Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hasonló kérdés volt már itt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasonló kérdés volt már itt. Felelős anyai döntés az ha gyermekkel összeköltözöm válás alatt egy férfival? Akivel a házasság utolsó fél évében volt titokban kapcsolatom? És ha nem sikerül vele hosszútávon? Ezt bíróságon fel lehet hozni ellenem?

Figyelt kérdés

Ő is elvált gyermekeit felesége nevelte-neveli?Férfi másik városban ezért gyermek kikerül iskolából megszokott családi baráti környezet stb Ezt bíróságon fel lehet hozni ellenem?

Vagy várjam meg tárgyalás,gyermekelhelyezés végét,és addig maradjak albérletben?


2013. febr. 17. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem okosabb döntés a válás utánra hagyni a költözést. Addig legalább az új férfi is jobban megismerheti a gyereket, és a gyereket is fel lehet készíteni a költözés okozta változásokra.
2013. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Amíg nem válsz el, addig mindenképpen kell az apa belegyezése is, hogy más városba költözz a gyerekkel.

Azt nem mondanám, hogy felelős anya vagy, ha már a házasságod alatt megcsaltad a gyerek apját egy elvált pasassal.

Felelős döntésnek tartod a gyerekedet kiszakítani a környezetéből, egy olyan férfi kedvéért, akiről nem sokat tudsz és nem is bízol benne? Tudod, hogy miért vált el ? Milyen a kapcsolata a saját gyerekeivel? Ha nem tudsz majd vele élni, vagy nem szereti a gyerekedet, akkor mit csinálsz? Költözöl egy újabb pasashoz?

2013. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Tehát -ha jól értem- hozzá mennél a szeretődhöz,

és vele neveltetnéd a jelenlegi párod gyerekét.

Vagyis elvennéd az apjától a gyerekét és egy olyannal neveltetnéd, akinek a saját gyerekeit is más neveli??!


Noooormááááális vagy Maaargit??

2013. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tényleg segítséget szeretnék kérni hogyan tovább.
2013. febr. 17. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez a segítség.


Az emberek mind így fognak rád gondolni, később a gyerekeid is.

Szerinted akkor felhozható vagy sem?


Ilyen nőnek én nem is ítélnék gyereket, pedig nő vagyok.

2013. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Itt sokan azt sem tudják miről beszélnek... :D


Kedves Kérdező!

Ha úgy érzed, hogy a szeretőd stabil és el tudja fogadni a gyermekeidet akkor költözzetek össze.

De ha azt érzed, hogy feszültség lenne a gyerekek a válás miatt és nem tudnátok a gyerekek tudta nélkül rendezni a súrlódásokat (ami mindig van ha két ember összeköltözik, pláne ha gyerekek is vannak) akkor ne. A gyerekeknek nem tenne jót a túl sok változás. (nincs apa/itt egy másik férfi/csak anya van)

Én nő vagyok. A páromnak két gyermeke van az anyjuk kibírhatatlan volt hitelt hitelre halmozott a párom tudta nélkül. Elhidegültek majd ellenséggé váltak. Akkor kerültünk egymáshoz közelebb a párommal.

Amikor az anyjuk lelépett (igen, elhagyta a gyerekeit és a tartozásait is ott hagyta) akkor én odaköltöztem a páromhoz és a két gyermekhez. Ez már több éve történt.

Nagyon jól kijövünk, kisebb gondok voltak az elején, de összecsiszolódtunk. Jelenleg boldogok vagyunk és 4-en várjuk az aprócska jövevényt aki a pocakomba növekszik... :)

Sok sikert...

2013. febr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Segítséget kérsz.


Olvasd el, amit leírtál:

"Felelős anyai döntés az ha gyermekkel összeköltözöm válás alatt egy férfival? Akivel a házasság utolsó fél évében volt titokban kapcsolatom?"


Majd utána:

"És ha nem sikerül vele hosszútávon?"


Milyen választ szeretnél?

1. Csaltad a férjedet.

2. Most szétrobbantanád a családot.

3. A gyerekre sem vagy tekintettel, mert kiemelnéd az eddigi életéből, és betennéd egy teljesen idegen kőzegbe.

4. Az új bikádban sem vagy biztos.

5. Önző vagy, mert képes vagy egy farok miatt szétdúlni minden szeretted életét.

6. Ha kiderül, hogy mégsem ő a fehér-lovas királyfi, mégis mihez kezdesz majd, mint "FELELŐS ANYA"???!

2013. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 jojojjo ***** válasza:
79%
Méghogy felelős anya. csalad a férjedet, Nem tudni miért váltatok el de akkor is csaltad. és most a szeretőddel akarod nevelni annak az embernek a gyerekét akit felszarvaztál? uristen erre jelzőket nem nagyon találni. ásd el magad
2013. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen nincs! Egy jó ügyvéd és véged!!!
2013. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám 4 éven keresztül tartotta napi szinten - titokban - a kapcsolatát egy nála 14 évvel fiatalabb csávóval. Négy év után bejelentette, hogy válik apámtól, velem és öcsémmel pedig átköltözött a város másik végébe. Kicsik voltunk még (8 és 10 évesek), és magyarázatot nem kaptunk rá egyszer sem hogy most mi van. Apám magyarázta el később hogy mi miatt döntött anyánk így. Aztán összevesztek így különválva anyám titokban tartott internetes palija miatt, úgyhogy anyu továbbköltözött velünk a nagymamámhoz (akit öcsém és én is utálunk, és van is rá elég okunk), aki faluban lakott. Nagyvárosból faluba költöztünk, sulit váltottunk, a kibírhatatlan nagyanyámhoz költöztünk.

Apámtól úgy jártam suliba, hogy a régi sulim előtt hajtottunk el mindig, és tovább kellett kocsizni 12 kilométert egy sokkal rosszabb, falusi iskoláig...

Anyám 10 éves korom óta hajtogatja nekem, hogy az egész válás apám hibája, s neki semmi hibája nincs ebben az egészben, és én hittem is neki, de úgy 13 éves koromtól kezdve magamtól is kezdtem rájönni hogy nincs igaza. Ráadásul a nála jóval fiatalabb, hihetetlenül gyerekes pasijával még mindig együtt van nagyanyáméknál. Apámhoz maximum egy hétig engedett csak el, ha menni szerettem volna, utána viszont ott kellett maradnom nála (anyámnál) legalább kétszer annyit. Mindig utáltam ott lenni..


Nem vagyok idős, szóval nem szeretném most neked azt mondani, hogy költözz, vagy ne költözz, mert nem rám tartozik a dolog, csak gondoltam azt közlöm, hogy anyám hasonló helyzetben költözött össze velünk együtt a "fantasztikus" új párjával, tehát fiatalon elég nagy környezetváltozásba kerültünk öcsémmel együtt, és én ezt még így, 8 év után sem igazán tudom megbocsátani. Régen nagyon megviselt.


Persze ezt a költözős dolgot megoldhatod úgy is, hogy a gyerekeknek ne legyen nagyon rossz. A rövid történetemből kivehető, hogy mit NE csinálj. (: Az új sulit nem lesz nehéz megszokni, sőt, barátokat is simán szerez a gyereked, de feltétlenül mondd el neki hogy mi a helyzet közted és a (volt)férjed közt. Én utáltam hogy nem tudok semmit.

Fél évnyi kapcsolt után mondjuk én biztosan nem költöznék össze senkivel, főleg nem így, válás közben.

Először azt hittem válni csak így lehet, de unokahúgom szülei is elváltak, elég durva okok miatt (megcsalás jobbról-balról, stb.), viszont ők direkt közel költöztek egymáshoz u.húgom miatt; amiatt, hogy továbbra is ugyanabba a suliba és társaságba járhasson, valamint hiába volt időszak, amikor utálták egymást, nem kiáltották ki a gyerekük előtt egymást mindenféle haddnemondjamkiminek.

2013. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!