Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lehet az oka, hogy halogatj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka, hogy halogatja a válást? Ki kellene akadnom ezen, vagy ne csináljak belőle gondot?

Figyelt kérdés

Párommal fél éve vagyunk együtt. Nős, de amikor megismertem, már külön éltek, és tervezték a válást. Egyébként a nejének is van valakije.

Eleinte türelmes voltam, arról volt szó, hogy karácsony előtt már nem szórakoznak ezzel a válás-dologgal, mert nem akarják elrontani(?) az óvodás gyerekük karácsonyát.

Belementem, de most már január vége van és semmi sem történt. És nem értem, hogy mire jó ez a halogatás. Mindkettőjüknek van külön lakása, a feleségnek is van valakije, mi pedig együtt is élünk a párommal. A gyerek szeret engem is, a feleség pasiját is, szóval elfogadta a helyzetet.

Szerintetek ilyen esetben jogosan vagyok kiakadva azon, hogy nem halad a válás, van miért aggódnom, vagy nem probléma ez az egész?



2014. jan. 23. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem akarlak elkeseríteni, de nem ritka, sőt az esetek nagyon nagy többségében nem hogy nem válnak el, hanem ujra összebútorozik a két régi fél. Főleg ha az asszony a pasi életszinvonalához szokott, és a másik fél nem tudja előteremteni azt a szinvonalat, mint az elődje.
2014. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen esetben csak akkor vagy biztonságba ha az asszony keres minimum 4-5x többet, mint a pasi.
2014. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megértelek!

A párodat nem értem, mert ez nem csak a ti kapcsolatotok miatt lenne fontos, hanem az ő saját érdeke is, hogy jogilag is lezárják, rendezzék ezt. Ha halogatják, és évek múlva jönnek rá, hogy el kéne válni, akkor nagyon sok vitára adhat ez okot. Pl. addig szerzett vagyon, stb.

Jobb az ilyet rendezni.

2014. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy baränöm ö 6!!! eve lakik együtt a pasijäval, aki ennyi ideje halogatja a väläst.Minden evben karäcsony körül hazaugrik a gyerekeihez es ällitolag nincs semmi közte es a felesege között. De a feleseg egyszer sms-t küldött a b.nömnek, hogy:Azt hiszed, hogy velem nem fekszik le????

De sajnos a b.nöm ennek ellenere is a csävoval van.

A halogatäs csak arra jo, hogy teged hülyitsen.

Ez a "nem rontjuk el a gyerek karäcsonyät" is tipikus kifogäs.

2014. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha már ti együtt is éltek, a feleségnek is van valakije, akkor furcsa, hogy miért nem válnak el.

De ha ti csak fél éve vagytok együtt, akkor miért sürgeted ennyire? Talán még nem olyan sok idő telt el a megismerkedésetek óta, hogy ez most neked ekkora gondot okozzon, nem? Vagy szeretnél gyorsan férjhez menni?

2014. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha mindenki ismer mindenkit és el vagy fogadva mint új pár, akkor nagyjából rendben van a dolog. a válással mi jönne még plusszba? Össze akarsz házasodni a férfival?
2014. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Párommal fél éve vagyunk együtt.



Kac-kac-kac neked is ezt kellett mondani az asszonynak?:xD

2014. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)


Nem sürgetem a válást, sosem hoztam szóba, a párom magától mondta decemberben, hogy most azért nem, mert jön a karácsony, stb.

Csak még sosem volt dolgom nős/válófélben lévő/elvált férfival ezelőtt, és nem tudom, normális-e ez így. Nekem egy kicsit furcsa, mert magamból kiindulva igyekeznék minél előbb lerendezni a dolgot, ha már nem akarok a másiktól semmit.

Nem is arról van szó, hogy féltékeny lennék vagy ilyesmi, egyszerűen csak nem értem, hogy miért halogatják.

2014. jan. 23. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát kedves. ez megint nem a te napod szegénykém:D
2014. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Passiflora ***** válasza:

Gondolom, ha a válás mellett döntenek, az ugyanolyan fontos lépés az életükben, mint az, hogy annak idején összeházasodtak, főleg így, hogy van egy közös gyermekük.


Így kívülállóként arra gondolnék, hogy ha egyikük sem kezdeményezi (még) a válást, akkor valószínűleg nincsenek 100 %-ig meggyőződve arról, hogy ez a legjobb megoldás számukra, és időre van hozzá szükségük, hogy felelősségteljes döntést hozzanak ebben a kérdésben.


Attól, hogy mind a kettőjüknek van új kapcsolata, még nem tartanám azt sem abszolút kizártnak, hogy akár egyik, akár mindkét félben felmerül egy esetleges újrakezdés gondolata, és ezért nem sürgeti egyikük sem a válást.


Az életben láttam példát erre is, meg az ellenkezőjére is. Meg arra is, (bár ez tényleg nagyon "extrém" eset, hogy egy nő úgy él szeretői szerepben közel 15 éve, hogy a férfinak időközben nem csak hogy felnőttek a gyerekei, akikre annak idején "tekintettel kellett lenni", de azóta már két unokája is van.


Nehéz egy ilyen helyzetbe képzelni magamat, mert számomra nem csak a házas, de a válófélben levő férfi kategória is "tabu" több okból, de az biztos, hogy nem sürgetném, és nem erőltetném a válást, magamtól valószínűleg szóba sem hoznám egy darabig.


Ha szeretném a Páromat, várnék annyit, amennyit én reálisnak, elfogadhatónak érzek ebben a helyzetben, és ha ez a idő letelt, akkor levonnám a következtetést a kapcsolatunk jövőjére nézve.

2014. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!