Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha lemondok a láthatás jogáról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Grenouille kérdése:

Ha lemondok a láthatás jogáról, attól még a kapcsolatot tarthatom mondjuk telefonon a gyermekemmel? Apa vagyok!

Figyelt kérdés
Sajnos a volt élettársam nagyon ellehetetlenítette a helyzetem 3 évig semmi gond nem volt,most rám szállt az új párjával és olyan összegeket követel és olyan feltételekkel kapom meg a gyermekem aki 80 km-re lakik, hogy nem tudom teljesíteni és így bírság bírságra halmozódik csak azért mert nem engedi hogy édesanyám is elhozza a gyermekem!Most kell mennem bíróságra,de félek elvesztem,pedig szeretjük a gyermekemmel egymást csak a pénz szab határt a láthatásnak havi szinten!

2013. okt. 14. 13:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező,


azért én arra bíztatnálak, hogy havonta 1* 80 km-es tömegközlekedési útiköltség ne szabjon már korlátot annak, hogy személyesen lásd és megöleld a gyermeked.


A telefon is több, mint a semmi persze, de egy gyermek számára igenis fontos és fontosabb ennél a személyes kontaktus, egy jó közös élmény, egy ölelés egy dicséret.

(arról nem is beszélve, hogy a fél órás telefon is kerülhet ennyibe, sőt!)


Ha van egy bírósági ítéletetek, amiben van egy meghatározott gyermektartási díj, amit gondolom felelős édesapaként te természetesen fizetsz is- akkor havi 1-2 utazás 80 km-rel odébb gondolom nem okoz olyan gondot, ami ellehetetleníti a megélhetésedet.


Ne mondj le a láthatásról- ehhez neked is jogod van és nem utolsó sorban a gyermekednek is.Tartsd vele a kpacsolatot minden nehézség ellenére is, mert ő mindig a gyermeked marad.


Én a szöges dróton átmásznék akár havonta is, csak hogy megölelhessem a kisfiamat- 2* 80 km-es buszjegy havonta kb. 1.300 Ft lehet- akkor két napig nem eszem, de akkoris elmegyek!


Minden jót kívánok: egy édesanya

2013. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Csak annyit követelhet, ami benne van a bírósági határozatban.Nem esznek embert a bíróságon sem. És meg is hallgatnak. Jogodban áll elmondani, te mit-hogyan teszel, tennél. Aztán majd a bíró dönt.
2013. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

1. nem a volt élettársad szablya meg a feltételeit a láthatásnak, hanem a bírói végzés, ami a gyermekelhelyezés végén születik.


2. Ha lemondasz a láthatási jogodról, akkor egy jó nagy marha vagy.


3. milyen bírságok halmozódnak?

2013. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

3. vagyok


A szabja gyönyörűen sikerült. :) bocsi mindenkitől, akinek annyira bántotta a szemét mint nekem amikor visszaolvastam :)

2013. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

A láthatáshoz nem támaszthat feltételeket, a gyerektartást pedig nem módosíthatja önkényesen-már ha van róla papír és gondolom van, mert különben nem lenne bírság.


Kaphatnánk konkrétabb infókat?

2013. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Már majdnem beszóltam miatta, megelőztél. :D
2013. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Soha, semmilyen körülmények között ne mondj le a láthatási jogodról!!! Neked nem csak jogod, hanem kötelességed is tartani a gyerekeddel a kapcsolatot. Személyesen. A telefon nem elég!


1. Milyen összegeket követel tőled az ex? Gondolom a gyerektartásról van szó. Nos annak semmi, az ég világon semmi köze nincs a láthatáshoz. Tehát ha te egy fityinget sem fizetsz (mert nincs munkád ideiglenesen, mert akármi van ideiglenesen) neked akkor is van jogod a gyermekedet látni. Akkor az ex egy másik szálon futó ügyet indíthat, perelhet stb., de a gyerekedet látni akkor is van jogod.

2. Milyen feltételeket szab neked az ex a láthatással kapcsolatban? Normál esetben ha 3 éves elmúlt a gyerek, akkor minden második hétvégén és minden szünidő felére viheted mindenféle feltétel nélkül. Feltételt az exed neked ne szabjon, max ha van egy hatóság által kiállított papír, amibe benne van egyéb feltétel, akkor azt nyilván be kell tartanod.

3. Miért lakik 80 km-re tőled a gyereked? Ha válás után az anyja költözzött el, akkor a láthatásra neki kell hozni-vinni a gyereket vagy fizetnie a te költségeidet. Ha te költöztél el onnan, ahol együtt laktatok a gyermekkel, akkor minden ilyen költség téged terhel.

4. Nagyon zavaros a történet. Nem érthető mi ez a sok bírság. Állj már a sarkadra a jogaidért, legyél már apja annak a gyereknek és ne hagyd hogy bárki kénye kedve szerint rángasson téged ebben. Menj ügyvédhez ha nem vagy tisztába a jogaiddal. Önkormányzatoknál van díjmentes jogi tanácsadás, interneten is találsz ilyet. Járj utána mindennek és ne hagyd magad!

2013. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Gyerektartást fizetem és papír van róla! Havi 1x láthatom is és csak én mehetek a lányomért nem engedte meg,hogy más is mehessen, de nekem egy ilyen kiruccanás 11000Ft nem 1300Ft ahogy egy előbbi hozzászóló írta!12600Ft gyermektartási díjat fizetek és mivel vidéken dolgozom az is 11500Ft havonta és ehhez hozzá jön 5400Ft-os egyvonalas bérlet és sajnos még mindig a nyugdíjas anyámmal élek!Ja és a havi nettó fizum 63000Ft! Bírságot azért írtam,mert mivel havi szinten sajnos nem tudom teljesíteni ami a kötelességem, így úgy gondolom, hogy ez bírságot von maga után idővel!
2013. okt. 14. 14:11
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok, nekem kell menni a gyermekért
2013. okt. 14. 14:13
 10/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mit dolgozol és hány órában, hogy ennyi a fizetésed?
2013. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!