Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lányom leérettségizett majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányom leérettségizett majd 3hónapig dolgozott. Szeptembertől újra tanul nappali tagozaton. Két éve van élettársa de nincs bejegyezve és a fiú a szüleihez van bejelentkezve lakcímen. Ezek után jár e a lányomnak gyerektartás?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy csak bejegyzett élettársi kapcsolatra érvényes a fizetésmentesség.

2014. jan. 17. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt embernek még jár a gyerektartás??:O
2014. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Gyerektartás 18 év felett nincs max rokontartás igényelhető. De annak egészen más feltételei vannak. Pl az apa már nem köteles saját kárára tartani, vagy ha érdemtelen rá pl mert nem tartja az apával a kapcsolatot vagy az apának a kiskorú gyerekei vannak nem ítélnek meg.
2014. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
A bejegyzett élettársi kapcsolat csak azonos nemű pároknak lehetőség,kvázi a házasság helyett, néhány kivétellel, ugyanolyan jogaik vannak úgy, mint a házasoknak. Az, hogy jár-e gyerektartás nem tudom, de ne várd, hogy bejegyezzék a kapcsolatot, mert nem lehet.
2014. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Közjegyző előtt tehetnek nyilatkozatot, hogy élettársak, ez igazából csak a hitelfelvételhez elég.
2014. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Mivel nappali tagozaton tanul, jár. Ha összeházasodnának, akkor nem járna.
2014. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
gyerektartás nem,mert jogilag felnőtt.Rokontartás talán.
2014. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
gyerektartás addig jár, amíg nappali tagozaton tanul, ha 25 éves akkor is...
2014. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Rokontartásnak hívják, ha a 18-at betöltötte és ha nem érdemtelen rá, illetve szükség is van rá, akkor megítélik, de ez kisebb összeg, mint a gyerektartás.
2014. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

# 7/8

Miért kell erőltetni azt amit már öten leírtak,hogy nem.

2014. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam arról, hogy csak azonos neműek lehetnek bejegyzett élettársak.
2014. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!