Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » "Mostoha anyukák", ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Mostoha anyukák", ti hogy élitek meg az ex gonoszkodásait?

Figyelt kérdés

Illetve mit tudtok tenni ellene?

Azt ne mondjátok, hogy beszéljük meg, mert már rettentő mód sokszor próbáltam de nem megy.


Bár a válást nem a mostani párom kezdeményezte (szó szerint ki lett dobva), nekem az egészhez semmi közöm (jóval később kerültem a képbe), az ex mégis úgy viselkedik, mintha a párom és én lennék maga az ördög.


Ott és akkor tesz keresztbe amikor csak tud.

Főleg a gyereken keresztül.

Maximálisan visszaél vele, hogy az elavult magyar jog függetlenül minden körülménytől a gyereket és az "anyukát" védi.


Szerintem arra hajt, hogy mi menjünk szét, mert valszeg melléfogott azzal a pasival akivel megcsalta a párom.


Én már nagyon-nagyon türelmes voltam eddig (ősszel lesz 5 éve) és tényleg már nem tudom, hogy mit tegyek.

Ha nincs semmi ami jogilag, vagy hogy mondjam védjen minket, akkor én már ott tartok, hogy tettlegességig fogok fajulni.


2014. júl. 18. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

A tettlegesség alatt mit értesz? Mert ha lépsz valamit az anyának egyből igaza lesz a törvény előtt...


Egyébként nem értem, mi a valós probléma?

2014. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos kerdezo semmit sem ertünk hogy hol a problema.....
2014. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

"azzal a pasival akivel megcsalta a párom"


Kérdező, használd rendesen a tárgyragot, mert így kapásból b*zulásra asszociáltam.

Egyébként elvált, gyerekes férfit választottál, ez sajnos ilyenkor benne van a pakliban. Mérlegelned kell, hogy tudod-e kezelni a helyzetet, és el tudod-e ezt így fogadni.

2014. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"azzal a pasival akivel megcsalta a párom"


Kérdező, használd rendesen a tárgyragot, mert így kapásból b*zulásra asszociáltam.



Van egy pasi, akit az ex (nő) egyszer csak oda vitt, és a páromat megcsalta ezzel a "férfival".


Mi a konkrét kérdés?


Az, hogy mit lehet tenni egy extra gonoszkodó, megkeseredett nő ellen?


Az, hogy egy gyerekes kapcsolatba mentem bele, az nem egyenlő azzal, hogy a volt nő tönkre tegyen.


Gondolom rajtam kívül a világon több millióan "mennek bele" gyerekes kapcsolatba, de ott NEM az az elsődleges, hogy hetente többször az ex felhívja a volt párját mindenféle hüly... miatt.


SOHA de SOHA nem kerül a történetbe a gyerek, csak hogy erre kell a pénz arra meg amarra.

(persze ez csak mese, mert közben meg szórják a pénzt mindenfelé)


Kb. 2 hetente jön egy hivatalos levél vagy a rendőrségről vagy a gyámhatóságtól, bíróságról, stb, hogy ekkor és akkor a párom menjen be és ezt meg azt igazolja, bizonyítsa, stb.


Meg van beszélve, hogy szombat reggel megyünk a kislányért, és vasárnap este visszük vissza (mert ugye ez a parancs, mert az execske, kilökdösi szombat reggel, és csak vasárnap este engedi be az ajtón)

és nem egyszer, nem 2-szer már úton vagyunk és jön mindenféle kifogás, hogy most ezért meg azért ne jöjjünk.


A másik meg amikor akárhol vagyunk és jön egy telefon, hogy most és azonnal rögtön menjünk a gyerekért, mert ez meg az van.


Persze akkor jön az, hogy jelentsük fel, mert így megy úgy. De nem lehet egy gyereket kényszerből hozni-vinni, csak mert ez van egy papírra írva!


Meg még rengeteg dolgot mesélhetnék, de itt nem az a lényeg, hanem, hogy mit lehet jogosan vagy nem jogosan tenni?


Volt hogy telefonált a ribike, hogy még ma délután jön hozzánk a BARÁTAIVAL és ha nem fizetjük ki a kabátot, meg a cipőt meg a tankönyveket ami a kislánynak kell, akkor baj lesz.


Mi a tettlegesség?


Az, hogy én ezt nem fogom hagyni!!!!!!


Lehet, hogy a páromat tudja zsarolni a gyereken keresztül, de engem nem!

Ha ide jön akkor tuti, hogy nem fogom vissza magam, nem kötöm meg a kutyát, és ha minden és mindenki őt védi, akkor én fogok cselekedni.

2014. júl. 18. 19:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Sajnos nincs jó hírem. Ez a kapcsolat addig fog működni, amíg a kitartások el nem apad. A volt feleség soha nem fog leállni, mindíg is az eltartóit fogja keresni. Jönnek mennek körülötte majd a palik, a te párod és annak családja lesz mindig a fix pénzeszsák. Én 20 éve ugyanebben a mókuskerékben szaladgálok. A motiváció, hogy együtt vagyok vele a 16 éves közös kislányunk, aki miatt ezt eltűröm. Két felnőtt korú "gyerek" után fizetjük a magas összegű tartásdíjat. A nő már leállt, nem hívogat kikupálódott,csak a gyereket küldi a pénzért hozzánk és a rokkant nagyszülőkhöz. Sajnos ez egy betegség amit társfüggőségnem hívnak, én az vagyok sajnos.

2014. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Szia! Mennyi idős a kislány? Ő nem érzékel semmit abból, milyen az anyja?


Nálunk is van szemétkedés dögivel, ha érdekel, priviben kifejtem... :)

2014. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A mi exunk is pont ilyen ugyanez a sztori.

De lassan nonek a gyerekek es jon a vege.

2014. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarjátok kérni, hogy nálatok helyezzék el a kislányt?
2014. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ismerem a szitut és nálunk a következőek váltak be.

Sajnos be kellett keményítsünk mi is. :(


1. Bírósági végzés szó szerinti betartása.

2. Hétvége csere kizárva. Ha neki nem jó, akkor így járt, csak egészségügyi és iskolai program a kivétel.

3. Ha nekünk jön közbe valami, így jártunk, nem kérünk cserét.

4. Gyerektartás annyi amennyi a végzésben van, egy fillérrel sem kap többet kézbe, amit jónak látunk mi vesszük meg a gyereknek.

5. Kommunikáció szigorúan írásban, hogy ne lehessen 'elfelejteni'. Ha valami szóban hangzott el, pl. telefonon, arról is megy levél, hogy akkor ezt és ezt beszéltük meg.


Drasztikus, de sajnos ez kellett, hogy élhető legyen.


Sajnos ameddig azt látják az exek, hogy a volt pár rugalmas, addig ki is használja.

2014. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehetne nálunk a kislányt (12 éves)elhelyezni, mert egy pici albérletben lakunk többed magunkkal.

Plusz a gyerek nagyon-nagyon anyukás.


Nem tudom, hogy mit vesz az egészből észre, mert abban szinte több mint biztos vagyok, hogy mi szidva vagyunk, hogy miattunk nincs pénz erre meg arra, (közben meg minden másra van) ellenben a párom sosem mondott még 1 rossz szót sem az exről a kislány előtt.


Van hogy olyan dolgokat kérdez tőlünk a gyerek, amit úgy általában nem szoktak gyerekek, tehát valószínűleg az anyuka mondta, hogy majd kérdezd meg ezt és azt, és az is fura, hogy az otthoni dolgokról soha nem mesél semmit.


Egyszer pl. volt olyan, hogy elkezdett egy történetet, majd mondta, hogy ja, semmi-semmi, erről nem beszélhetek, mert anyu megtiltotta.

Meg hasonlók.


A hétvégével az a gond, hogy van amikor a kislány mondja a páromnak a telefonba, hogy ne menjünk érte, mert inkább otthon marad (és átmegy hozzá egy osztálytársa), vagy ő megy át valamelyik barátnőjéhez.


És nem kényszeríthetjük, hogy márpedig itt kell lenned.


Gondolom az is közrejátszik, hogy köztünk, és egy osztálytársa között nagyság rendbeli különbségek vannak anyagilag.


Igen, mi is úgy vagyunk vele, hogy inkább mi vesszük meg a gyereknek a dolgokat, csak annak nincs nyoma.


Pl. tavaly iskola kezdéskor is vettünk egy csomó mindent (füzetek, tollak, tolltartó, iskola táska, ruhák, stb, csak hogy biztos ne másra menjen el a pénz, ha az exnek adjuk)

erre a rendőrségi feljelentésben többek között az is szerepelt, hogy mi iskolakezdésre nem adtunk egy fillért sem. Hiába őriztük meg a blokkokat, az nem bizonyíték, mert azon csak az szerepel, hogy mi ezt meg azt vettük, és az ugye nem, hogy kinek.


Hát ez az írásos dolog nem tudom, hogy menne-e.

Amikor végre rávettem a párom, hogy postán fizesse a gyerektartást, ne kézbe adja (ezzel párhuzamosan már fel volt jelentve, hogy nem fizetett eddig egy fillért sem), akkor az ex egy csomó ideig győzködte, hogy de miért, meg tök felesleges, meg az plusz pénzbe kerül, azt költhetnénk a gyerekre is.

2014. júl. 19. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!