Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Itt a GYK-n mindenki a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt a GYK-n mindenki a házasság szentségéről beszél, a valóságban mégsem ezt látja az ember, hiszen minden 5. házasság válással végződik és jó esetben 1 nevezhető boldognak 10-ből?

Figyelt kérdés
Miért ilyen elítélőek az emberek?
2014. jún. 10. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Minden második végződik válással a statisztikák szerint.
2014. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Komolyan? Itt meg, ha mersz írni a problémádról, hogy őrlődsz, már erkölcsi kioktatásokat írnak
2014. jún. 10. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A házasság szentsége más dolog. Nem függ össze azzal, hogy ma ennyi a válás. Attól az még szent. Az élet szentsége sem függ azzal össze, hogy annyi gyilkosság van a világban. Az élet azért még szent. Nem elítélni kell, hanem megpróbálni megértetni a fentieket. Meg megpróbálni helyrehozni a kapcsolatot. Békével, szeretettel együtt élni. Ez lenne a jó.
2014. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy te ezt látod a valóságban, de én nem. Nagyon sok jó házasságról tudok, én is ilyenben élek.

Problémák mindenhol akadnak, úgy gondolom, hosszútávon elkerülhetetlenek a viták, nézeteltérések, amiket embere válogatja, hogy ki hogy kezel. De azért nagyon sok ezek közül megbeszélhető és megoldható.


Érdekes, viszont én itt a GYIK-en olvasok keveset jó házasságokról, úgy látom, itt többségben inkább azon a véleményen vannak, hogy vagy felesleges a házasság, vagy hogy minden házasság megromlik, szinte mindegyikben van megcsalás, ha nincs is, csak azért, mert nem merik megtenni, meg hasonló finomságok. :)


Tehát én veled ellentétben pont az életben, a környezetemben látok több jó példákat, itt meg inkább rosszakat.

2014. jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

a házasság intézménye idejétmúlt, de nincs jobb

egyelőre

2014. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Mert mindenki imád másokat kioktatni, mások életében vájkálni - és mindenki imád baromi okosnak tűnni - nézz meg engem :D
2014. jún. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudod, vannak, akik több házasságot is kötnek meg elválnak - ök emelik meg a statisztikát -, meg vannak, akik 15-20-25-ennél több évig együtt maradnak, de ök a statisztikában csak egy esetet képviselnek.


A tartós házasságok sokkal kevésbé módosítják a statisztikát, mint a sok meggondolatlanul kötött, rövid életü. Viszont akik sok házasságot kötnek, meg sokszor elválnak, azok nem tudnak rendes házasságot vezetni, akik meg tartós, erös kapcsolatra alkalmasak, azok csak keveset módosítanak.

2014. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!