Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nekem az élettársam nem fizet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ecseti Jozsefné kérdése:

Nekem az élettársam nem fizet gyerektartást. Tavaly májusban feljelentettem a rendörségen, de azt a határozatot kaptam az ügyészségtől, hogy önhibáján kivül nem fizet. Néha ad 2. 000. - ot. Mit csináljak? Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
kisfiam 6 éves.A volt élettársamnak nincs bejelentett munkahalye se
2014. márc. 24. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Nincs jövedelme, akkor mégis miből kéne fizetnie ...
2014. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor az állam megelőlegezi.
2014. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Amennyiben ő a gyerek apja (mármint jogilag), és köteles a gyerektartás fizetésére (tehát bíróság megállapította a jogerősen a kötelezettséget), akkor végrehajtást indíthatsz ellen.

Ha a végrehajtás sikertelen lesz, kapsz behajthatatlansági igazolást, amivel kérheted a tartásdíj állam általi megelőlegezését.


Ha ezek közül bármi nem teljesül, akkor nem tehetsz semmit.

2014. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Ő az apa?
2014. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
A anyagilag jól álltok, akkor sehova. Ha rosszul, akkor a Polgármesteri hivatal szociális osztályához. Mindenképpen menj el, mert a gyereknek ellátás kell. Te legalább dolgozol? Van valami jövedelmed?
2014. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is ez van, nem fizet, végrehajó nem tudja behajtani, a feljelentésen gondolkozom. A rendőrök elvitték, és kiengedték, vagy hogy történt?

2014. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én a gyámhivatalhoz fordultam. Ha van már egy sikertelen bírósági végrehajtás akkor rászorultsági lapon megelőlegez az állam havi 14 ezer forintot maximum. (ha ennél kevesebb van megállapítva gyerektartásként akkor azt). Három évente lehet kérni a megelőlegezést. Végrehajtatni viszont csak hat hónapra visszamenőleg lehet.

Én is kíváncsi vagyok hogyan működik a rendőrségi feljelentés?

2014. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
van neki jövedelme,csak feketén dolgozik
2014. márc. 25. 10:44
 9/19 A kérdező kommentje:
remélem ugy lessz,hogy megelőlegezi az állam.
2014. márc. 25. 10:45
 10/19 A kérdező kommentje:
Van jogerős birósági itélet,de nincs hol végrehajtani,mert nincs semmi a nevén.
2014. márc. 25. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!