Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fenyegetőzik. Mit tegyek? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fenyegetőzik. Mit tegyek? Mit tud tenni ellenem?

Figyelt kérdés
8 Hónapig voltam együtt egy férfival. Ez alatt az idő alatt vettem egy házat, saját pénzből, saját tulajdon. Felújítgattuk közösen, majd ide költözrünk, egy nap meg az anyja is ide költözött, mert összeveszett a lányával és eéjött a közös házukból. Teltek a napok, míg egyik nap már nem szóltak hozzám napokig, ellenem fordította a párom, tarthatatlan volt a helyzet, majd közölte az anyja, hogy:magamnak köszönhetem. Én meg vele, hogy akkor el lehet menni, van hova, menjen vissza a házába. Erre bepipult és a fia is és együtt elpakoltak. Több napig pakolták a cuccokat. Eltelt egy hónap és most jön, hogy akkor még az itt maradt cuccait elvinné. Mire én: elpakoltál, ne zaklass, ne keress, felejts el, ide ne gyere többet. Születésnapomra kaptam tőle egy tv-t, azt követeli rajtam. Fenyegetőzik, hogy elpereli a házam tőlem, mert neki is mennyi pénze benne van, meg hogy hatósággal jön ide és visz mindent, ami szerinte még az övé. Ez tényleg ilyen egyszerű? Csak jön és visz? Szerettem, vele akartam élni, de ő nem engem választott. Itt vagyok egy 3 éves gyerekkel és tanácstalan vagyok, hogy mi van ha jön rendőrséggel, a gyereket halálra ilyeszti és elvisz mindent? Mit tehetek?
2013. szept. 18. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Hát azért ez nem úgy megy, hogy elmegy egy rendőrért, és elvisz a házadból mindent, ne aggódj.

Peres úton bizonyíthatja, hogy mennyi pénzt tett bele a házba, és azt kérheti, mivel nagyon rövid volt a kapcsolat. Fogadj egy ügyvédet, és üljetek le hármasba, ott az ügyvéd ismertetni fogja, hogy kinek mihez van joga.

2013. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

"Felújítgattuk közösen"


Bocs, de igazat beszél, vagyis invesztált a házadba az exed.

Ne legyél kicsinyes és ad vissza neki, főleg ha ez az ára a békédnek!!

2013. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Tedd ki a lakás elé azt a tetves TV készüléket és dobj neki egy sms-t, hogy kint van a készüléke amit kért. Remélem zárat cseréltél...
2013. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

A rendőrséggel nem tud elvinni semmit sem, csak bírósági végzéssel.


Ha a felújításba beszállt pénzzel, munkával, azt kérheti.

2013. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy mekkora az az összeg, amennyit ő költött a házadra. Az ennek megfelelő követelése jogos.
2013. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

elvileg jogos ha kéri vissza a felújításra szánt pénzt


de ha minden mást te fizettél : kaja rezsi stb.. akkor azzal tudod csökkenteni pláne ha az anyja nem szállt bele semmiben sem anyagilag


am tőle meg kérhettél volna lakbért is .....

2013. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Értem én, nem tartattam én el magam, sőt családom segített a felújításban nagyrészt. Az, hogy most szabadidejében ő is megkevert egy keverő maltert, na ne már. Szerettett vagy mi a fene, Közös jövőt terveztünk, soha nem hangoztattam, hogy ez az én házam. De kijátszottak és azóta is belémrúgnak folyamatosan. Ebből lett elegem, eddig nem reagáltam, de most felveszem a kesztyűt, mivel már fenyegetőzik. Az igaz, hogy számlákkal kell igazolnia, hogy mit tett ebbe a házba bele? Mert akkor esélytelen szegénykém.
2013. szept. 18. 10:30
 8/19 A kérdező kommentje:
Ja, az anyja, meg egy fillért sem adott ide nekünk 2 hónapig. Sőt bevásárolni sem járt soha.
2013. szept. 18. 10:31
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi. A rendőrség nem fog lépni semmit. A bíróságon meg hogyan igazolja? Először is kellenének számlák, aztán pedig igazolnia kellene azt is, hogy azok a számlák valóban arra a házra lettek költve. És mindent annak kell igazolnia, aki állít valamit, tehát neki, mégpedig hitelt érdemlően.

Az ajándék pedig csak megfelelő feltételekkel követelhető vissza, ez sem olyan hogy azt mondom és kész.

Férfi létemre pedig arról az emberről, aki az anyját is odaköltözteti a barátnőjéhez, meg van a magam véleménye. Anyóssal ugyanis nem lehet együtt lakni, még a leggondoskodóbb legkedvesebb fajtával sem. Remélem tanultál belőle és soha többé nem hagyod.

2013. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
jogilag tehetetlen
2013. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!