Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akinek elváltak a szülei és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Allie D kérdése:

Akinek elváltak a szülei és még 18 alatti, az hogyan oldotta meg? Hol lakott? Az normális, ha hetente itt, hetente ott lakom?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyereket az kapja aki megnyeri az elhelyezési pert, a másik vél láthatást kap, pl. kéthetente egy hétvége.
2013. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egy nagyon rossz megoldás. Enyhén fogalmazva. De ezt teszi a harag.
2013. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
létezik közös felügyeleti jog is.. igen ilyenkor az van hogy 1 hetet itt 1 hetet ott... vagy 2-2 hét.. megegyezés kérdése.. hány éves vagy? Te mit szeretnél?
2013. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első kettőnek nincs egészen igaza.

Ha a szülők normálisan válnak el, és megegyeznek a közös felügyeletben, akkor a Bíróság ezt jóváhagyja.

Egy rokon házaspár vált el így, amikor a kislány 11 éves volt. A gyerek kijelentette a szüleinek, hogy ő nem akar elválni egyikőjüktől sem. Közös felügyeletben egyeztek meg.

A kislány hol az anyjánál, hol az apjánál lakott .(Egy városban éltek) Ma már 19 éves, és jól működött a dolog.

2013. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Én 13 voltam.Anyukámmal maradtam,de akkor mentem apukámhoz mikor akartam.A heti váltást én tartom jónak,mert kell egy állandó biztos pont,és így ez nincs meg.
2013. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van a kizárólagos felügyeleti jog, amikor az egyik szülőnél laksz, a másikkal meg csak találkozol (héthetente egy egész hétvége és minden szünet, ünnep fele), és van a közös felügyeleti jog, amikor mindkét szülőnél van kialakított lakrészed és egyszer itt, egyszer ott laksz. A váltást ti határozzátok meg, lehet hetente, kéthetente, havonta.

14 éves kor felett a bíróság megkérdezi, hogy te mit szeretnél, és úgy fognak dönteni az elehelyezésednél, ahogy te szeretnéd. Ettől eltérni csak súlyosan kizáró esetben fognak.

Szerintem gondold át alaposan. Melyik szülő mellett találod meg a nagyobb nyugalmat, hol jobbak a tanulási, fejlődési feltételek stb.

Annak idején ha elválnak a szüleim én biztos nem tudtam volna köztük választani és nem szerettem volna csak az egyikkel élni. A közös felügyeletet választottam volna, 1-2 hétig anyuval, 1-2 hétig apuval. De mivel nem vagyunk egyformák, azt válaszd ami neked a legjobban megfelel.

2013. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szjger13 ***** válasza:
Én anyámnál lakok de néha megyek apámhoz is, volt egy nagyon nagy veszekedésem a feleségével de most már jól vagyunk, minden kedden és minden 2. hétvégén ott vagyok.
2013. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!