Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha külön megyünk a fiam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha külön megyünk a fiam apjával, ezek a dolgok hogyan lesznek tovább?

Figyelt kérdés

10éve vagyunk együtt,nem vagyunk házasok,van egy 3,5 éves fiunk.Költözök a fiammal a szüleimhez,mert jelenleg sajnos nincs munkám hogy albérletbe tudnánk menni,és lenne pár kérdésem.

-a láthatás hogy történik,ha nem megyünk biróságra?

Ő akármikor ha úgy gondolja,elviheti a gyereket?mert szerinte igen....

-ha megegyezünk x összeg gyerektartásba,akkor abba az is benne van,amit a fiamra majd ki kell adni pluszba,pl ovi,orvosok,gyógyszerei(állandó gyógyszerei vannak)?Vagy a gyerektartáson felül ezeknek a felét ki kell fizetnie?

-a fiam apjáé teljesen a lakás meg minden,kivéve néhány dolog,edények,ágyneműk...stb.Nem engedi hogy elvigyem a fiam dolgait a ruháin kivül,pl az ágyát,szekrényét.Ezt megteheti?Nincs másik ágya meg szekrénye,és nekem nincs pénzem sajnos másikat venni ezekből.Nem nekem kell,hanem a fiának,de nem birja felfogni....

Köszönöm ha tudtok nekem válaszolni!


2013. dec. 12. 12:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
40%

Talán szemét húzás, de a gyerek érdekeit szolgálja anyagilag: Ha a gyerektartás kérvényezésekor bejelented, hogy a párodnak van xy nem bejelentett havi jövedelme, és annak a részét is kéred gyermektartás címén, akkor azt a bíróság kivizsgálja, és nem ússza meg a párod annyival, hogy csak a bejelentett jövedelem után fizet. Ez régen így volt, de mivel manapság mindeninek van nem bejelentett jövedelme, ami sokszorosa a bejelentettnek, így nem csak azt veszik figyelembe. Nekem ügyvédnő mondta, hogy akár az apa életszínvonalát is megvizsgálják.

Pendítsd ezt meg a férjednek, mert úgy látom, ő azt gondolja, te tudatlan vagy és mindent megetethet veled.

2013. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
11: ez jó megoldás lenne, de így adócsalásért nem csak a kérdező férjét fogják csúnyán megb*szni, hanem a kérdezőt is, lévén évekig élvezte a kedvezményezett és bűnrészes helyzetét, és csak akkor jelentette be, amik számára már nem hozott tovább előnyöket.
2013. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
ez nemrég óta van hogy nincs bejelentett munkahelye,csak pár hete.Előtte mindig be volt,sose dolgozott feketén.2-300 ezer ft között keres.+ még munkanélkülire is elment 3 hónapra..
2013. dec. 12. 12:55
 14/31 A kérdező kommentje:
ilyen fizetésnél zerintetek egyébként reális a 20,max 25 ezer ft gyerektartás?
2013. dec. 12. 12:56
 15/31 anonim ***** válasza:
40%
A bíróság szemlézi az apa életkörülményeit, és megállapítja, hogy annak fenntartásához mennyi jövedelem szükséges. Ez alapján állapítja meg a gyerektartást. Feljelentés nem történik adócsalásért.Családtagra terhelő vallomást amúgy sem kötelességünk tenni, úgyhogy a kérdező nem büntethető emiatt.
2013. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

akkor ha jól értem úgy fogják megállapitani a gyerektartást,hogy kijönnek megnézik hogy él az apja,mik vannak?Mert ha igen,akkor lesz annyira görény,hogy azokat a berendezési tárgyakat,plazma tv,bőr ülő...stb,addig elviszi....ismerem sajnos.

Ez tényleg igy működik akkor?Sose hallottam még.

2013. dec. 12. 13:04
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Ügyvédnő ismerősöm mondta, hogy mostanában így sok pert megnyertek, vagyis ez volt az eljárás, és minimálbérre volt az apa bejelentve, mégis megítéltek 40-50 ezer gyerektartást. A pontos folyamatát nem ismerem, de mindenképp kérj egy ügyvédtől tanácsadást. Van ingyenes tanácsadás is, érdeklődd meg, nálatok hol van ilyen. Bár sajnos ott nem túl sárkányosak az ügyvédek, nem mélyülnek bele a dologba nagyon.
2013. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Talán a gyámhivatal előtt is lehet nyilatkozatot tenni, a gyerek felügyeletéről, gyerektartás összegéről. Én nem bíznék meg egy olyan emberben aki már alád tesz, (azzal, hogy a gyerek bútorait nem adja oda) később is alád fog. Az én exem is hasonló volt, szintén feketén dolgozott, mégis pert nyertem és egy normális gyerektartás összeget ítéltek meg. Az hogy ennek ellenére sem fizet az megint egy dolog. Ilyenkor nem százalékos megállapítást kell kérni, hanem egy fix összeget.
2013. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

köszönöm.Hát persze hogy alám tesz ahol csak tud,az a célja hogy kicsinál engem...tegnap a gyerek előtt ilyeneket mondott hogy azt kivánja,hogy remélem majd olyan valakit találsz,aki tönkretesz,és agyba-főbe ver..a fiam meg este odajött,és mondta hogy anya,félek apától....szerintetek?A fiát sose bántaná,de engem annál inkább.Nem fordult még elő,(azonnal fel is jelentettem volna)de már nem sok kell hozzá,és azt nem szeretném kivárni.

A 30 ezer ft akkor reális lenne?Vagy kevesebb,több?

2013. dec. 12. 13:55
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Az én exem is hasonló volt..

Szóval beadod a bíróságra a kérvényt gyermekelhelyezésre és a gyerektartásra. Kérhetsz költségmentességet ha rászorulsz, ennek az okmányait letöltheted a netről, ezt is csatold hozzá. nagyjából felvázolod az életeteket, mikortól meddig és hol éltetek együtt, mikor született a gyerek (születési anyakönyvi kivonatot hozzá kell csatolni). Összeírod tételesen milyen költségei vannak a gyereknek (rezsi, gyógyszerek, iskola, ruha, étel stb.) Megírod, hogy a apa miből és hogyan él, milyen a vagyoni helyzete. A gyerekelhelyezés miatt ki fognak menni környezettanulmányra, a lehetőségeidhez mérten a szülőknél alakítsatok ki neki helyet, ahol a pihenéshez és tanuláshoz biztosítva vannak a feltételek. Bizonyítási eljárásként kérheted a bíróságnál, hogy nézzenek a körmére az adóhivatalnál, földhivatalnál, okmányhivatalnál.

2013. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!