Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez normális, neki ítélhetnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális, neki ítélhetnek mindent?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy lakásom, bútorokkal, meg egy kocsim. Öszeismerekedtem egy lánnyal, 2 évvel később összeházasodtunk.

Most nincs gyerekünk, megcsalt és én arra jutottam, hogy nem adok neki még egy esélyt és elválunk. Mondtam egyik reggel munkába menet, hogy pakoljon össze, délután mehet haza. Délután ott voltak a csomagok az előszobában ( folyosón ). Csakhogy az enyémek. Igényt tart arra a lakásra, ill. bútorzatra és még az autóra is, amit ÉN EGYEDÜL (!) szedtem össze még azelőtt, hogy megismerkedtünk volna.

Normális ez a nőszemély? ( Megjegyzem, 1 éve felmondott és otthon nem csinált semmit, munkát nem keresett, fizetése nem volt, ezeken felül még meg is csalt. ) A bíróság nekem hagyja meg ugye? Nem fogok elköltözni, azt a lakást én magam építettem fel ( képletesen értve ). Az én pénzem. Ő összesen egy függönyt vett bele. Van neki bármi esélye?


2014. ápr. 6. 20:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%

Nincs, csak azt a pénzt kérheti el, amit ti vettetek, annak is a felét. Ergo ha felújítás volt stb.

Ha papíron tudod bizonyítani hogy a házasság előtt vetted, akkor neki kell menni. Mikor vetted a lakást? A házasság előtt?

2014. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
12%
Javitsatok ki ha tevedek de ha a te neveden van es nincs hazassagi szerzodes akkor fele az ove :(
2014. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%
Még nem hallotál a különvagyon fogalmáról a valóság nem egy amerikai film....
2014. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
98%
A házasságkötés előtt szerzett tulajdonon/vagyonon nem kell osztozni, az a sajátod.
2014. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
Nem sok esélye van de ne legyél töketlen mert kitudja milyen ügyvédet kerített. Azt ajánlom menj azonnal egy jó ügyvédhez és kérj tőle tanácsot mindenben ha kell pereld. Azok alapján amit elmondtál neki szinte semmi nem jár, de mondom ne legyél puhap*cs, mert sok rafinált nő van.
2014. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
97%

Hogy normális-e, azt nem tudom, de a lakásodat és az autódat nem kell féltened tőle.


[link]

2014. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
97%

Istenem az ilyen ribizlik miatt ítélkeznek mindig a nők felett.

Ha jól értelmezem házasság előtt szerezted, tehát nem jár neki semmi. Ha számlákkal tudja igazolni, hogy beletett egy esetleges felújításba annak a felét kérheti.

De kétlem, hogy számlákkal is lehetne igazolni a felújítást, de ha mégis, azok nem az ő nevére szólnak. Tehát coki van neki

2014. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

Jól beleválasztottál ám. Félrekúrt és még vinni a pénzedet is, szép!


Amúgy nincs joga hozzá. Házasság előtt szerzett vagyonhoz semmi köze. Menjetek el együtt ügyvédhez a válás előtt, az felvilágosítja.


Ha nem tetszik neki, akkor majd a bíróságon a bíró elküldi melegebb éghajlatra.

2014. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Túl sok amerikai filmet néz a csaj, pakold vissza a holmidat nyugodtan a helyére, és zsákold be az ő cuccát, mert neki a lakáshoz, és a kocsihoz semmi köze nincs. A berendezésből is csak annak a FELE az övé, amit KÖZÖSEN vettetek az esküvő után.
2014. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy nem ítélhetik neki!

Amit a házasság előtt szereztél, az a különvagyonod.

A házasság alatt, amit ráköltöttetek közösen, az valóban közös vagyon, feleződik, de ez annyit jelent, hogy valamit fizetned kell neki, de tulajdonjogot ezzel nem szerez, ez csak egy igény arra, hogy valamennyi pénzt adjál neki.

A házasság alatt a te kereseted is közös vagyon lett, tehát, ha már "gyarapodásotok" nem volt, akkor ehhez képest fogják megállapítani, hogy mi jár neki.

2014. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!