Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lányom leérettségizett majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányom leérettségizett majd 3hónapig dolgozott. Szeptembertől újra tanul nappali tagozaton. Két éve van élettársa de nincs bejegyezve és a fiú a szüleihez van bejelentkezve lakcímen. Ezek után jár e a lányomnak gyerektartás?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy csak bejegyzett élettársi kapcsolatra érvényes a fizetésmentesség.

2014. jan. 17. 09:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Pedig igen, a külön neműeknek valami más neve van.
2014. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

kedves 9/11 olvass már egy kicsit mielőtt lepontozol, akkor is jár a gyerektartás 18 felett, ha nappalin van még akkor is ha ez neked nem tetszik, meg akkor is ha előttem azt írták 5-en hogy nem.csak erre is vannak bizonyos szabályok, attól még jár, utána kéne olvasni, de tessék lehet olvasni:


[link]


7/8 voltam, köszi..

2014. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jár a rokontartás, mivel a tanulmányait megszakította és közben dogozott.

Mentesül a szülő a tartásdíj fizetési kötelezettsége alól, ha a nagykorú gyermek a tanulmányait megszakítja, és a kötelezett szülőtől ezt követően már csak kivételesen várható el, hogy nagykorú gyermeke után újból tartásdíjat fizessen.

2014. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Le éretségizett és júniustól augusztusig volt neki bejelentett munkahelye.Mivel ez megszünt így szeptember közepétől elkezdett tanulni.Nem tudom ilyenkor számít e a megszakítás.?
2014. jan. 19. 11:26
 15/18 anonim ***** válasza:

Indokolt megszakításnak számít pl. ha betegség miatt szakadnak meg a tanulmányok, de az is méltányolható, ha anyagi okokból halaszt a fiatal egy félévet, hogy összeszedje a tandíjra valót. A Ti esetetek azért más.

Az is számíthat, hogy most mit tanul.Magasabb szintű-e a jelenlegi képzés, mint az eddigi, vagy ez is középfokú pl. A felnőttkorú gyermek tartása, ahogy néhányan fent is írták, már sokkal kevésbé szigorúan szabályozott, mint a kiskorúé, , többek között figyelembe veszi a tartásra kötelezett anyagi teherbíró képességét is.

2014. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
4 évet járt gimibe,leérettségizett és most bolti eladónak tanul ami 2 év.
2014. jan. 19. 18:32
 17/18 anonim ***** válasza:

Hány éves a lányod? Családi még jár utána?

Szerintem nem esélytelen, hogy rokontartást kapjon, mivel ez lesz az első szakmája és nappalin végzi. Jelenleg is kapja a tartásdíjat?

2014. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
19 éves és kapja a családit és a tartásdíjat.
2014. jan. 20. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!