Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esetben kaphatja meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetben kaphatja meg az apa a gyeremeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni! Párommal nem vagyunk össze házasodva, hivatalosan élettársi kapcsolatban sem vagyunk. Sajnos nem nagyon működik a kapcsolatunk, de ebbe most nem megyek bele.

Ha elhagyom és haza költöznék az édesanyámhoz a picivel, akkor a párom mit tehetne azért hogy a pici vele maradjon? Nagyon félek hogy megpróbálná megszerezni, teljesen biztos vagyok benne. Milyen jogai vannak? Mit tudna tenni hogy megkapja a babát? Egyébként még nagyon pici babárol van szo (5honapos), de később esetleg ha nagyobb lesz? Elveheti tőlem? Van rá esélye?


2014. máj. 31. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha a lakási körülmények megfelelőek egy gyerek számára (ami kb annyit jelent, h tud mit enni, tisztálkodni és aludni aránylag kulturált körülmények között), akkor szinte esélytelen, hogy elvegyék a gyereket az anyától.
2014. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fu, akkor megnyugodtam. Köszönöm hogy válaszoltál.
2014. máj. 31. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem fogja tudni elvenni nyugi.Úgy ahogy az előző mondja,ha a lakhatásod rendben van,és normálisan neveled akkor esélye nincs.
2014. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nincs, vagy nagyon kicsi az eselye az apaknak a sajat gyerekuk neveleseben jelenleg magyarorszagon. De remelhetoleg lassan ez is valtozni fog 50-50%-ra.
2014. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is válaszod. Megnyugodtam. Nagyon makacs és meggondolatlan tud lenni a párom és amúgy imádja a fiát és én se tiltanám tőle soha, akkor láthatná mikor szeretné, csak attól félek hogy amilyen hirtelen haragú meg minden, esetleg még attól se riadna vissza hogy bíróságra vigye a dolgot és ne adj isten még hazugságokra is képes lenne hogy elvegye tőlem... Sajna kinézem belőle :( de remélem idáig sose jutunk el! Köszönöm mégegyszer hogy válaszoltatok.
2014. máj. 31. 17:22
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4es válaszoló. Biztos férfi vagy. És csalódott. Egyébként én is nagyon sajnálom hogy rengeteg elvált, külön élő szülő van. De én azt mondom hogy egy gyereknek a lehető legnagyobb szüksége van az anyjára. Tudom és látom a páromon is hogy az apukák mennyire szeretik a gyereküket de az anyai érzésekhez, szeretethez, törődéshez foghatót én nem ismerek. És ezt csak egy anya tudja átérezni, senki más.

Arra kellene törekedni hogy együtt legyen egy család, bármi áron. Én is csak érdeklődöm, fontolgatom a dolgokat. De sajna mint a legtöbb esetben az alkohol a probléma. Én nem tudok és nem akarok fiatalon ugy élni hogy minden este egy sörszagu pacák melle feküdjek le, aki sajna emellé sokszor még idegbeteg is :(

2014. máj. 31. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem vetted észre, hogy ellentmondások vannak a válaszokban és a te értékeléseidben? Ha ti nem tudtok megállapodni a gyermekelhelyezésben, akkor bíróság dönt. Ha az anya alkalmas a gyerek nevelésére, ellátására, nem fogják neked ítélni, különösen nem az 5 hónapos picit. Ha te egyszerűen összepakolsz és magaddal viszed a kicsit az élettársad beleegyezése nélkül, azt a bíróság nem fogja javadra írni. Mert abban biztos lehetsz, hogy az anya először a gyermek jogtalan elvitele miatt a rendőrséghez fordul, utána pedig bírósághoz. Önkényesen nem változtathatod meg a gyermek lakhelyét. Csak akkor költöztetheted az anya beleegyezése nélkül, ha a bíróság hivatalosan neked ítélte.

2014. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Tévedés, hogy a gyereknek nagyobb szüksége van az anyjára,mint az apjára. Ez legfeljebb addig igaz, amíg szopik a pici. A gyereknek mindkét szülőjére szüksége van. Csak sajnos, Magyarországon a Bíróság anyapárti, akkor is ha az apjánál jobbak a körülmények.

Nő létemre mondom ezt.

2014. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Bocsi, most látom, hogy te az anya vagy. Akkor sem teheted meg, hogy önhatalmúlag elviszed a picit. De egy bírsági eljárásban, amennyiben alkalmasak a körülményeid a gyermek ellátására, jó esélyed van, hogy neked ítélik.
2014. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo, a 4-es vagyok.

Nem nem csalodtam, halisten boldog hazassagban elek es neveljuk a gyerekeinket. Valoban, mig szopik a kicsi addig nagyobb szuksege van az anyara, de ha tapszeres, akkor mar ez is megdol. Azhogy Te ugy gondolod, hogy az anyai dolgok fontossabbak, az a Te velemenyed, de messze nem mervadoak.

Sajat pelda: egyik gyerkocunk hasfojos volt nalunk, sokkal konnyebben megnyugtattam, elaltattam mint az anyja, pedig legjobb anya a vilagon. De specile, ez nekem konnyebben ment, jobban tudtam hattni a gyerekre. Viszont a masik gyerek hisztijeit O jobban tudja kezelni.

2014. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!