Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megoldható, vagy váljak? (hosszú)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megoldható, vagy váljak? (hosszú)

Figyelt kérdés
Férjemmel 14 éve vagyunk együtt. Van négy közös gyerekünk. A házasságunk nagyon jól indult, még szeretjük is egymást. DE! A gyerekek születése után változott a kapcsolatunk. Ahogy nőttek a gyerekek ő egyre türelmetlenebb lett velük. Persze dolgozik és fáradt viszont a gyerekek is egész nap suliban vannak és ők is fárdtak. A gyerekek itthon tombolják ki magukat ugrálnak, bizony néha hangoskodnak is. Négyen vannak, ez velük jár. Iskolában egyébként példás magaviseletűek, zenét is tanulnak, okos ügyes lurkók. Amikor vállaltuk őket, megbeszéltük, mindketten tudtuk, mivel jár a nagy család. Ám ma már úgy érzem, csak a hibát keresi és látja bennük. Emiatt elég sokat veszekedünk. Szinte állandóan kiabál velük. Volt, hogy megpróbáltam, hogy nem szólok bele, majd lenyugszik, de az olyan mintha felhatalmaznám és még többet kiabál velük. A miért nem ülsz rendesen? Miért csinálod ezt miért csinálod azt a "kedvence". Ha kérnek tőle valamit inni, vagy bármi mást, alapból elutasító. (nem kapsz, nem érek rá, nem érdemled meg)Ezért már nem is mennek hozzá ha akarnak valamit. Ha nem mondjuk magunktól, akkor nem érdeklődik, hogy kivel mi történt a suliban, kapott-e valamilyen jegyet. Olyan mintha a kis ellenségei lennének a gyerekeink az ő bosszantására. Már nagyon sokszor beszélgettünk erről, időnként belátta, hogy tényleg sokat kiabál, de igazi változás soha nem történik. Van hogy jobb, van, hogy rosszabb. Párszor ököllel fenyegette a gyerekeket. Velem viszont kedves. Olyan mintha lennénk mi ketten egy pár. Aztán lennénekő és a gyerekek egy háborúban, és lennék én a gyerekekkel ellene. Nem tudok kettészakadni. Szeretem a férjem, de ha választanom kell én a gyerekeket választom. Ám még nem döntöttem igazán, mert ma lehet, majd nem kiabál és szeret mindnyájunkat....
2009. nov. 12. 09:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Az olvasottakból az "jön le", hogy a férjed lehet hogy jó társ, de csapnivaló apa. És ez az évek alatt mit sem változik, pedig nem lehet panasza, mint a kisgyerekes apukáknak, hogy "miért gögicsél, miért nem beszél, így én nem érteni, amit mondd...":) szóval szerintem ha nem is rögtön válás, de én különmennék a gyerekekkel valahova. előtte pedig megmondanám neki, hogy gondolkozzon el, ésha úgy érzi TÉNYLEG hiányzik a családja (nem csak Te, a gyerekek is), akkor visszamentek. De azt is nyugodtan "vallja be", ha x idő után a gyerekek nem hiányoznak neki, mert akkor legalább saját maga előtt is világossá válnak a dolgok...

2009. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
63%
Ha veled kedves, én nem válnék, mennyi idős a legkisebb? Hiszen ők ki fognak repülni, sőt nem fognak mindig zajongani otthon, a kamaszokat már alig lehet látni, vagy bezárkóznak a szobájukba. Nagyon sok kitartást, türelmet kívánok, néha távolítsátok el a gyerekeket otthonról, (rokonokhoz?) vagy menjetek el kettesben, ezt csak így lehet átvészelni. Esetleg jó lenne férjednek egy külön zajmentes helység, ahol tud pihenni tv-zni nyugodtan néha.
2009. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá, hogy lépek (lépnék) egy időre a gyerekekkel, de nem igazán van hova mennünk. A külön helység nem megoldható sajnos. Próbálom küldeni, hogy keresse meg a barátait, menjen beszélgetni vagy már azt sem bánnám, ha sörözni járna. A legkisebb három éves éppen tegnap mondta neki, hogy tanuljon már meg rendesen beszélni, mert nem érti mit mond. Nem tudtam, hogy nevessek, vagy sírjak. Hiszen a szülők feladata a beszéd tanítás. S bizony az ő feladata is!
2009. nov. 12. 09:45
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Oké, hogy megbeszéltétek, hogy mivel jár a nagy család, de ezt akkor sem lehet előre tudni. Amíg nincs benne valaki, addig nem tudhatja. Valószínűleg a párod nem volt felkészülve, és most sok lett neki a négy pici. Pláne, ahogy írod, kicsit elevenek is. Itt mindenkinek kompromisszumot kell kötni. A gyerekenek. Meg kell tanítanod neki (igen, sajnos neked), hogy azért mert a suliban jók, az nem azt jelenti, hogy otthon mindent lehet. Apa is fáradt, mert dolgozik. Szóval otthon sem kell a feje tetejére borítani a házat. A férjednek pedig meg kell tanulnia, hogy a gyerekek ilyenek, hogy elég nagy teher nekik egésznap a suliban rendesen ülni, tanulni, és hogy nekik is ki kell kapcsolni. Ehhez sok beszélgetés kell. A gyerekekkel is, és a férjeddel is. És sajnos neked lesz szükséged a legnagyobb türelemre. Ha nem változnak a dolgok, akkor ülj le a férjeddel és mondd el neki, hogy ez így nem megy, és vagy elköltöztök, vagy megpróbál változtani magán.
2009. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Ja igen. Amikor hazaér melóból, van még egy bő óra addig amíg a gyerekekért kell menni a suliba. Szinte mindig én megyek értük. Akkor csak a legkisebb van otthon vele. Még nem kell mennem, addig nyugodtan megebédel, beszélgetünk olyankor szusszanhat egyet. Van hogy a suliba viszem magammal a kicsit is. Olyankor elég sokáig vagyunk, nem sietünk haza. Beszélgetünk, kicsit játszanak még lent. Így van ideje szusszanni. Ám nem jelent semmit. S azért bizony késő délutánra én is elfáradok, nekem is jólesne, ha nem az én nyakamba lenne minden. Szeretném, ha nem nekem kellene mindig átnézni mit csináltak a gyerekek a suliban, mit kell gyakorolni, megtanulni, mit kell beszerezni, Milyen jegyet kaptak. Estére nagyon elfáradok, inkább reggel kelek fél hatkor és olyankor vasalom a ruháikat. Nem nagyon pihentet az állandó kiabálás sem, sőt felőrli az idegeimet.
2009. nov. 12. 10:00
 6/40 anonim ***** válasza:
77%

Az is lehet, hogy féltékeny rájuk, mert túl sok időt, energiát vesznek el tőle, meg tőled is, amit őrá fordíthatnál.


Nem tudom, mennyit vagytok kettesben, gyerekek nélkül. Gyanítom, hogy nagyon keveset, vagy szinte semmit. És ez baj! Bármennyire is szülők vagytok, elsősorban azért házastársak vagytok, és a házastársi kapcsolatot ápolnikell, fenntartani kell. 4 gyerek mellett a lehetetlenséggel határos ezt megvalósítani, tudom, azonban mégis muszáj. Muszáj időt szakítani még a hároméves mellett is, hogy együtt elmenjetek este kikapcsolódni, egy közös hétvégére valahová, üdülni csak kettesben, sétálni csak kettesben. Közben a gyerekeket családra, barátokra hagyni, és a "kölcsönt" igény szerint visszaadni nekik, azaz hogy ti is vigyázhattok az ő gyerekeikre.


Nem ismerem a férjedet, de el tudom képzelni, hogy az egész napos stressz mellett 4 zajongó gyerek már túl sok neki, egyszerűen nem bírja, csöndet és nyugalmat szeretne maga körül. Nem mentegetem őt, csak az okokat tippelem...


Én nem válnék. Igaza van az egyik előzőnek: a gyerekek kirepülnek, te meg ott maradsz öregségedre egyedül, társ nélkül... De az örökös vita, veszekedés sem megoldás, az se jó, ha ebben nőnek fel a gyerekek. Nekik olyan apára lenne szükségük, aki időt tölt velük, odafigyel rájuk, példát mutat nekik, akikre számíthatnak. Gondolom, ezzel sem mondok újat... :-(


Sajnos amíg a férjed el nem szánja magát arra, hogy változtat a gyerekekhez való hozzáállásán, addig nem remélek számottevő változást. De fontold meg, amit a kettsben töltött időről írtam feljebb. Az sokat segíthet, és hátha tényleg csak ennyi kell a férjednek, hátha csak a felesége hiányzik neki.

2009. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem véletlenül se válj. A férjed szeret Téged és jó párod. Biztos hogy a gyerekeket is szereti, de talán változtatni kellene pár dolgon.

A pasiknál nem "gyári beállítás" a gyerekekkel való törődés, a szeretet kimutatása.Sőt, egy férfi szeretet és törődés-igénye nagyon hasonlít egy gyermek igényeihez.

Kell éreznie hogy szereti a párja, hogy törődik vele, gondoskodik róla. Hogy meghallgatja örömét és bánatát, hogy olyan is van, amikor csak ő a fontos. Akár egy (férfiakra nézve halálos!)nátha esetén éppen olyan nyűgös tud lenni és éppen olyan gondoskodásra vágyik, mint egy gyerek.

Valószínűleg ő nem a gyerekekkel harcol, hanem nem találja a helyét a családban. Kiszorítottnak, kicsit kivülállónak érezheti magát. Ennek megváltoztatásában Te tudsz segíteni.

Azt mondod, sokat dolgozik a párod. Mi történik, amikor fáradtan hazaér? Tudsz biztosítani számára időt, amikor csak vele foglalkozol? Amikor meghallgatod, megvigasztalod vagy éppen együtt nevettek egy jót?

Esetleg minden nap arról szól, hogy a gyerekek bontják a házat, a párod beszélgetne, de nem tud, mert a Te figyelmed jó részét a srácok kötik le és talán a beszélgetés témája is erre korlátozódik nálad?

Szerintem Neked kell változtatnod. A gyerekekkel kialakítani egy rendszert, amiben tudomásul veszik, hogy nem csak ők léteznek. Hogy van olyan idő a nap során, ami apáé. Olyankor ők csendben játszanak a szobájukban, az udvaron, esetleg tv-znek, tanulnak.

Olyankor minden figyelmeddel fordulj a párod felé. Csak ő létezzen, senki más. Amikor együtt a család, próbáljátok mindenbe bevonni. Hogy érezze, nem kívülálló, hanem szerves része a családnak.

Te próbáld úgy alakítani a kommunikációdat, hogy ne érezze: ő csak egy "függelék", a Te életed, annak minden perce a gyerekekről szól. Praktikusan ne traktáld minden nap azzal, hogy mit csináltak a gyerekek. Ne erről szóljon minden beszélgetés, minden nap és óra. Néha engedd meg, hogy csak ti, ketten legyetek. Biztosíts havonta 1-2 alkalmat,a mikor a nagyszülők vagy gyerekcsősz vigyáz a srácokra, ti pedig menjetek moziba, étterembe, sétálni, színházba, vagy akár vegyetek ki egy szállodai szobát és tegyetek úgy, mint egy friss szerelmes pár. Csak ketten, kézen fogva. Mint régen.

Tudom, erre lehet mondani hogy vállalta a gyerekeket ő si, hogy miért Te változtass, alkalmazkodj? Hogy Te is sokat dolgozol, fáradt és elgyötört vagy. Mégis, egy családot a nő tart össze. Az ő bölcsességén múlik a harmónia. Talán az elején nehezebbnek fog tűnni munden, de hamar kialakul egy olyan rendszer, ami mindenkinek jó a családban. Mert ha a párod megtalálja a helyét a családban akkor sokkal jobb apuka lesz. Ha "visszakapja" a szeretett nőt, akkor a munkájában és otthon is sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottab lesz. Türelmesebb, segítőkészebb. Ez a Te életedet is meg fogja könnyíteni. És nem utolsó sorban Te is felfedezheted magadban újra a nőt, és nem "csak" anyuka leszel.

Szorítok Neked, sok sikert!:)

2009. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
72%
Jaj,azt ne kívánd, hogy járjon sörözni!!!Mert akkor már lehet ,hogy veled se lesz kedves, ha rákap az italra, még rosszabb lesz...Sajnos tapasztalatból tudom. Viszont a gyerekek gyorsan megnőnek,már nem fogják úgy zavarni...Nehéz lehet 4 gyerekkel,nem irigyellek, nekem 2 van, de már nagyobbak...Az nem megoldás, hogy emiatt külön mentek,még nehezebb lenne egyeül a gyerekekkel, már csak ha az anyagiakat nézem is...
2009. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Valóban keveset tudunk kettesben lenni. Évek óta nem voltunk sehol. A párom szülei voltak akikre hagyhattuk a gyerekeket, de négyet senki nem vállal, még pár órára sem. Meg azaz igazság, hogy párom szülei isznak így nem is mindig fogadóképesek. A barátainkkal pedig nem olyan szoros a barátság, hogy ilyet kérhetnénk. Bizony a gyerekek mellett nincsenek igazán szoros barátságok sem. A többi szülőnek a környezetünkben mindnek 1 vagy max. 2 gyerekük van.
2009. nov. 12. 10:15
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
átolvastam a kérdést s a válaszokat.Nálunk is ez a helyzet,3 gyerekkel.Csak éppen az én párom egy független nőnél próbált menedéket keresni.Ez se jó,se a sörözés!!!Ezek a tanácsok nekem is hasznosak voltak!!!
2009. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!