Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jó napot! A jelenlegi jogszabá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó napot! A jelenlegi jogszabályok szerint az élettársi kapcsolat megszűnésével, miként kell rendezni anyagiakat? Van e jelentősége a regisztrált élettársi kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

A párommal 2007 óta éltünk élettársi kapcsolatban, amely 2010-ben másfél évre megszakadt. Utána újból összejöttünk, de egy hónapja a kapcsolatnak visszavonhatatlanul vége.

A lakás az enyém - ezzel nincs is semmi gond, de együttélésünk alatt vettünk egy autót az én nevemre, valamint egy nagyértékű zongorát, ami a párom tulajdona, ő használta és használja a mai napig. Mivel nem tudjuk egyértelműen bizonyítani ki, mennyi pénzzel szállt be a vásárlásba, ilyenkor mi várható, ha perre megyünk? A bíróság automatikusan fele-fele arányban ítél?

Továbbá kb. másfél éve - befektetési céllal - vásároltam néhány gramm befektetési aranyat. (Számlával, ahogy kell az ÉN nevemre) Az szintén közös vagyonnak minősül?

Vagy párnacihában őrzött megtakarításom?

Vagy a volt párom megtakarítási céllal létrehozott életbiztosításával, aminek a havi díját szintén közösen fizettük?

Köszönöm a segítséget!


2014. ápr. 19. 00:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
2014. ápr. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
meg kell nézni a ptk-ba mert ez ugye most nem rég változott. nem egy egyszerű dolog ám ez főleg hogy nem házastársi kapcsolat volt köztetek.
2014. ápr. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kereset arányosan kell osztozkodni. Házasságban közös 50-50 %-k,élettársként pedig kereset arányosan.
2014. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát sok sikert egy évekig elhúzódó perhez. Élettársi kapcsolat esetében az számít, hogy az adott dolgot ki és miből vette, ez alapján történik az elosztás, nincs közös vagyon! Ezt persze -azt hogy ki és miből vette- bizonyítani is kell! Úgyhogy egy két ügyvéd örülni fog nektek. Legegyszerűbb és pénztárcakímélőbb lenne, ha a sérelmeken felülemelkedve, mindketten kompromisszumra hajlandóan magatok között megegyeznétek! Különben ahogy ti mentek tönkre az ügyvédeitek úgy fognak gazdagodni. Legközelebb pedig csak ésszel!!!

2014. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
bejegyzett élettársi kapcsolatról beszélünk vagy csak összecuccoltatok?
2014. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Különnemű személyeknél a bejegyzett élettársi kapcsolat annyit jelent, hogy nem kell két tanúval igazolnod hivatalos helyen, hogy élettársak vagytok, hanem ezt pótolja a közjegyző papírja.

2014. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem voltunk bejegyzett élettársak.

Szinte vártam már a rossz híreket... :-(

Írjátok: bizonyítani kell, hogy ki mennyi pénzzel szállt bele a vásárlásokba... Fogalmam sincs. Én is hoztam pénzt a válásomból, ő is. Én is dolgoztam, ő is... Ő váltig állítja, hogy a zongorát a válásából vette, hát honnan tudjam? Közösen éltünk, közösen fizettünk mindent, a pénztárnál a bankjegyekre nem volt ráírva, hogy ez az enyém, az meg az övé volt...

1997 óta volta egy megtakarításos életbiztosításom, ami két éve járt le. A pénzt megkaptam, bankban van. Most ennek az összegnek is igényelheti a felét?

2014. ápr. 19. 21:33
 8/18 anonim ***** válasza:
nem kell felezni semmit, ha nem voltatok bejegyzett élettársak
2014. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező megnézik az adóbevallásotokat aztán az alapján ítélnek ha nincs közös döntés. Nyilán ha az egyik fél havi 300 ezret kereset míg a másik minimálbért akkor ahhoz fognak viszonyítani.
2014. ápr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mondom: nem voltunk bejegyzett élettársak. Ennek egyébként miért lenne jelentősége?


Adóbevallás alapján ítélnek? És mi a helyzet a megtakarításokkal?

2014. ápr. 20. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!