Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen helyzetben kell tartásdí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben kell tartásdíjat fizetni? Ha igen meddig?

Figyelt kérdés

A gyerek apja és anyja sosem házasodott össze, még csak nem is élt együtt, pár hónapig jártak, és "becsúszott" a gyerek. Azóta vagy 10 év telt el, a gyerek az anyánál él (akinek mellette már élettársa&az élettárstól gyereke van).

Az apa sosem fizetett tartásdíjat.

Elvileg az apának fizetnie kéne? Ha igen, akkor a gyerek meddig?


2009. dec. 26. 00:10
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hála az égnek én nem vagyok szereplő a dologban :D, még csak nem is rokonom az illető, nevezhetjük inkább csak egy sokat panaszkodó ismerősnek.

Szóval ez a férfi elmesélte nekem a történetet, hogy ő nem akarta a gyereket, satöbbi, satöbbi, és a nő a nyakára jár, hogy a pénz az kell, de ő meg nem tud miből fizetni. Igazából nem tudtam, hogy működik ez, csak hallgattam, de később eltűnődtem rajta. Ezek szerint a nőnek jogos a kérése, bár 3 gyereke van 3 különböző férfitól, és ugye a pénz mindenhonnan folyik, a nő meg még csak 28 éves... szóval a dolog elgondolkoztatott. :D

[Esetleg mégsem lehetett olyan véletlen a nő részéről :/] No, a fene tudja. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, legalább lesz mit tanácsolnom/mondanom neki :)

2009. dec. 26. 03:06
 12/37 anonim ***** válasza:
83%
A bíróságot nem érdekli, hogy az apa akarta-e a gyereket, vagy sem, van-e fizetése, vagy nincs. A fontos, hogy elismeri-e saját gyerekének, vagy nem. Ha nem, kérnek vér, vagy DNS vizsgálatot. Amennyiben bebizonyosodik, hogy a férfi az apa, akkor fizetni kell. A fizetés 20%-át szokták megitélni. Azonban ha nincs jövedelme, a mindenkori minimálbér 20% -át írják elő. Hogy honnan keríti elő lét? Na ez sem érdekel senkit.
2009. dec. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
78%

Simán megítélik a nő részére a tartásdíjat, az ápolási díjból is vonható. Egyedül az aktív korú nem foglalkoztatottak szociális segélyéből nem volt vonható régebben.

Csak az számít a tartásdíj megítélésénél, hogy a pasi a gyerek apja vagy sem, minden más körülmény lényegtelen.

Addig kell fizetni, amíg a gyerek nappali tagozaton tanul.

Ha most fogják megállapítani, jó hír, hogy visszamenőleg hat hónapra fogják tartásdíjra kötelezni a férfit, tehát nem a gyerek születésétől.

2009. dec. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%

Ha a férfinak nincs jövedelme, csak segélyt kap, akkor nem kell tartásdíjat fizetnie. A segély ugyanis nem terhelhető semmi ilyesmivel.


Ha a nőnek új élettársa van, akivel a gyerek családban él, a tartásdíj mértéke bíróság által mérsékelhető!


Ha nem voltak házasok, és nem nyilatkozott arról, h a gyerek az övé, csak apasági eljárás után lehet szó bármiféle tartásdíjról. (tehát először egy genetikai vizsgálat ki kell, h mondja a rokoni kapcsolatot.)

2009. dec. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy írták már többen a gyerek 18 éves koráig vagy a nappali tagozaton való tanulmányainak a égéig köteles fizetni az apa, DE CSAK AKKOR, ha a nőnek van erről bírósági végzése. Ha nincs semmiféle papírja, akkor ő járhat a férfi nyakára, a követelése nem jogszerű.

Ha esély sincs rá, hogy kapjon pénzt, akkor a bírósági panasznapra el kell menni, ott vesznek fel jegyzőkönyvet, mely után hosszú procedúra következik. Gyámúgy, bírósági per, stb. Ott megállapítják, hogy mennyi gyerektartás járna. És ezzel a paípírral kérhet államilag meglelőlegezett gyerektartást, melyet 3 évre kap és 2x meg lehet hosszabítani. De ezzel senki sincs kisegítve, mert a férfitól ugyanis az állam könyörtelenül behajtja a tartozást, vagy az örökölt ingatlanra is ráteheti a kezét.

2009. dec. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
77%

"Ha a férfinak nincs jövedelme, csak segélyt kap, akkor nem kell tartásdíjat fizetnie"


Ha a férfi nem fizet erre hivatkozással, attól még nem szüntetik meg pl. a büntetőeljárást ellene, hanem elítélik, kivéve akkor, ha a segélyt folyósító szerv írásban igazolja, hogy melyik törvény rendelkezik arról, hogy a pasi által kapott segélyből a tartásdíj nem vonható. Ebben az esetben megszűnik a büntetőeljárás, mivel a kötelezett önhibáján kívül nem fizet. A legtöbb segélyből a tartásdíj vonható, nagyon kevés a kivétel.

2009. dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
58%
Bizony bizony, különben meg az anya azt mondja a gyerekének, hogy bocsi kicsim, most ebben a hónapban nem eszünk és meztelen jársz oviba, mert apád csak ápolási segélyt kap???Vagy mi???Igenis aki nagyfiú volt ahhoz, hogy dugjon és nem vigyázott, akkor viselje a következményét.És akárhogyis még ha 3 férfitól is született 3 gyereke, legalább megszülte őket.Láttatok ti már abortuszt???!!!Szörnyű ahogy egy kis embert cafatokra tépnek szét.Az én véleményem meg az, hogy ez az egész ápolásosdi csak ürügy azért, hogy ne fizessen.Milyen férfi az, aki az anyja nyugdíjából és ápolási segélyből él????Ha elég tökös legény volt ahhoz, hogy felcsinált egy nőt, akkor ahhoz is legyen elég tökös, hogy elmenjen dolgozni és kétkezi munkával keressen annyi pénzt, hogy fussa a gyerektartásra és akár az anyja ápolására is.
2009. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
70%
Ha az apa segélyt kap,akkor is kell fizetnie.(még szép,különben az összes elvált apa segélyezett lenne)ha nem fizet mégsem,akkor szépen gyűlik a tartozása,amit aztán egyszer behajtanak rajta,vagy leüli.
2009. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megkérdeztem, és a nőnek nincs bírósági rendelete a dologról, a fickó meg havi 40 ezret kap... [mondjuk az más kérdés, hogy egy egészséges férfi miért nem keres vmi normális munkát... - na de ez az én véleményem volt csak.]

Abban teljesen egyetértek hogy aki "megcsinálta", az tartsa is el. Teljesen jogos.

Több helyen megkérdeztem, én is úgy hallottam, hogy ha segélyből és vagy nincs jövedelme, akkor is kell fizetnie, vagy az állam megelőlegezi (később meg jaj neki xD)

Mégegyszer köszönöm szépen mindenkinek :)

2009. dec. 26. 16:43
 20/37 anonim ***** válasza:
67%

Csak ahhoz szeretnßek hozzászólni, hogy (esetleg) miért nem dolgozik mást a férfi - gondolt már arra itt valaki, hogy ha elmegy dolgozni, akkor ki ápolja az anyját? Ugyanis sok olyan betegség van, amikor ÁLLANDÓAN ott kell lenni a beteggel valakinek, és ha a fiú eljár dolgozni, akkor valaki mást kell fogadnia - és akkor még kevesebb pénze lesz, mint igy.


Ahhoz meg, hogy ott volt, mikor a gyerek készült - hát nagyon sok esetben a férfi azt hiszi, hogy a nö szedi a gyógyszert (egy normális kapcsolatban annyi bizalomnak kell lenni, hogy ne kételkedjen a másik szavában), illetve a gumikat kiszurkálja a nö, hogy teherbe essen és kapjon gyerektartást. Itt az, hogy a nönek minden gyereke mástól van,eléggé ilyen irányba mutat.

2009. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!