Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van az exemnek esélye elvenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van az exemnek esélye elvenni a fiam? Állandóságra van szüksége

Figyelt kérdés
Elhagyott mikor a fiam 2 hónapos volt, már a terhesség alatt csalt! A fiam most 3 éves, két hetente viheti el. Többet akar, mondtam neki hogy majd ha a gyerek kamasz lesz és menni akar akkor viheti. Míg kicsi nem fogjuk ide-oda dobálni, állandóságra van szüksége! Perelni akar a közös felügyeletért. Több pénze van, a nője otthon van folyamatosan a poronyukkal. Ezek mellette szólnak szerintem. Van esélye?

2014. febr. 10. 11:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
59%
15. közvetlenül az elfogadás előtt kikerült a törvényből, nézzél már utána.
2014. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem arról van szó hogy dolgozik e az anya hanem hogy ki lenne a gyerekkel az idő nagyrészében és ez egy olyan nő akit eddig életében pár hétvégén látott a gyerek neki vad idegen és mikor 1-2 vinyogó kölyök mellet neked kell más gyerekének a pisijét feltakaritani nem leszel olyan barátságos.
2014. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
44%

Az elmondásod szerint a volt párod teljesen el tudja látni a gyereket, aki jól is érzi magát nála. A kéthetente két nap tényleg nagyon kevés, neked is kevés lenne, ha ennyit láthatnád az apádat. Miért nem ajánlasz fel 1-2 nappal többet átmenetileg? Lehet hogy így a pertől is megkímélnéd magatokat.

Az, hogy megcsalt nagyon szomorú, de a gyerekhez semmi köze.

2014. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
51%

22/23

Ugyanúgy óvodában lenne, ne ragozd mert hülyeség amit írsz.

2014. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
47%
Az elhelyezésen változtatni csak nyomós okkal szoktak,nem azért, mert most épp az jutott apuka és nője eszébe, ne aggódj.Másrészt az állandóan a nő nyakán lógó idegen gyerek hamar elviselhetetlenné válna nekik, épp elég a saját...
2014. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
29%

#21, álmodik a nyomor...:)))

Arról meg végképp nem én tehetek, hogy egyesek keverik a közös felügyeletet a megosztott elhelyezéssel...

Szerencsére már a jogalkotó is észrevette, hogy a mamicikák egy része az utóbbi időben teljesen elszállt és elkezdte a gyereket a saját hitbizományaként kezelni, úgyhogy több üdvös megrendszabályozó intézkedés is született irányukban a kapcsolattartás akadályozása Btk-tényállásként börtönnel is büntethetővé tételétől - ami már tavaly óta él - a kizárólag fix összegben meghatározható tartásdíjon át a felügyeleti jog újragondolásától - mely utóbbiak márc 15-e után lépnek életbe.

Előbb-utóbb talán legalább ebben a tekintetben egész normális hely lesz ez az ország... felüdítő pl. olyanokat olvasni, hogy ma már azokban az ügyekben, ahol mindkét szülő vállalná válás után a gyerek nevelését és alkalmas is rá, 30%-ban az apának ítélnek végül, és bizony, ezt már rendszeresen monitorozzák.

Na mindegy, szóval, ha a Kérdező exe elmegy egy ügyvédhez, és bíróságra viszi az ügyet 03.16 után, akkor a gyermek elhelyezésén valszeg nem fognak változtatni, de a közös felügyeletre jó esélyei vannak másodfokon, ez a tény. (az első fok még elég reménytelen hely, hála a totál elnőiesedett családjogi bíráskodásnak)

2014. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Majd a legújabb ptk-ban majd ezt teszik kötelezővé 26-os:

[link]

2014. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
9%
Undorítóan viselkedik az exed! Bezzeg eddig leszarta a gyereketeket. Az egy dolog, hogy több pénze van, de csak ezért nem fognak az ő javára dönteni.
2014. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó mégis honnan a pi..ából tudod mennyit foglalkozott vele, ha leszarta akkor ezután is azt tenné.

Neked biztos elég lenne ha két hetente hétvégente láthatnád a gyereked, ugye?

2014. febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
23 vagyok és a 22-t nem én írtam. Miért is nem lehet kompromisszumot kötni és megegyezni plusz 1-2 napban? Nem hiszem, hogy ez hülyeség lenne. Szerintem lényegesen jobb, mint egy évekig tartó idegőrlő pereskedés. A gyerek meg nincs egész nap óvodában. A kéthetente két nap normális családban embertelen megoldás.
2014. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!