Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El akarok válni a férjemtől,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akarok válni a férjemtől, de ő nem hagyja, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta megromlott a viszonyunk. Állandóan csak veszekedtünk, mások előtt gúnyolt, megalázott és nem állt ki mellettem. Ha bármi problémám volt, magamnak kellett megoldanom. Van két gyermekünk, rájuk is alig szánt időt a munkája végett. Egy időben arra is gondoltam félrelépett, de tagadta. Többször próbáltam vele beszélni, fenyegettem, hogy elhagyom a gyerekekkel, de erre csak annyit mondott, mit gondolsz, hogy tartod el a gyerekeket egyedül (nincs munkahelyem, mert még kicsik a gyerekek). Nemrég léptem is, elköltöztem. De 3 nap után eljött és muszáj voltam visszajönni, mert a gyerekeket nem hagyta volna velem. Sajnos a családom is mellette áll. Megígérte nekik, hogy megváltozik. De én már nem tudok hinni neki.
2013. nov. 21. 11:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%
Írd alá az alapjovedelem.hu-n azt, hogy mindenkinek legyen feltétel nélküli alapjövedelme. Ez Svájcban már januártól mindenkinek lesz. alanyi jogon fogsz kapni Te is, a gyerekek is. akkor nem lesztek kiszolgáltatva ennyire anyagilag emberi jóindulatnak. Egyébként meg GYES-t bizonyára kapsz és gyerektartást is köteles majd fizetni a férjed, abból el lehet evickélni. Éltél egyedül a családalapítás előtt? Kicsit több önállóságot!
2013. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolat lelki tartalmát így le tudod választani a gazdasági függésről. azt meg párterápiával, mediátorral, stb. lehet próbálni gyógyítgatni.

De azért nem maradunk senkivel, mert hogy élünk akkor meg!

2013. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Fiatalon ismerkedtünk meg. Nem mindig éltünk így, de az utóbbi két év maga volt a pokol. Szeretnék önállóbb lenni csak sajnos senki nem áll mellettem. A családom szerint megőrültem, mert igen is jó dolgom van miért nem bocsátok meg neki. Hiába mondom, hogy nem ők élték ezt át, nem értenek meg és kitartanak az álláspontjuk mellett. Meg persze a gyerekekre hivatkoznak.
2013. nov. 21. 11:16
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Istenem, már megint egy hülye nő, aki nincs tisztában a jogaival... kikészít.


Na szóval. Hány évesek a gyerekek? Gyeden vagy vagy gyesen? MIért is nincs munkahelyed? Miért nem keresel?


A férjed mennyit keres? Kié az ingatlan, amiben éltek? Hova költöztél el, van hova menned?


Mindenesetre ha el akarsz válni, akkor nincs olyan, hogy nem hagyja. Első lépésként beadod a válókeresetet, és mellé az ideiglenes gyermekelheleyezésit. 99% az esélye, hogy megkapod, mert általában élből megadják annak, aki elsőnek beadja. Innentől a férjed nem ráncigálhatja a gyerekeket ide-oda, és elválasztanak. Közben kimondják a gyerektartást is. A gyerekeket pedig oviba, bölcsibe kellene adni, amint lehet és munkát keresned. Ilyen egyszerű!

2013. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Minek mentél vissza? Ahelyett, hogy örültél volna, hogy eltudtál menni.
2013. nov. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

A gyerekekrol kell megegyezni elsosorban, jelen allas szerint az apanal jobb helyuk van, mert o tudja biztositani a megelhetesuket, te meg nem.

A valas amugy egyszeru, beadod a birosagra mint felperes. Nem kell az engedelye hozza, majd beidezik szepen, es vegigmegy a hercehurca.


A kerdes: magaddal akarod e vinni a gyerekeket is? Mert ha igen, akkor gyerekelhelyezesit is kerni kell, de ahhoz hogy meg is adjak, nem artana valami munkat keresned.

A gyerektartas ugyanis arra valo, hogy a gyerekekkel kapcsolatos koltsegek FELET az apa allja. Nem pedig arra, hogy eltartsa az ot elhagyo volt feleseget es a gyerekeit tovabbra is.

A magad megelheteset es a gyerekek megelhetesenek a felet neked illene allni.

2013. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

3: Keress valakit, aki másként gondolkodik! Engem mindig úgy neveltek, hogy a saját lábamon kell álljak. (És a párkapcsolat egy nem szükséges, esetleges, luxus plusz!) Ha ez nem megy, ŐK támogatnak, az eredeti családom!

azt is nehezen veszik, hogy külön akarok lakni, mert legszívesebben velem laknának!


Nincs otthon a szüleidnél meg a saját szobád, nem tudsz visszamenni? Miért akarnak lebeszélni erről? Miért gondolják, hogy egy nőnek a férje mellett a helye mindenáron?...

2013. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
11:20-as köszönöm a kedves minősítést, örülök, hogy te ennyire jól informált vagy. Tudod nem azért mentem férjhez, hogy ide jussak, azért sem vagyok tisztában a dolgokkal.
2013. nov. 21. 11:36
 9/24 A kérdező kommentje:
11:26 azért mentem vissza, mert a gyerekeket el akarta venni tőlem és azt nem hagyhatom.
2013. nov. 21. 11:37
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Válaszolj már légyszíves a kérdéseimre, mert anélkül sok értelmeset nem tudunk mondani!
2013. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!