papírokat??:)

Valahogy arra nem akarózik válaszolni senkinek, vajon miért?:P

2013. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Kijük vagy te ezeknek az embereknek? Merthogy csak szítod, az tuti. Érdekes, hogy legtöbb esetben nem az érdekelt kérdez, hanem mindíg a "harmadik"...( uj asszony, anyós...)

2013. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 22, válaszolok neked. Ha a kerdes az, hogy valas utan a gyereket nevelő szulo nem akarja odaadni a láthataskor az iratokat, akkor is ugyanezek a válaszok születnek, ez ugyanis nemtől független.
2013. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
57%
Pont azt akartam írni, amit a 24-es válaszoló. Mellesleg nem tudom mit háborogsz itt 22-es, Te is töröltetted a válaszomat, amiben leírtam, hogy szakmámból kifolyólag tudom, hogy nincs igazad. Pedig én aztán normális stílusban írtam, úgyhogy felesleges itt álszenteskedni.
2013. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Én ha jól tudom gyereknek az EU-ba is kell személyi, ha a szülőországából kiutazik. Még az újszülöttnek is. Pont, hogy a gyermekkereskedelem visszaszorítása miatt van ez így. Nem utolsó sorban felnőtt ember is csak érvényes személyivel vagy jogosítvánnyal utazgathat bárhová az EU-ban, gyereket sem lehet papírok nélkül hurcolászni, csak azért mert EU.


Határátlépésnél nem kérik nyilván, de pl. bármilyen más ellenőrzésnél (közúti) kérhetik és akkor buknak.


De lehet tévedek...

2013. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
26, nem írnám le, hogy milyen módokon lehet igazolvány hoz jutni, ha akar az ember.....
2013. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig a válaszokat. Nálunk úgy volt, hogy mi is kértük a bíróságot, hogy a végzésben legyen belefoglalva, hogy a gyermekek átadásakor minden okmányt, és kértük, hogy legyen felsorolva (taj, személyi, lakcímkártya, útlevél).

A bíró rendes volt bele is foglalta a végzésbe, hogy az anya köteles átadni a gyermekekkel az okmányokat is. (mi is azért kértük mert szerettünk volna külföldre menni nyaralni a lurkókkal) És miután magátólnem adta oda az okmányt, így gyámügyre sem mehettünk, hisz a gyámügy azt mondta, hogy csak azt tudja végrehajtatni ami feketén fehéren a végzésben van.

Tehát mi ezért kértük, hogy foglalja bele a bíró. így is lett. Sőt még pluszt is beleírt, mert bele írta, hogy az apa a saját idejével maga rendelkezhet, így oda megy a gyerekkel ahová akar, jelen esetben külföldre nyaralás céljából. Ám hiába írta bele a bíró, sajnos elmondta nekünk a bíró, hogy nincs az a hatóság aki kikényszerítheti az okmányokat. Tehát hiába hívunk rendőrt, a rendőr nem követelheti az okmányokat. gyámügy csak bírságolni tud. Összegezve sajnos hiába van benne a végzésben, a nyaralást ugyanúgy meglehet hiúsítani a másik szülőnek. Max. megbírságolják anyukát.

2013. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
52%

Bármennyire is szidjátok a kérdezőt, de jogos a kérdés.

Sajnos sok anya van, aki direkt csak önzésből nem adja oda a papírokat a másik szülőnek, hogy az ne tudja elvinni nyaralni. (Szó nincs külföldre költözésről, mert az a pepíroktól függetlenül is tilos, és ha nem viszi vissza az apa a gyerekeket a láthatás végén, akkor úgyis mindegy, hogy papírokkal vagy papírok nélkül teszi.)

A gyerekek mennének nyaralni az apával, de az anya nem engedi, mert ha a gyerekek az apával jól éreznék magukat, akkor az apa jó apa lenne, és ezt a képet a gyerekekben le kell rombolni mindenáron. Erről az önzésről szól ez a történet, még ha a nők nem is ismerik be.

2013. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Persze 27-es, biztosan meg lehet oldani, mert mindent meg lehet oldani, de akkor meg már tök mindegy oda adja-e az iratokat vagy sem.


Ennyi erővel a gyereket sem szabadna odaadni, mert a végén diplomát hamisítanak neki 3 évesen és eladják atomfizikusnak.


Persze volt egyszer egy nem túl szép balhé, mikor valami iráni vagy török vagy mittudomén milyen apa elvitte a gyerekét haza, és nem akarta visszahozni az anyjának. Igaz, ilyen lehet, de ez teljesen más tészta.

Nem gondolnám, hogy a magyar apukák közül sokan fognának egy sok nyűggel járó kiskölyköt, itt hagynának csapot papot és nyakukba vennék vele a világot, csak úgy, hadd szóljon. Még bosszúból sem, mert egyrészt elég macerás áttelepíteni az egész életedet csak ezért egy másik országba, másrészt többnyire így magukkal csesznek ki. Persze most lehet azt mondani, hogy biztos eladja gyermektelen családoknak, de ha ilyen ember van a világon, megérdemli az a nő aki szült neki.

Innentől kezdve meg az már mindegy, hogy itthon vagy külföldön nyaralnak, hiszen baleset mindenhol történhet.


Amúgy meg ne kérd az okmányokat ha úgysem kell, ennyi. Előbb utóbb ha nem pörögsz rajta, akkor már nem is lesz izgi nem odaadni. Mert kb. erről szól az egész. Ha meg külföldre akarsz menni, akkor ez van, az anyja beleegyezése nélkül már pedig nem viszed. Látod, ezért nem kell minden hülyével fészekalját rakni. Van amikor a rossz döntéseinkbe bele kell törődnünk.

2013. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!