Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák. Ti 1 gyerekre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák. Ti 1 gyerekre mennyi gyerektartást kaptok?

Figyelt kérdés
Nekem egy 5 éves kisfiam van, az apjával megegyeztünk havi 20.000 Ft gyerektartásban, de apuka még ezt sem képes kifizetni. Szerintem ez nem egy égbekiáltó összeg, ha csak az óvodai étkeztetést nézem, az havi 9800 ft + a tisztasági csomag, eszközpénz, és akkor itthon a kaja,ruha, stb... ami kell neki.
2014. aug. 3. 18:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
10.800.- lenne, de azt se fizeti
2014. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
24%

Ezt így elég átgondolatlan kérdés, mivel nem mindegy hogy apa 60 ezret vagy 600 ezret keres. Szóval ebből általánosítani nem lehet.

Havi 20 ezer nem rossz gyerektartás sokan kapnak ennél kevesebbet. Anya fizeti a gyerek rezsi részért akkor havonta 20 ezer gyerektartás 10 ezer adókedvezmény 13 ezer családi miatt 43 ezer Ft egy gyerekre elég reális összeg rezsin felül.

2014. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%

Bár én nem anyuka vagyok, megírom, remélem nem baj.

15E kaptam míg suliba jártam, ez volt a legmagasabb összeg. Megállapítva nem volt soha semmi, de apám mindig gondosan ügyelt rá, hogy egy fillérrel se fizessen többet, mint a fizetése 20%-a. Emellett pontosan fel tudom sorolni, hogy mit kaptam tőle 22 év alatt. :D

2014. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Én se vagyok anyuka de mi hárman vagyunk és apánk százezer gyerektartás fizet utánunk, és azon kívül is ad pénzt nekünk. :)
2014. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
80%
50ezer forint, meg viszi nyaralni
2014. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Én azzal a havi 20 ezerrel is megelégednék, mert nem szeretném el lehetetleníteni az apukát, de még azt sem hajlandó kifizetni. Nem tudom mennyi a havi bevétele, mert vállalkozó, de drága hobbija van, meg mindig másik kocsival jár, amikor elromlott az autó, simán volt 100 ezer ft-ja megcsináltatni, de 20 ezre a gyerekre sosincs.
2014. aug. 3. 19:33
 7/32 anonim ***** válasza:
76%

Hát igen, nálunk is ez volt. Drága hobbi, (vadászat), saját ház, tehermentes, maszek meló, szóval nem lett volna gond számára néha megkérdezni, hogy van-e szükségem valamire (legalább az eü-i kiadások miatt). Mi meg sokat nélkülöztünk hitellel, miegymás, dehát ez van. Nem nagyon tárgyalunk, nem emiatt, csak nincs közös témánk. Haragudni más miatt haragszom rá.

Jellegzetes gondolkodás némely férfi ismerősöm részéről, hogy egy kisgyerek keveset eszik, sose beteg, 5 évig jár egy cipőben, játékot sosem szeretne kapni, nem használ áramot és fűtés sem kell neki. Akkor minek. Az anyja úgyis műkörömre költené.

Hivatalos útra tereld az ügyet. Keveset akkor, de mindig fizessen. Nem árt ha emlékeztetik a kötelességére.

2014. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
Akkor nem kell vacakolni, irany a birosag, majd ott megallapitanak valamit
2014. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%
mi 12-t kaptunk anno, megállapítva.
2014. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
15 éve váltunk el, akkor állapítottak meg 12 ezer forintot. Az exem kb. 2 évente emelte az összeget egy ezressel, csak úgy magától, így most 20 ezret utal, meg a gyereknek is ad rendszeresen zsebpénzt. Ha nem fizette volna a megállapított összeget, és egyedülálló lennék, akkor peres úton követelném. Új családom van, a férjemmel évek óta megbeszéltük, hogy nem követelnénk, ha nem fizetne semmit, mert nem is nagyon tartja sajnos a gyerekkel a kapcsolatot, a férjem nevelte fel a gyereket, őt tekinti igazán apjának. Ezt csak azért írom, mert van, hogy az ember úgy dönt, hogy nem kér semmi az apától. De ha a gyerek megszenvedi ennek az összegnek a hiányát, akkor igen is követelni kell! A gyereknek ez jár!
2014. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!