Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a közös szülői felügyeletről? Szerinteted valóban a gyerek érdekét képviseli, ha a két szülő öli egymást?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 10:39
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Szerintetek - elnézést
2013. okt. 11. 10:40
 2/25 anonim ***** válasza:

szerintem a gyereknek nem tesz jót, ha kétlaki életet él, megviseli az állandó "költözködés".


"Szerintetek valóban a gyerek érdekét képviseli, ha a két szülő öli egymást?" - na ne hülyéskedj, nem vagyunk már gyerekek, h bedőljünk egy ilyen kérdésfeltevésnek

2013. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nem képviseli a gyerek érdekét ha két szülő öli egymást, se válás után, se házasságban. A gyerek érdekét az képviseli, ha a szülők békében, kulturáltan tudnak elválni, ha a válás után is emberi módon tudnak egymással beszélni és egymásról a másik jelenléte nélkül is, és a gyerek mindkét szülővel akkor és annyit találkozhat amennyit csak akar.

Az a normális, ha mindkét fél elkönyveli magában, hogy csak ők szakítottak és váltak el, a gyermekük egyikőjükkel sem szakított és egyikőjüktől sem akar megválni!

Szóval válás után a gyerek szempontjából a legeslegjobb megoldás, ami a gyerek lelkében és fejlődésében a legkevesebb zavart okozza, az a közös szülői felügyelet, a korlátlan láthatás mindkét félnek.

2013. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy közös szülői felügyelet semmiképp sem lenne jó olyan szülők között akik semmiben sem értenek egyet.

Szerintem ott lehet hasznos, ahol apuka és anyuka is egyetért. De hát ők meg nem élnek külön... általában...

2013. okt. 11. 10:49
 5/25 zabmester ***** válasza:
79%
A közös szülői felügyeletnek akkor van értelme, ha a két szülő NEM öli egymást, hanem felnőtt emberként, kulturáltan, a gyerek érdekeit szem előtt tartva tudnak megegyezni az őt érintő kérdésekben, egymás életébe pedig nem szólnak bele. Ahol ez nem tud megvalósulni, ott csak árt a közös felügyelet. Ott inkább el kell dönteni, hogy javarészt melyik szülőnél legyen a gyerek, a másiknak pedig elegendő láthatást kell biztosítani.
2013. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 zabmester ***** válasza:
"De hát ők meg nem élnek külön... általában..." Azért ez nem biztos, hogy így van. Ha együttélnének, valószínű, hogy ők is egymás agyára mennének, és ott is menne a veszekedés, de tisztában vannak vele, hogy ha külön vannak, akkor képesek egymással normálisan beszélni.
2013. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
ezért írtam, hogy általában!
2013. okt. 11. 10:52
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
Ha ölik egymást a szülők, ha nem, én nem tartom jó dolognak a közös szülői felügyeletet, márcsak az állandó költözködés miatt sem. Ha jóban vannak, úgyis láthatja apuka/anyuka akkor a gyereket, amikor akarja, ha meg nincsenek jóban, akkor is találkozhat a gyerekkel.
2013. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
A közös szülői felügyelet igen, fontos a gyereknek, mivel van apja és anyja is, és csak azért, mert a szülők nem jól választottak, neki mindkettőre szüksége van. Az, hogy a két szülő öli egymást, nem a rendszer hibája, ami egyébként a gyerek érdekét képviseli, hanem a felnőttek primitivizmusa.
2013. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%

szerintem a közös szülői felügyelet ad absurdum ártalmas. én azt tartom jónak, ha a gyerek az egyik szülőnél van elhelyezve, a két fél (apa és anya) pedig van annyira jóban/normális/intelligens hogy rugalmasan kezeli a láthatást és nem szab gátat annak, h a gyerek találkozhasson a másik, vele nem egy háztartásban élő szülővel. De a gyerek nem vándormadár, neki stabilitás kell, egy hely, egy szoba, ahol otthon érzi magát. Ezt nem veszi figyelembe a közös felügyelet.


Az, h a szülők kulturáltan tudjanak egymáshoz közelíteni a válás után, mindennek az alapja. ha ez nincs meg, szinte semmi sem működik.

2013. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!