Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválunk, jóban vagyunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválunk, jóban vagyunk, vannak közös gyerekek. Új kapcsolatok hogyan kezdődjenek?

Figyelt kérdés
Neki is, nekem is felütötte a fejét új ismeretség, és tudunk is róla, de olyan fura ez az egész. Mennyire avassam be a gyerekeket, mit mondjunk nekik, hogy fog ez alakulni?
2014. júl. 14. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány évesek a gyerekek?
2014. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még ilyen helyzetben, gyerekem sincs, de a baráti kör beli tapasztalatról tudom írni, hogy az új párral tudatosítani kell, hogy van az ex, akitől nem akartok semmit, de tudomásul kell venniük, hogy egymás életének a része maradtok, jóban vagytok, van közös gyerek, és az ő érdekeik az elsők.

A gyerekeket nem tudom, elvált szülők gyermeke vagyok, de ők mindig is köpködtek egymásra. Ami nekem jól esett volna az az, hogy elmondják, hogy jóban maradtak, ők nem tudnak együtt élni, de minket ugyanúgy szeretnek, bármikor mehetünk a másik szülőhöz. És talán már most tudatosítani kéne a gyerekben is (nyilván nem ilyen direkt, hanem a korának megfelelően), hogy az új néni/bácsi nem a helyet akarja elfoglalni.

2014. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az elején nem kell beavatni a gyerekeket egyikőtöknek sem. Majd ha kialakul egy komoly kapcsolat, akkor elég bemutatni az új párt. Ha eljön ez az idő, a legjobb ha természetesen viselkedtek, a gyerekek szintjén elmondjátok mi a szitu, megbeszélitek, válaszoltok a kérdésekre. Bemutatás után pedig segíteni kell, hogy a gyerekek és az új pár között normális, könnyed kapcsolat kialakuljon. Sok közös programmal, beszélgetéssel. Működhet, saját tapasztalatból írom. (Nálunk én vagyok az "új" feleség.)
2014. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mi az, hogy komoly, és mennyi ideig nem számít annak? Addig mint barátot, havert kezeljük és mutassuk be? 4 és 7 évesek.
2014. júl. 23. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!