Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jó napot! A jelenlegi jogszabá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó napot! A jelenlegi jogszabályok szerint az élettársi kapcsolat megszűnésével, miként kell rendezni anyagiakat? Van e jelentősége a regisztrált élettársi kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

A párommal 2007 óta éltünk élettársi kapcsolatban, amely 2010-ben másfél évre megszakadt. Utána újból összejöttünk, de egy hónapja a kapcsolatnak visszavonhatatlanul vége.

A lakás az enyém - ezzel nincs is semmi gond, de együttélésünk alatt vettünk egy autót az én nevemre, valamint egy nagyértékű zongorát, ami a párom tulajdona, ő használta és használja a mai napig. Mivel nem tudjuk egyértelműen bizonyítani ki, mennyi pénzzel szállt be a vásárlásba, ilyenkor mi várható, ha perre megyünk? A bíróság automatikusan fele-fele arányban ítél?

Továbbá kb. másfél éve - befektetési céllal - vásároltam néhány gramm befektetési aranyat. (Számlával, ahogy kell az ÉN nevemre) Az szintén közös vagyonnak minősül?

Vagy párnacihában őrzött megtakarításom?

Vagy a volt párom megtakarítási céllal létrehozott életbiztosításával, aminek a havi díját szintén közösen fizettük?

Köszönöm a segítséget!


2014. ápr. 19. 00:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Sőt, volna még egy kérdésem:

Az exem ugyan már elvitte a holmijai többségét, de néhány nap múlva elviszi a maradékot. Azt ígérte, hogy a költözéskor tesz egy nyilatkozatot amiben kijelenti, hogy végleg elkotródik, további anyagi igénye nincs velem szemben - kivéve az autó értékének a felét. (Zongoráról nem beszél...)

Mármost az érdekelne, hogy ilyen kézzel írott nyilatkozatot (két tanúval aláírva) vissza lehet e vonni, mondjuk egy későbbi pereskedés során?

2014. ápr. 20. 00:22
 12/18 anonim ***** válasza:

12 év évig éltünk élettársi viszonyban és 1 éve hivatalosan is élettársak voltunk ugyan ilyen helyzetben vagyok vettünk autót közösen de mivel csak egy névre írható a párom nevére került.Azt mondták,hogy ha senki sem tudja bizonyítani mennyivel járult a vásárláshoz azt azonos mértékűnek kell tekinteni.Szerintem per lesz mert azért van banki pénz is ami az ő nevén van de közösen spóroltuk az együttélés alatt tehát annak is jár egy része.



[link]

2014. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos ahogy korábban írtam hosszú pereskedés lesz. Én azt, hogy adóbevallás alapján ítélnek még soha nem hallottam! A bejegyzett élettársi kapcsolatnak egyneműek között semmilyen jogi jelentősége nincs azon kívül, hogy ekkor nem lehet vita az élettársi kapcsolat kezdetéről. Sokan keverik az azonos neműek közötti bejegyzett élettársi kapcsolattal. Egyébként mindent lehet, még az élettársi kapcsolat kezdetén szerződéssel rendezni! Az is egy nagy tévedés, hogy autó csak egy néven lehet, ugyanis a járműnyilvántartásban lehet közös tulajdon, ilyenkor az adás-vételin is vevőként ketten szerepelnek, de csak egy személy lehet az üzembentartó, a másik csak tulajdonos, a törzskönyv megjegyzés rovatában szerepel, hogy közös tulajdon xy-al. Úgyhogy elég sok tévedés van sok mindenben

2014. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem nyugtatál meg...

És mi a helyzet egy két éve lejárt életbiztosítással?

15 éven át ÉN fizettem (ráadásul a kedvezményezett a volt nejem volt megjelölve.) A megtakarítást megkaptam a biztosítótól, amit teljes egészében betettem a bankba. Most az is közösnek számít?

2014. ápr. 20. 23:32
 15/18 anonim ***** válasza:

12 es vagyok.Szerintem ha együttélésetek alatt vettétek az aranyat közös hisz a közös pénzből vetted hiába mondod,hogy a te nevedre ment a számla akkor is közös hisz mivel gazdasági közösség jön létre,de mivel tudod bizonyítani,hogy te vetted talán nem viheti el a felét bár nemtudom.Mondhatja azt is,hogy amit leadott havonta pénzt a közösbe abból veted szóval ezt nehéz bizonyítani,hogy az a pénz honnan van.


Bármit vettetek az együttélés ideje alatt legyen az ékszer bútor vagy pénzt tettél be a nevedre közösnek számít.De egy ügyvéd jobban tud segíteni érdemes megkérdezni itt biztos tudnak segíteni.


[link]



Nekem pl azt tanácsolták,hogy amit vett párom autót a nevére a közös pénzünkből abból is jár és belehetne jegyeztetni magam az autó törzskönyvébe is.Szerintem az,hogy az egyik fél bizonyítja,hogy van számla az ő nevén még kevés mint nálunk is sok számla ment a párom nevére attól független ,hogy közösen vettünk.

2014. ápr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a sejtésem... Baromi jó... :-(

Ráadásul, itt van ez az autó dolog is... Nem tagadom, hogy közösen vettük de, hogy ki mennyit tett bele 2008-ban? Bevittema pénzt az autószalon kasszájába és ennyi. Hogy ki fizette a többet, vagy kevesebbet? Párszázezer forint lehetett a különbség...

Akkor marad a jelenlegi ár fel.

Hát köszönöm a válaszokat! :-(

2014. ápr. 21. 16:41
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen mivel nem tudjátok bizonyítani hisz nem készült róla papír így a fele jár ha a másik fél azt mondja ő többet fizetett mint a fele akkor azt már neki kell bizonyítani.


Azért írj mi lesz majd.Kérdezd meg jelenleg mennyit ér az autó és annak a fele jár a párodnak.


Az ékszer a te lakásodban van azt vidd el valahova mert mondhatja,hogy van ékszered de nem tudja bizonyítani,hogy van.

2014. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

De tudja.

Tudja, hogy van, ráadásul számla is van róla.

Eh... (Legyint.) HOgy én mekkora barom vagyok!

2014. ápr. 21. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!