Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megoldható, vagy váljak? (hosszú)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megoldható, vagy váljak? (hosszú)

Figyelt kérdés
Férjemmel 14 éve vagyunk együtt. Van négy közös gyerekünk. A házasságunk nagyon jól indult, még szeretjük is egymást. DE! A gyerekek születése után változott a kapcsolatunk. Ahogy nőttek a gyerekek ő egyre türelmetlenebb lett velük. Persze dolgozik és fáradt viszont a gyerekek is egész nap suliban vannak és ők is fárdtak. A gyerekek itthon tombolják ki magukat ugrálnak, bizony néha hangoskodnak is. Négyen vannak, ez velük jár. Iskolában egyébként példás magaviseletűek, zenét is tanulnak, okos ügyes lurkók. Amikor vállaltuk őket, megbeszéltük, mindketten tudtuk, mivel jár a nagy család. Ám ma már úgy érzem, csak a hibát keresi és látja bennük. Emiatt elég sokat veszekedünk. Szinte állandóan kiabál velük. Volt, hogy megpróbáltam, hogy nem szólok bele, majd lenyugszik, de az olyan mintha felhatalmaznám és még többet kiabál velük. A miért nem ülsz rendesen? Miért csinálod ezt miért csinálod azt a "kedvence". Ha kérnek tőle valamit inni, vagy bármi mást, alapból elutasító. (nem kapsz, nem érek rá, nem érdemled meg)Ezért már nem is mennek hozzá ha akarnak valamit. Ha nem mondjuk magunktól, akkor nem érdeklődik, hogy kivel mi történt a suliban, kapott-e valamilyen jegyet. Olyan mintha a kis ellenségei lennének a gyerekeink az ő bosszantására. Már nagyon sokszor beszélgettünk erről, időnként belátta, hogy tényleg sokat kiabál, de igazi változás soha nem történik. Van hogy jobb, van, hogy rosszabb. Párszor ököllel fenyegette a gyerekeket. Velem viszont kedves. Olyan mintha lennénk mi ketten egy pár. Aztán lennénekő és a gyerekek egy háborúban, és lennék én a gyerekekkel ellene. Nem tudok kettészakadni. Szeretem a férjem, de ha választanom kell én a gyerekeket választom. Ám még nem döntöttem igazán, mert ma lehet, majd nem kiabál és szeret mindnyájunkat....
2009. nov. 12. 09:25
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
A pár ill. családterápiát még ma javasolni fogom. Remélem lesz rá alkalmam. Az lenne a legjobb, ha megoldanánk és nem szétmennénk.
2009. nov. 12. 17:46
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, mindenképpen beszélj a férjeddel és tudatosítsd benne, hogy nagy a baj. Sejti egyáltalán a férjed, hogy a Te fejedben már a válás is megfordult az ő viselkedése miatt? Lehet, azt képzeli, a folytonos figyelmeztetésed, zsörtölődésed az ordibálása, trágársága miatt nem komoly, súlytalan, hiszen nem történik semmi lényeges, ha ő mégis elkezd ordibálni a következő alkalommal. Sok ember addig nem hiszi el, hogy valóban baj van, amíg nincs következménye a tetteinek. Ha Te mindent ugyanúgy megoldasz a gyerekek körül, ugyanúgy vezeted a háztartást, ugyanúgy éltek, miközben Ő minden következmény nélkül üvöltözhet, pocskondiázhatja, megalázhatja a gyerekeket, miért hinné azt, hogy valóban baj van? Próbáld higgadtan, minden indulatot félretéve elmondani neki mindazt, amit ide leírtál. Mondd el neki, hogy téged megrémít, a gyerekek dadogása, szorongása, megrémít az a pszichikai nyomás, ami éri őket azzal, amikor lebunkózza őket a saját apjuk és nem szeretnéd a gyerekeket egy életre tönkre tenni azzal, hogy ezt tűröd. Ez a Te felelősséged is, valóban eljutottatok oda, hogy határozottan lépned kell, de nem biztos, hogy a válás a jó megoldás.
2009. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
92%

A legrosszabb, hogy homokba dugod a fejedet!

A kulvilag, hogy az emberek mit szolnak, senkit nem erdekel! Nem a szomszed es a sarki zoldseges fog nektek segiteni. Max. ha elvaltok, 3 napig csodalkozni fognak, de ez kit erdekel?! Ne dugd homokba a fejedet, csinalj valamit!!!

2009. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Tegnap kint maradt egy válaszom piszkozata. A párom elolvasta. Megkérdezte, hogy én írtam-e? Mondtam, hogy igen és már ideje nagyon komolyan elbeszélgetnünk. Ma este sor kerül rá.

Megjegyzem, tegnap este nem kiabált.

2009. nov. 13. 11:52
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, és mi történt? Remélem jutottatok valamire.
2009. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Jövőhéten kezdjük a párterápiát. A párom nem hisz benne, de együtt fog működni. Szeretném, ha rendbe jönnénk, mert a gyerekeknek mindkettőnkre szükségük van. Nekem is szükségem van a páromra.
2009. dec. 1. 20:10
 37/40 anonim ***** válasza:
95%

Ha elválnátok, miből tartanád el a gyerekeket? És fenn a házat? Nekem "csak" 5 kutyám van, meg egy túlságosan is nagy házam, és nem merek szakítani az élettársammal, mert éhen halnánk. 18 évesen már rég dobtam volna a páromat, mindegy miért, már túllépett egy határt, de most nem tehetem, magam miatt nem érdekelne már az se, ha rámdől az egész ház, ha szétfagynak is a csövek velem együtt - de itt az 5 buksi, miattuk nem lehetek már az az önfejű, büszke lány aki voltam. Bár tudom, hogy Te nem büszkeségből lépnél így. Csak kíváncsi voltam, hogy bírnád eltartani a 4 gyereket, ha én az 5 kutyát se tudnám egyedül. Én emiatt nem akarok gyereket szülni. Örökre kiszolgáltatottá tesz.

De a Te helyzetedben nem látom én se értelmét a válásnak, a probléma inkább a körülményeitekből adódik, ami úgyis változni fog. Nagyon drukkolok nektek. Egyszer nekem is segített egy kósza e-mail, amit a páromról írtam, és véletlen neki is küldtem el. Bár nem engedtem, hogy elolvassa, onnantól valahogy jobban odafigyelt rám.

2009. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

vegigolvastam

szerintem elorelepes, hogy nem kiabalt, miutan megtalalta a valaszt. lehet egy kicsit magaba szallt.

ne felejsd el, a gyerekeidert csinalod. kitartas, barmi is legyen a vege

2009. dec. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mit dolgozik a férjed, de sokan otthon töltik ki a feszültséget és a felgyülemlett haragot. Főleg a családtagokon. Nem lehet hogy rajtatok éli ki magát? Másokkal pedig mézes mázas?
2009. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha te a gyerekeidet választanád inkább, ne félj, a párod is, meg a gyerekek is tudják.

Van egy jó sorrend. Férfi+nő=erős, biztos, jó kapcsolat, ebben érzi biztonságban magát a férfi, a nő, és a gyerekek is. A kis hamis lurkók, különösen, akik az ÖIDIPUSZ-ról nevezett korszakukat élik, azaz, éppen a papát, vagy a mamát akarják házastársnak, ki is használják ezt a bizonytalanságot. Igen ám, de ők is akkor érzik jól magukat, ha nem sikerül ez az életkorukból fakadó csábítási kísérlet. Úgy látom, a gyerekeid is direkt bosszantják a papát, mert tudják, hogy a mama melléjük, és nem a papa mellé áll. Újra és újra meg is tapasztalják, hogy így van.

Amit tenni kell, válaszd a férjedet, ő volt előbb!!!!!!

Tölts vele külön kettesben időt!!!!!

A férjednek is legyen kettesbe külön minden gyerekkel hetente egy egy óra együtt. Nem az összessel együtt!!!!!

Azzal az eggyel. Aztán a másikkal kettesben. Ez rád is vonatkozik.

Hamarosan nyugtotok lesz, meglátod.

2009. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!