Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hitelből kiszállni? Aki járt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hitelből kiszállni? Aki járt, jár hasonló cipőben megírná milyen lépéseket tett és sikerült -e?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben szétváltak útjaink a volt párommal. Én költöztem el a közös lakásból. A ház fele-fele arányban a miénk,de sajnos hitel van még rajta nem is kevés. Eddig 87 évig ) közösen fizettük. Amióta én elköltöztem a lábam be nem tettem a házba,nem is enged oda...holott fele az én tulajdonom. A részlet felét én azóta is fizetem,ő használja az egész házat ,nekem sem lakáshasználati díjat semmit nem fizet.Ebben a hónapban viszont már csak én utaltam a banknak az én részemet,ő már nem tudott fizetni. Félek el fogja úsztatni a házat. Ő azt mondja hogy egyedül akarja tovább vinni szálljak ki belőle. Ki is szállnék még akkor is ha bukom azt amit 7 évig belefizettem,na de hogyan? A bank nem fog kiengedni attól félek,pláne így hogy ő nem is képes fizetni. Na de nehogy már én fizetgetek ő benne él mint hal a vízben utána meg elviszi a bank! Nekem ott az albérlet amit fizetek el kell tartanom a gyerekem (akire gyerektartást sem nagyon akar fizetni) stb..és még én fizessek azért hogy ő ott el legyen. Merre induljak? Fogadjak ügyvédet? De mit lehet ilyenkor tenni?

2014. febr. 26. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is: menj bíróságra. Kérj gyerektartást, aztán kérj lakáshasználati díjat. De a legjobb az lenne ha te élnél a lakásban a gyerekkel, és nem fizetnél neki lakáshasználati díjat, a kölcsön átvállalása fejében. Mindenképpen vidd bíróságra az ügyet, mielőtt elúszik a ház.
2014. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gyerektartással kapcsolatban már voltunk bíróságon,(nem volt szimpi a bírónőnek hogy nem igazán látta rajta a fizetési szándékot) így megszabták a 20%-ot....csak hát persze ebben is úgymond be leszek csapva mert kevesebbel van bejelentve mint amennyit kap! Az az igazság én jobban szeretnék kiszállni,mint megtartani a házat,mert 100 000 ft a havi törlesztője,na én ezt nem akarom a gyerekek mellett fizetni,meg ő akarja megtartani hát legyen,csak ne így hogy én fizessek!
2014. febr. 26. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy ügyvédhez, és kérd meg, hogy tegye meg a jogi lépéseket.

Mivel a fele a tiéd, azt nem használhatná szabadon. Vagy be kell engednie, hogy te is használhasd, vagy lakáshasználati díjat kellene fizetnie.


Szerintem költözz vissza, ha nem tetszik neki költözzön el ő. Te vállald a törlesztőt, így nem lesz albérleti díj, ő meg csak annyi törlesztőt fizessen, amiből már levontad a lakáshasználati díjat. Ha a tartásdíj és a lakáshasználati fedezi az ő részét, akkor nyugodt lehetsz, legalábbis a törlesztővel kapcsolatban.

2014. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam most egy ügyvédnőt hétfőre kaptam időpontot,nagyon remélem tud segíteni. Az az igazság, hogy most egy olyan házat bérlek aminek alacsony a rezsije és szinte csak a rendben tartásért kaptam meg,tehát most jobban kijövök anyagilag,nem is akarok én vissza menni a házba hiszen magas a rezsije magas a törlesztője, meg akarok szabadulni tőle. Ha még ez a havi 50 000 amit fizetek a "zsebemben " maradna tökéletesen el lennék. De ezt is kifizetni az úgymond semmire az azért sok. Ha úgy döntenék hogy fizetem továbbra is és majd a gyerekem örököl,naaaa hát ezt sem akarom vállalni mert addigra ő lelakja,leamortizálja. Amíg ott voltam olyan szépen rendben volt minden,most meg buli helyszín lett,na én ezt nem finanszírozom.
2014. febr. 26. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:

És ha te nem fizeted a te részleted? Elúszik a ház amiben a volt férjed lakik, nem?


Én egyszerűen felvenném a bankkal a kapcsolatot, elmondanám mi a szitu, és hogy innentől kezdve 1 fillért sem utalok, és hogy téged az sem érdekel, ha elveszíted a házat, hisz neked az úgyis csak teher.

2014. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De attól félek hogy a bankot ez nemérdekli,és majd akkor jön a letiltás a munkáltatóhoz. Na még az hiányozna hogy én fizetem az én részem, de ha ő nem fizeti az övét akkor elmaradás lesz és majd még azt is rajtam verik le!
2014. febr. 26. 14:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos jogosan tartasz attól, hogy a hitel bedől és a bank akár a Te fizetésedből is tilthat, ha nem fizetitek tovább rendesen a hitelt, ugyanis egy kölcsönszerződésnek nem sok köze van hozzá, hogy házasok vagytok, vagy külön éltek.


A lakáshitel felvétele egy üzlet, nincs összefüggésben azzal, hogy a hiteligénylők házassága esetleg felbomlik. A bankot az sem érdekli, hogy ki lakik az ingatlanban. A kölcsönszerződés mindaddig fennmarad, amíg a hitel nincs kifizetve, vagy amíg nem történik módosítás. A bank egy hitelből csak akkor engedi ki az egyik adóstársat, ha azzal nem nő meg a kockázata, tehát a hitelben maradó fél egyedül is hitelképes a fennmaradó adósságra. (Nálatok sajnos ez nyilvánvalóan nincs meg, hiszen a férjed már most sem fizeti rendesen a hitelt és azt írtad, nincs rendesen bejelentve, hogy ne kelljen sok gyerektartást fizetni.) Az is megoldás lehet, ha a férjed hoz helyetted egy másik, megfelelő jövedelemmel rendelkező adóstársat, akit a bank is elfogad.


Sajnos az is általános tévhit, hogy ha a hitelt nem fizetik és a bank elárverezné a vagyontárgyat (pl házat, autót) ez után automatikusan lezárul a hitel, megszűnik az adósság. A bank felszámol ilyenkor egy rakás költséget és sosem a rendes értékén fogja beszámítani a vagyontárgyat, hanem mélyen áron alul.


A Ti helyzetetekre nincs más megoldás, mint a megegyezés, vagy ha ez nem megy, a tulajdonközösség megszüntetésére indított per, ami szintén nagy veszteség, de csak így tudsz kiszállni a hitelből, ha pl eladjátok a házat

2014. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzáfűzném: a lakáshasználati díjat felejtheted, ha önként távoztál anélkül, hogy akkor kérted volna... Kellene a tulajdonrészedért cserébe egy adóstárs...
2014. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!