Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen helyzetben kell tartásdí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben kell tartásdíjat fizetni? Ha igen meddig?

Figyelt kérdés

A gyerek apja és anyja sosem házasodott össze, még csak nem is élt együtt, pár hónapig jártak, és "becsúszott" a gyerek. Azóta vagy 10 év telt el, a gyerek az anyánál él (akinek mellette már élettársa&az élettárstól gyereke van).

Az apa sosem fizetett tartásdíjat.

Elvileg az apának fizetnie kéne? Ha igen, akkor a gyerek meddig?


2009. dec. 26. 00:10
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"napi 4 óránál több felügyeletet igényel elhelyezhető otthonban is."


Gondolom még nem voltál ilyen helyzetben. Sajna én saját bőrömön éreztem milyen nehéz egy ilyen helyzet, magán otthon több millios belépési díj, állami megint milliós kenőpénz meg a teljes nyugdíja hónaponta. Én nem fizetnék a férfi helyében amíg az anyuka nem bizonyitja hogy a férfié a gyerek. Ha meg megitélik a pénzt rendszeresen járnék a nő nyakára elenőrizni mire költi.

2009. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Nekem úgy esett le, hogy futó (szex)kapcsolat lehetett a dolog. Az első 10 évben a nő nem is jelentkezett, nem is kereste a férfit (a férfi nem tudta hol lakott a nő, ezidáig is rejtély). Szinte biztos, hogy övé a gyerek, hiszen hasonlít rá. Viszont a nő már olyannal is jött, hogy a középső gyerek is az övé (holott azidőtájt ugye nem is voltak együtt), de azért vegye őt is a nevére. A lánya a férfi nevén van.

Hát, igazából az egész olyan különös... remélem, velem sosem történik majd ilyesmi... :S

A férfi édesanyja nem akar otthonba menni, és a férfi is ragaszkodik az anyjához - hát mégiscsak az édesanyjáról van szó... (kinek lenne szíve saját szülőjét otthonba dugni?)

A láthatási jogról annyit, hogy a nő nem engedte, hogy a gyerek találkozzon az apjával. A gyerek teljesen egészséges.

Szerintem a férfi nem tudná nevelni a lányt, hiszen ugye neki ott van az anyja, a gyereket is megviselné, ha el lenne szakítva attól, aki eddig nevelte.

[ Ezeket csak azért írtam, mert kérdeztétek a kommentekben. Egyébként további véleményekre/hozzászólásokra is kíváncsi vagyok. Esetleg ismertek olyanokat, akik hasonló helyzetben vannak?]

2009. dec. 29. 20:50
 33/37 anonim ***** válasza:

Itt nem szerintem,meg nem szerintem van,itt a törvényről van szó.

A gyerek után kötelező fizetni.Az anyját törvény szerint nem tarthatja ekl jog szerint.

ha egy esetleges tárgyaláson az anyjára hivatkozik,mint aki miatt nem fizet,az anyja mellé a gyámhatóság gondnokot jelölhet ki,és bedughatják egy intézetbe.Úgyhogy ne adjatok hülye tanácsokat"szerintem nem kell fizetni",meg "nem tisztességes pénzt kérni".A törvény nem erről szól,az a férfi,ha ilyen tanácsokra hallgat,nagyon rá fog fázni.

Amennyiben nem biztos az apaságban kérhet dns tesztet,viszont ha kiderül,hogy nincs igaza,akkor fizetnie kell,ami alsóhangon is 200000 fölött van.A kisebb gyerek,amennyiben biztos,hogy nem az övé,akkor érdemes kérnie.Viszont jól gondolja át,mert ilyen esetekben hajlamosak a férfiak,még saját maguknak is bemagyarázni a "futó kalandot".Gyermek már egy aktusból is lehet.


És tökmindegy,hogy voltam,vagy leszek-e hasonló helyzetben,a törvény mindenkire vonatkozik.

2009. dec. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Hát azért az anyát se ítéljük már el ennyire, hogy szándékosan csináltatná fel magát, hogy aztán beszedje a sok gyerektartást... gondolkozzon egy kicsit az, aki ilyeneket ír, hogy mire lehet elég egyátalán egy gyerektartás, amit egy olyan férfitől kaphat, akinek nincs normális keresete. Nem hiszem, hogy erre ment ki a játék, hiszen 10 évig nem is kért semmit. Lehet, hogy azért kér most, mert most valóban szüksége van rá, talán eddig meg tudta oldani, hogy ne kelljen kérnie.

Másrészt ha (ahogy a kérdező már írta) a férfi nevén vagy a gyerek, akkor ez azt jelenti, hogy valamikor már elismerte, hogy az övé. Ez a nyilatkozat nem vonható vissza, tehát ne kérjen semmilyen dns vizsgálatot, mert ez már semmit nem számít! Még ha az derülne is ki a vizsgálat alapján, hogy nem övé a gyerek, mivel elismerte, mindenképp fizetnie kell!

Visszatérve a láthatásra, nekem nem tiszta a helyzet, hogy az anya nem engedte, vagy a férfi sem kereste ezidáig a kapcsolatot, mindenesetre ha a bíróság megítéli a gyerektartást, akkor a láthatási jogot is meg fogja ítélni és két hetente hétvégén látni az apját és a beteg nagymamát nem hiszem, hogy lelki károsodást okozna egy gyereknek! Persze ezzel kapcsolatban az anyuka tartozik egy alapos magyarázattal a gyermeke felé, hogy ezidáig miért hiányoztak ezek az emberek az ő életéből.

2009. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ha tudnád, hßanyan vannak, akik szülnek, a gyerekkel nem törödnek, a pénzt meg elköltik magukra. Egy ismerösnél a gyerekeknek napokon keresztül nincs otthon ennivaló (a szomszédok adnak nekik, mert megsajnálják öket) az "anyuka" meg hetente vesz új ruhát, cipöt.
2009. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Hát ha végigolvastad... ebből a gyerektartásból nem venne magának minden héten új cipőt, az biztos! Ha a többi gyereknek is ennyire jól fizető állásban van az apukája, akkor talán két-három havonta futná cipőre. Nem gondolom, hogy bármelyik szereplőről itt ennyire szélsőségesen kellene gondolkozni, főleg, hogy anyuka eddig nem kért pénzt, annak ellenére, hogy mindvégig megillette volna jogilag ez az anyagi támogatás!
2009. dec. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Én nem konkrétan ERRÖL az anyáról beszéltem, hanem csak arra vonatkozott a válaszom, hogy valaki megemlitette, hogy ga egy nönek alkalmi kapcsolatOKból születik gyereke, annak nem járna gyerektartás, mert akkor a nö a leginkább felelötlen. Ehhez kapcsolódott, hogy van, aki a gyerektartásra spekulál, ami ugyan a gyerekre általában nem elég, de neki sezmély szerint jól jön. Tehát egy általános eset, nem ez az itteni.
2009. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!