Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretném a gyerekeket ha el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném a gyerekeket ha el kell válnunk, van esélyem férfi létemre?

Figyelt kérdés

Öt éve vagyunk házasok és a feleségem öt éve nem dolgozik,közben született két gyerek velük van otthon.Lassan esedékes lenne újra munkába állni,de ő nagyon elkényelmesedett és esze ágában sincs dolgozni,inkább egész nap vásárolgatna.Nem tudok vele erről beszélgetni mert ő már eldöntötte magában,hogy ezt a kényelmes életet választja.A gyerekeknek gondját viseli amíg én dolgozom,de azért azt sem viszi túlzásba és emiatt egyre nagyobb teher hárul az én szüleimre.

Nem szeretnék elválni,de ha mégis arra kerül a sor akkor a gyerekeket magamnak akarom,van erre esélyem?Tudom,hogy a feleségem szívtelen döggé változna ha megpróbálnám kizökkenteni a jelenlegi kényelmes életéből.Eléggé én központú nő,szereti magát kényeztetni és ezzel másokat néha igen kellemetlen helyzetbe hoz.Ha eldurvulna a helyzet azért vannak ütőkártyáim,téli hónapokban depressziós ilyenkor még a szokásosnál is lustább szinte mindent rám hagyna ha hagynám,ő meg naphosszat csak a neten lógna.Ezek nem egy jó anya ismérvei.

Már saját lakásban élünk amire szinte teljes egészében az én családom kaparta össze a pénzt.Ő egyedül nem is lenne képes gondoskodni a gyerekekről vagy ha mégis ahhoz teljesen meg kellene változnia,de ha megváltozna én már nem is akarnék elválni.Szeretem őt,de úgy érzem,hogy már ő nem szeret engem csak kell neki egy balek aki gondoskodik róla.Semmi hálát nem mutat ezért,inkább még ő veszekszik velem és próbál parancsolgatni.Nekem nem ilyen elképzeléseim voltak a házasságról és már sokáig nem tudom ezt elviselni.

Mire számíthatok a válásnál - ha mégis sor kerül rá - a gyerekek és a vagyon tekintetében?

Kérem olyanok válaszoljanak akik már átéltek ilyesmit vagy a szakmájukba vág ez a téma.



2014. ápr. 13. 13:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Szinte egyáltalán nem kaptam elfogulatlan véleményt,érzelmektől túlfűtött goromba válaszokat kaptam.Nagyjából erre számítottam egy ilyen kérdésre csak nagyon kevesen képesek objektívan reagálni.

A nők támadnak alattomosan gonoszul és ha nem nyerhetnek akkor hirtelen áldozattá válnak.Nem riadnak vissza semmitől,hogy elérjék a céljukat.Pedig általában mi férfiak vagyunk az áldozatok,50 százaléknál jóval nagyobb terhet viselünk az egyenjogúság korában és a jog átnéz rajtunk.Nem fogok elválni,együtt maradunk és kiharcolom,hogy ne egyedül kelljen viselnem a terheket.

2014. ápr. 13. 14:41
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

Hogy mi hárul rád? Dolgozol, napi 8, rossz esetben 10 órát, míg a feleséged úgy 1 24 órát. Te a munka után hazamész, neked már megvolt akkor a környezetváltozás, otthon vagy a családoddal. Anya meg elmegy vásárolni, mert ő így tud kikapcsolódni. Nem mindenki bírja egyformán a terhelést. Pl. a húgom olyan, mint a feleséged. A férje tolerálja, mert tényleg szereti, bár tény, én se értem, hogy lehet ezt így elviselni (tányér törés stb, )

Az én feleségem is hajlamos a téli depresszióra, de azért nézzük azt is, hogy télvíz idején korlátozottak a lehetőségek, nem lehet csak úgy játszótérre menni, programokat csinálni, szürke minden.

Amit te leírtál, tudod miért kapod? Mert el vagy foglalva azzal, hogy mit mondanak a szüleid és hogy szegény te, neked milyen rossz. Csak egy dolgot felejtesz el: abban a házasságban ketten vagytok normális esetben, és tenni kellene azért, hogy ez változzon.

Másodjára kérdezem: MILYEN ütőkártyák? Már - már kezdem azt hinni, hogy vígasztalod magad, hogy vannak, közben nincsenek.

2014. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó szerintem senki nem mondja, hogy maradjon otthon ha nem akar.


Ne az itteni elvált nőktől kérdez,mert szerintük náluk tökéletesebb ember nincs a világon. Keres egy ügyvédet és ajánld fel a közös felügyeleti jogod. Új törvényben már úgyis az a kiinduló alap.

2014. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Adj neki még egy esélyt, hogy menjen vissza dolgozni. Kompromisszumnak felajánlhatod, hogy napi 6 órában dolgozhat. Ha ez nem megy, akkor hagyd a fenébe, és válj el. A ház a házasság előtt vagy után lett véve? Ha előtte, akkor a válás után tedd ki szépen a szűrét, ha után lett véve, akkor kellenének a bizonyítétok, hogy ki mennyit adott bele. Fizesd ki, és kalap kabát. Közben szerezz egy jó ügyvédet.


Ha nem akarod, hogy ki semmizzen, akkor a megtakarításodat hivatalosan add oda a szüleidnek, ami illetékmentes.


A gyerekeknek az a legrosszabb, ha a szülők állandóan veszekednek.

2014. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 narancs-virág válasza:
100%

"Ha nem akarod, hogy ki semmizzen, akkor a megtakarításodat hivatalosan add oda a szüleidnek, ami illetékmentes"


Persze, csak a bíróság ennek ellenére kötelezheti a kérdezöt arra, hogy a felét fizesse ki a feleségnek a vagyonmegosztás során, mert a kérdezö nem ajándékozhatja el a KÖZÖS megtakarítást senkinek sem. (Márpedig házasság alatt KÜLÖN megtakarítás nincs)

2014. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha egyedül fel lehet venni a hitelt, akkor ajándékozni miért nem lehet?


Egészen biztosan meg van a módja. Mindig van kiskapu.

2014. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó egyedül hitelt sem vehet fel aki házas.
2014. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Te megtudnád oldani a nagyszülök nélkül?

Mert azzal érvelni hogy a nejed a nagyszülőket igénybe veszi de te is ugyanezt tennéd nem meggyöző.

2014. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
Mi lenne ha megpróbálnád/megpróbálnátok helyrehozni?Akár párterápiávaL?Elvileg szereted aztán mégis váláson gondolkodsz,meg egy szívtelen dögnek állítod be az asszonykát?Őt kérdezted már akar-e dolgozni?Ha nem,miért nem?Rád milyen teher hárul a gyereknevelésben?
2014. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az is egy megoldás,hogy menjen el dolgozni először 6 órába,Te pedig cserébe,vállald el a főzés,mosogatás,porszívózás,ablakpucolás,szemétkivitel,felmosás,tálalás,mosás,bevásárlás,gyerek altatást,etetést,vígasztalás,szórakoztatás,oltásra hordás,játszótérre vivés,óvodai programra-szülői értekezletre menés egyik felét.De akkor tényleg.Ne a feleségeden akard ezt mind hagyni,közben követelve,hogy ez mellett,még járjon is el dolgozni,mert nem vagy hajlandó a terheket egyedül viselni.Akkor osztozzatok ezen is.
2014. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!