Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem van arra, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem van arra, hogy nekem (apa) ítéljék az 1 éves lányunkat?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz a gyermek elhelyezési perünk első tárgyalása. Mindenhol azt hallom, 3 éves korig apának nincs esélye. Nem vagyok bolond nem viccből adtam be, én is azt a elvet vallom, hogy egy gyereknek az anyánál a helye. Amikor elvitte tőlem a lányunkat kértem náluk környezettanulmányt, amit meg is tettek. Papírt ugyan nem láttam róla, csak annyit mondtak, hogy nincs közvetlen életveszélyben. Hárman (lányom, anya, és nagymama) laknak egy egyszobás parasztházban, amit a helyi önkormányzat nemrégiben újított fel annyira, hogy ne dőljön össze. Házban dohos szag van, egy helységben fűtenek, nincs külön WC, hanem a konyhában van egybe, ezt utólag elválasztották egy függönnyel. Piszok mindenhol, gyerekruhák szétdobálva, levideóztam mindent, de azt a választ kaptam a bíróságról, hogy a videót nem nézik meg, mivel az anya engedélye nélkül nem tehetik. A gyerekem anyja még tanul, és mivel a nagyanyja pszichikai beteg nem vigyázhat a gyerekünkre, így bölcsödében van. A környezettanulmányt, egy olyan személy készítette, aki jól ismeri a családot. Nekem személyesen azt mondta, hogy „nem mondom azt, hogy itt nincs jó helye”. Míg nálunk lakott párom nem csinált semmit, nem mosott magára, max néha gyerekünkre, nem takarított, nem főzött, lényegében azért ment el, mert mi ezt szóvá tettük neki. Csinált olyat is, amíg szoptatott, hogy elment egyik barátnőjéhez messzire busszal és ott is aludt „kiengedni a gőzt” címszóval. Azzal nem foglalkozott, hogy nem akarja elfogadni a tápszert. Minálunk a védőnő, és a gyerekorvos is a mi pártunkon volt, mondták harcoljak a gyerekünkért. Látták, hogy az anyja alkalmatlan arra, hogy egyedül nevelje. Hiába minden nem tehetek semmit, ugyanis ahol most van az egy kis falu, 1 személy dönt mindenről (családsegítő). Mikor beadtam a bíróságon a gyermek elhelyezést készítettek még egy környezettanulmányt, kértem őket független menjen ki hozzájuk, de nem így lett ugyan az történt. Ekkor azt mondta az illető „én nem írtam se rosszat, se jót”. Vállalta a gyerekünk gondozását is, mondta minden héten ki fog menni hozzájuk, de ennek se tett eleget. Másik dolog amitől félek, hogy mióta szétmentünk az exem folyton pasizik, még kise lép az egyik kapcsolatból (nem mondta el neki, hogy vége) már másik barátja van. Ott alhat mindenféle jöttment. Ez azért aggaszt, mert korábban ez nehezítette meg exem életét is, ugyanis ő anyja is olyan volt, hogy befogadott mindenkit az ágyába kis ismertség után, és volt olyan élettársa is aki molesztálta exemet mikor kicsi volt. Félek én lányommal is ez fog történni, ha nem tudom magamhoz venni őt. Tovább nem akarom szaporítani a szót, csak annyi érdekelne, hogy mit tehetek.

2014. márc. 23. 13:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Valamikor te választottad ezt a nőt párodnak. Most már ő az anyja a gyerekednek, megváltoztathatatlanul. haragszotok egymásra, rendben. De ennek miért a gyerek igya meg a levét? Ha az anya "alkalmatlan", akkor segítsd őt abban, hogy alkalmasan legyen, hisz ez a gyermeked érdeke. Próbáld bevonni őt egy külső szakemberrel, pszichológussal történő konzultációba, melyben te magad is részt veszel.
2014. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha arra nincs is de közös felügyeletre elég sok. Keres egy jó ügyvédet.
2014. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt ne hallgass a hülyékre, akik elavult, 10 éve érvényes szokásokat/szabályokat sorolnak neked. A gyerekre akkor van kevés esélyed manapság, ha az anyja még szoptatja pl. Akkor szinte kizárt, hogy elválasztják tőle, kivéve ha súlyos gondok vannak vele. Egyéb esetben mindkét szülő egyenlő eséllyel indul - legalábbis másodfokon, mert elsőfokon valóban jó 80%-ban az anyák kapják a gyermeket.


Na de a te esetedben...

- az anya igen rossz körülmények között él - még ha nincs is közvetlen életveszélyben a gyermek, ha az apa mérföldekkel jobb életet tud neki bizotsítani, ez szinte már perdöntő jelentőségű

- az anya tanul, nincs bevétele - feltételezem neked van.

- a gyerek egy pszichikai beteg közvetlen közelében él, akitől ráadásul gyakorlatilag el is van tiltva, mert feltételezem veszélyes lehet a gyermekre nem beszámítható időszakaiban.


Egy szó mi száz: érdemes harcolnod érte, ha rögtön nem is, de fellebbezés után szinte 90%, hogy nálad helyezik el.

2014. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Jó ügyvéd, esetleg még kép is a gyerekről az anyjánál, ahol látszik a putri.

Nézelődj a neten ki a legjobb és a legmegfizethetőbb gyerekelhelyezési perekben.

2014. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Van bevétele, mert félárva, és árvaságit kap amíg tanul. Az anyjának meg nyugdíja van. Mama eltiltva nincsa gyerektől, de azt a ottani családsegítős is bevallja, hogy kettesben nem maradhatnak, olyan a viselkedése mint egy 5éves kisgyereknek rá kell szólni, hogy mosson kezet, mit szabad mit nem. Első kommentezőnek: Igen én választottam, de kezdetben míg nem volt gyerekünk nem tudtam, hogy ez lesz.
2014. márc. 23. 14:03
 6/23 anonim ***** válasza:
Az árvasági egy segélyezési forma. Nem érdekli különösebben a bíróságot. Az érdekli, hogy van-e keresete, állása, később miből fogja eltartani a gyereket.
2014. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Reméljük így lesz! Gyerekorvosunk rá akarta beszélni, hogy hagyjon ki egy évet, mert a pici még szopott, de kiíratta magának a tápszert csakhogy be tudjon járni suliba 40km-re. Eleinte végig sírta az egész délelőttöt, mert nem akarta a tápszert, most már nem szopik, többször is itt hagyta nálunk napokra, boldogulunk vele, első nap még hiányzik neki az anyja, de második nap után már nem.
2014. márc. 23. 14:23
 8/23 anonim ***** válasza:
Amúgy azt nagyon nem értem, hogy ha amíg együtt éltetek sem csinált semmit, minek vállaltál vele gyereket...?
2014. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Csak utána költöztünk össze, hogy megszületett a lányunk.
2014. márc. 23. 14:34
 10/23 anonim ***** válasza:
9%

Nincsenek jó esélyeid, a nők előnyben vannak az igazságszolgáltatásban. Elég sok érdekes esetet láttam már, mikor ehhez hasonló helyzetben is az anyának ítélik a gyereket. Gondoskodni nem tud róla, erkölcsileg, szellemileg nem tud jó példát mutatni, mi a megoldás? Megfizettetnek veled egy jó kis gyerektartást, és ha még nagyon megakarnak fúrni, akkor nőtartást is.


Aztán lehet reménykedni a másodfokban, de mire odáig jut az ügy a gyerek elhidegül tőled, anyja telebeszéli a fejét, ellened hergeli.


Egy jó ügyvéddel persze lehet esélyed, de azért ne bízd el magad, ne, hogy meglepetés érjen. Főleg, ahogy írod, velük van mindenki.

2014. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!