Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés kérdés. Mik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés kérdés. Mik az esélyeim apaként? Hosszú.

Figyelt kérdés
Kb. két évvel ezelőtt volt a gyermekelhelyezési tárgyalás, amit a bírónő elég rövidre zárt. Megállapította a szokásos kéthetente hétvégéket és a szünetek felét a 400 km távolság ellenére is. Akkor nem aggódtam ezen, úgy gondoltam, hogy majd a gyermekem jó helyen van az anyjánál, a láthatásokat pedig rugalmasan meg tudjuk majd beszélni. Sajnos nem így lett. Minden alkalommal, amikor szeretném elhozni láthatásra a lányom (5 éves), megindul a huza-vona. Megbeszélünk egy időpontot, amit aztán tologat jobbra-balra mindenféle indokokkal. De amikor végre el tudom hozni a gyermeket, az sem felhőtlen, mert folyton mindenbe beleköt, minden problémát felnagyít, múltkor 3 nap után már haza akarta vitetni a lányom, de ő szerencsére azt mondta, h nem akar haza menni. A dolgot tetézi, hogy a gyermek elkezdett hazudozni az anyjának, és sajnos általában rossz dolgokat, amiket persze az exem kérdés nélkül elhisz, és az jön ki a dologból, h rosszul bánok a gyerekkel. Volt, h azt állította, h nem vittem sehová a kislányt, de fényképekkel tudtam bizonyítani, h mennyi helyen voltunk. Sajnos azonban nem tudok így bizonyítani mindent. Most már ott tartunk, h állítólag a gyermek már napokkal azelőtt stresszel, h mennék érte, bár hozzá teszem, h amikor velem van, akkor azért sír, mert az anyjához nem akar menni. Attól tartok a leginkább, h így tönkre tesszük a gyermeket, h nem tudunk dűlőre jutni, h állandóan csak a veszekedés megy minden elhozatalkor, és az anyja addig cseszteti a gyermekem, h már majd nem akar jönni hozzám, pedig jól érzi itt magát. Most jutottam el odáig, h megyek ügyvédhez, mert ennél rosszabb már úgysem lesz. Legalább annyit szeretnék elérni, h ne kétheti hétvégék legyenek, hanem a hosszabb szünetek (őszi, tavaszi, téli), és a nyár fele. Illetve a karácsony felváltva, mert már ez lesz a 3. karácsony, amit nem tölthetek vele, mert az anyja nem hajlandó odaadni. De ha van esélyem, megpróbálkoznék azzal, h megkapjam a felügyeleti jogot. Van esélyem? Ti hogy látjátok? Milyen tényezők számítanak ilyenkor, amik növelhetik az esélyemet?

2013. okt. 17. 12:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, h nem jelenthetem a gyámügyön, hiszen elsősorban én vagyok az, aki nem tudja tartani a láthatások, hiszen ekkora távolságból lehetetlen. Persze ha legalább azt sikerül elérni a bíróságon, h a láthatás rendjét megváltoztassák, akkor már ragaszkodni fogok a nekem kijelölt időpontokhoz. Csak azt nem tudom, h fogom viselni, h a gyermekem sír-rí, ha jönnie kell majd hozzám.
2013. okt. 18. 16:02
 12/14 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a láthatásokon meg kellene jelenni. Te vagy a kapcsolattartó, ezt neked kell megoldani! Én megértem, hogy nagyon messze van, és mind anyagilag, mind időben is képtelenség megoldani de sajnos a jogrendszer csak azt mondja ki hogy meg kell oldanod.

Gyermekjóléti Szolgálatnál dolgozom, csak a tapasztalatokat írom le. Ha az anya szándékosan megakadályozná a kapcsolattartást pl.: nem adná át a kislányt, akkor el lehetne indulni valamerre, de így nem igazán. Te leszel a hunyó a történetben, mert nem keresed a gyereket. Ott kellett volna lépéseket tenni, amikor az anya kitalálta, hogy 400 km-re odébb költözik a gyerekkel, vagy te költöztél messzire tőlük. Így már sokkal kevesebb az esélyed.

Tartani kell a kiírt időpontokat mindenáron, különben nem fognak a javadra dönteni semmilyen téren. Párszor próbáljatok anyukával megegyezni hogy pl.: féluton találkoztok, ezzel is segítsen neked. Nem mindig kivitelezhető, de egy-egy alkalommal meg lehet oldani, főleg ha intelligensebbek a szülők, és felfogják, hogy a gyerek érdeke, hogy mindkét szülőjével tudjon időt tölteni. Ha nem tudsz találkozni a gyerekeddel, akkor meg mindig hívd fel, skype-oljatok, látszódjon, hogy érdeklődsz iránta.

2013. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Erről nekem nagyon negatív tapasztalataim vannak. Ismerős hosszú évek óta harcol a kislányáért, akit az anyja minden módon terrorizál, még eddig semmit nem ért el.

A 18 éves srác válaszoló elmúlt már 14, mikor erről szó volt a bíróságon. 14 alattit nem kérdeznek meg, csak mindkét szülő beleegyezése esetén. Az én szüleim is elváltak, mikor gyerek voltam, de nem volt kérdés, hogy a munkanélküli, gonosz és pszichiátriai eset apám, vagy a becsületes stabil állású édesanyámhoz kerülök.

2013. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mivel most nem adja oda az anyja hosszabb időre, kénytelen vagyok egy hétvégére felmenni, és eztán havonta egyszer menni fogok, ha nincs más választásom. Sajnos az anya nem hajlandó elhozni félútig, múltkor is volt olyan, h arra jártak, amerre lakom, ennek ellenére sem volt hajlandó ő idehozni, nekem kellett menni. Sajnos az ügyvéd is hasonlókat mondott. Remélem, a láthatást sikerül majd rendbe tennünk, amit aztán mindenképp betartok. Ha akkor is problémázik, és nem engedi el a gyermekem, akkor talán lesz esélyem valamit tenni. Remélem, addig a lányomnak ez nem okoz maradandó károkat.
2013. okt. 25. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!