Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen megoldásotok van 18...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen megoldásotok van 18 éves középiskolás elköltözésére?

Figyelt kérdés
Van két 18 éves fiam,még középiskola 3.évfolyamára járnak.Elváltam,a tartásdíjat levonás útján kapom.Az egyik fiam kitalálta,hogy ő az apjához költözik.Mit tegyek?Mondjam vissza a bíróságon a tartásdíj vonását?Vagy arra gondoltam,még várok vele,mert hátha meggondolja magát a gyerek?Persze a levont díjat vissza utalnám a férjemnek,csak ha meggondolja magát akkor nem akarok újra bíróságra járni.Mit tegyek?
2014. ápr. 14. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Majd ha tenyleg atkoltozik, akkor beszeljetek meg a ferjeddel.

Igy csak 1 gyerek utan jarna neked tartasdij, viszont neked is hozza kene jarulnod az atkoltozott fiu dolgaihoz anyagilag. A legegyszerubb az lenne, hogy utald vissza mindig a penzt.

2014. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha átköltözött, akkor lehet lemondani a tartásdíjat, ettöl kezdve nem köteles egyikötök sem fizetni semmit a másiknak.


De elöször mindenképpen kivárnék legalább pár hónapot, mielött hivatalosan lépek, mert lehetséges, hogy rövidesen vissza akara költözni és utána megint csak egy csomó hivatalos lépés lenne szükséges, visszaállítani az eredeti helyzetet.


Mindenképpen várj a hivatalos lemondással, viszont a visszautalást úgy rendezd, hogy adott esetben bizonyítani tudd, hogy nem tartottad meg.

2014. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerdán már költözik.Most azt se tudom,hogy számoljam el a fél hónapot?
2014. ápr. 14. 12:36
 4/12 A kérdező kommentje:
"Kedves" 48%-os!!Talán tanulj meg olvasni!Írtam,hogy vissza utalom.Egyébként ha nagyon szeretnéd tudni,mint írtam az egyik megy el nem mindkettő.És igen nagyon rossz sora volt,megköveteltem a rendet,a jó tanulmányi eredményt.Apukájánál meg a lényeg,hogy ne legyen otthon....
2014. ápr. 14. 12:41
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Micsoda hálátlan gyerek.Évekig egyedül nevelted annak minden nehézségével,míg apuka élte a világát,jópofizott két hetente két napot,hogy ő a világ legjobb apja,most meg ez.Kiváncsi vagyok olyan jó móka e lesz a hét napján a gyerek.
2014. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Mennyi besavanyodott férfi Istenem...fáj,hogy a gyereket a volt feleségnek ítélte a bíróság igaz?Gondolkozzatok el miért,és ne a kérdezőn töltsétek ki a mérgeteket.
2014. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó,én jártam vele orvoshoz,én ápoltam ha beteg volt,az apja még egy szülőire se volt képes elmenni...(pedig lett rá kérve)Most persze a fiamnak az a jó ha csavaroghat. :-( És erre apuka alkalmasabb,hisz neki az a jó ha minél kevesebbet van otthon.
2014. ápr. 14. 12:50
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként 2000-ben váltunk el 14 év alatt vajon miért nem költöztek oda?És apuka miért is nem akarta,hogy oda költözzenek?Ezen gondolkoztál 48%-os?Nagyon unatkozhatsz....
2014. ápr. 14. 12:52
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező.A fiad mindenre rá fog jönni,ne aggódj,tapasztalatból beszélek.Egy kamasznak ilyen korban a csavargás,és a buli a minden,de 2-3 év múlva pontosan látni fogja melyik szülője az aki tényleg törődik vele,és szereti,akinek nem teher.Biztos nagyon nehéz lehet,de légy türelemmel a gyereked felé,soha ne éreztesd vele,hogy hibázik,vagy haragszol rá.Keresd őt,érdeklődj felőle,és szeresd ugyanúgy folyamatosan.Minden rendbe fog jönni.


Apuka egyébként mit szólt konkrétan?

2014. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Csak attól félek,ne későn jöjjön rá.:-( Nem szeretném ha nem tudná befejezni a technikumot,ami még 3 év.Mert eddig nagyon jó tanuló volt,biológiából már tavaly leérettségizett.Apuka,persze örömmel bele egyezik,hogy menjen.Ekkora gyerekkel már nincs macera,neki az a jó ha nem fizet,a gyerek meg menjen ha akar csavizni,addig sincs otthon,nem kell vele foglalkozni.Mint írtam párszor már lett kérve,menjen el szülőire,persze ő sose ért rá menni.A múltkor pl.azt mondta minek,ott úgyse mondanak érdekes dolgot,ha baj van akkor meg úgy is szól a tanár.

Na kösz,végre megtudtam,hogy eddig tök fölöslegesen jártam:-)

2014. ápr. 14. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!