Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy igazságügy-pszichológus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy igazságügy-pszichológus az apának ítéli az egyik gyereket mennyi az esélye hogy a bióság is neki fogja?

Figyelt kérdés
Az orvos a nagyobbik gyereket itélte neki, de ezt azert mert az anyuka élettársával nm jonnek ki annyira, h mindennap veszekednek, es a kisebbik gyerek nm tud donteni

2014. márc. 8. 10:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

# 10! én meg a 8 vagyok, elmeséltem mi történt, de az se tetszik... :)

Ilyen a valóság, csúnya néha.

A bíró egy, a felelősségtől menekülő hivatalnok, igen csak kétes erkölcsökkel rendelkező testület tagja, jórész kiégett megfáradt emberek, akkor is, ha 40 körül járnak.

Ő azt a papírt keresi, amit felmutathat, ha később vitatnák a döntését, hogy lám: a "szakvélemény"... és akkor semmi sem fenyegeti a következő előléptetését.


Aki meg csak filmekből ismeri a bírósságot erről mit sem tud.


Az tény, hogy ha a szakértő az nagyobb gyerek esetében az apát tartja alkalmasabbnak, akkor megint beleütközik egy nehéz problémába, a két gyerek szétválasztásának ügyébe, ami valóban nem túl gyakori.


Szerintem arról megint fog kérni egy szakértői véleményt.

2014. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók én csak arra lettem volna kíváncsi hogy mennyi az esélye hogy az apának ítéljék a gyerekeket, ha a pszichológus neki ítélte, mert manapság már nem sok olyanról hallani hogy az apának ítélnék, de mind1
2014. márc. 9. 11:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Az igazságügyi szakértő a bíróság szakértelmét helyettesíti, és a szakvélemény ugyanúgy a mérlegelendő bizonyítékok sorába tartozik, mint az összes többi, ami a peres eljárásban felmerül. A bíró jogkörébe tartozik ezeknek a bizonyítékoknak a szabad mérlegelése.


Viszont ha egy szakértő azt mondja az egyik szülőről, hogy alkalmatlan a nevelésre, akkor a bírónak ott elég komoly indokot kell tudnia felhoznia, hogy ennek ellenére miért mégis őt jogosítja fel a szülői felügyeleti jogok gyakorlására. Ilyen esetekben inkább az a gyakoribb, hogy az alkalmatlannak nyilvánított fél igyekszik a kirendelt szakértő véleményét megingatni, és új szakértői vizsgálatot kikényszeríteni, ahol már jobb eredménnyel szerepelhet.

2021. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!