Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha lemondok a láthatás jogáról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Grenouille kérdése:

Ha lemondok a láthatás jogáról, attól még a kapcsolatot tarthatom mondjuk telefonon a gyermekemmel? Apa vagyok!

Figyelt kérdés
Sajnos a volt élettársam nagyon ellehetetlenítette a helyzetem 3 évig semmi gond nem volt,most rám szállt az új párjával és olyan összegeket követel és olyan feltételekkel kapom meg a gyermekem aki 80 km-re lakik, hogy nem tudom teljesíteni és így bírság bírságra halmozódik csak azért mert nem engedi hogy édesanyám is elhozza a gyermekem!Most kell mennem bíróságra,de félek elvesztem,pedig szeretjük a gyermekemmel egymást csak a pénz szab határt a láthatásnak havi szinten!

2013. okt. 14. 13:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, próbálok tenni valamit, mert én sem szeretnék lemondani csak el vagyok keseredve!Nem vagyok iszákos,nem dohányzom,van munkám csak keveset keresek és ennyi a bajom,de remélem megoldódig pozitívan ez a dolog!
2013. okt. 14. 14:15
 12/20 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, megjegyzem én is csak az apának adnám oda a gyereket, másnak nem. Sőt másnak nem is adhatom oda. Konkrétan kire gondoltál, hogy elvinné a te gyereked?
2013. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Létminimumot kapom és 8 órában vagyok bejelentve, pedig van szakmám, csak sajnos ez betanított meló egy faipari cégnél!
2013. okt. 14. 14:16
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Édesapám lemondott a láthatás jogáról, amikor 7 éves voltam. Amikor nagykorú lettem, akkor ismét találkoztunk, de azóta évente ha egyszer látjuk egymást, mert nagyon hideg lett közöttünk a viszony. Én nem is tekintek rá apakánt, amiért ezt a lépést akkor megtette.

Ha tényleg szereted a gyermeked, ne mondj le a láthatás jogáról! Az a legborzalmasabb érzés, ha tudja a gyerek, hogy van apja, de írásba adta, hogy nem akarja látni.


A gyerek anyja NEM követelhet, ha arról nincs bírósági végzés. Te csak annyi pénzt vagy köteles adni, amennyit a bíróság megszabott. És egyébként is a fizetésed max 20%-a állapítható meg gyerektartásnak egy gyerek esetén.

Ahogy az előttem válaszolók is írták, a tömegközlekedés 80 km-re oda-vissza max 3000ft. Ha csak egy hónapban egyszer is, de azért ennyit megér, hogy a gyerekeddel legyél.


"bírság bírságra halmozódik csak azért mert nem engedi hogy édesanyám is elhozza a gyermekem!"

Ezt ki tudnád fejteni? Milyen bírságok? És miért csak édesanyád tudná elhozni a gyermeket?

2013. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Édesanyám, mert a lányom imádja és anyám is
2013. okt. 14. 14:17
 16/20 A kérdező kommentje:
2010Ft 1 út nekem ami teljes árú jegy és ennek a fele a lányomé, nekem 2x kell oda vissza mennem a lányomnak 2x tehát nem 3000Ft és anyagi gondok miatt nem tudok menni de ezt leirtam már és a birságot is leirtam amit talán azért kaphatok ha nem tudom teljesiteni a kötelességem
2013. okt. 14. 14:20
 17/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat Rosszul fogalmaztam nekem 4x kell mennem és 2010FT 1 ut nekem plusz ennek a fele a lányom jegye amit 2x kell megvennem
2013. okt. 14. 14:21
 18/20 anonim ***** válasza:

#14 vagyok

Most már értem a helyzetet. Ha megoldhatatlan, hogy elvidd a lányodat magadhoz, akkor az is megoldás lehet, hogy 1 napra elmész oda, ahol lakik, vele vagy, majd este hazamész.

Bár a bíróságon mindenképpen mondd el, hogy nem tudod az utazás költségeit megoldani, és az egyetlen oka, amiért nem tudnál találkozni a lányoddal, és szeretnéd kérni, hogy édesanyád utazzon az unokájával. Lehet, hogy sikerül elérned! Egy humánus bíró biztosan megpróbálja a legjobb megoldással zárni az ügyet.

2013. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nono...

Azért nem teljesen, sőt egyáltalán nincs igaza az exednek!!

Mi az, hogy a nagymamának nem adja oda?

Akkor tessék indítani egy pert a nagymama láthatására vonatkozóan, mert erre a jog lehetőséget ad.

Nagyon az jön le, hogy szépen elhiszel mindent, amit az exed állít, pedig nem kellene.

Konzultálj Te is egy ügyvéddel, hogy mik a lehetőségeid.

Hajrá!

És le ne mondj a gyerekedről!!

2013. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 CsBZs ***** válasza:
0%
En teljesen megertem h igy dontenel. Mindenki itt mondja h pert kell inditani. Kerdezem toluk h mibol?? Nyilcan nem 10000 ft. Ha meg elvesziti ra telhelnek minden koltseget. Mibol fizeti ki?? 63.000-12000 az 51rzer. Ebbol fizetni a kajat, rezsit, berletet. Nem igazan megoldhato. Biztos ezzel tisztaba van anyuka uj parja is azert talal ki ilyebeket h ne kelljen tartani a kapcsolatot a lany apjaval. Az elvalt noknek egyebkent a 80% egy nagy k... aki kihasznalja h az apa amit tud a gyerekenek csak hat ki tudja abbol mennyit kap a gyerek, csak azert kell apuka h fizessen a vegtelensegig de a gyerekhez akkor mar semmi koze ha apuka szeretne esetleg nem csak penzbeli foglalkozasra. Gondolom a kerdezo anyukajaval akkor semmi gond nem lenne ha apuka vmi okbol nem tudna fizetni a gyerektartast. Akkor jo lenne a nagyi penze...de persze erte nem mehet. Eleg szomoru h ilyen anyanak legkevesbe se nevezheto emberek ezt csinalhatjak az apukakkal akik pedig tiszta szivukbol torodbenek vele. Csak eluzik a jot akarot a gyerek mellol mert nekik mindig csak tobb es tobb kell.
2013. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!