Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák! Ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák! Ti hogy reagálnátok, ha első találkozás után az 5 éves gyermeketek mamaként emlegetné az édesapja új barátnőjének anyukáját?

Figyelt kérdés

Örülnétek, hogy elfogadta az a család is a gyermeketeket, s szeretettel közelednek felé vagy ki lennétek akadva, hiszen vérségi kötelék nincs, valójában nem a nagymamája stb-stb? Szóvá tennétek a volt férjnek?


Állítólag annyit mondtak a gyereknek, hogy most már neki is a nagymamája a "mama". Nincs még egy éve, hogy együtt van a volt férj az új párjával.


2014. aug. 28. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem zavarna. Nem várnám el egy ötévestől, hogy "édesapám új barátnőjének édesanyja"-ként emlegessen valakit...
2014. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy:) Pici gyerek, még tiszta a gyermeki világa, még nem rontották el az ostoba felnőttek.
2014. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És "X" néniként?
2014. aug. 28. 14:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig aranyos :)

Én a volt anyósomat is mamának hívtam, a férjem édesanyját is anyunak hívom. Pedig semmi vérségi kapcsolat nincs benne.

A saját édesanyám a number1, és senki sem léphet a helyére sosem, de az anyósom is megérdemli ezt a tisztséget.

2014. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna.

Volt, hogy vendégségbe jött kisgyerek hozzánk. Nagymamámat ő is mamának hívta :) Pedig akkor találkoztak először és utána se nagyon találkoztak már soha.

Szóval ha sokat találkozik vele, szeretik ott is, törődnek vele, akkor hiába nincs vérségi kötelék, attól még olyan, mint a mamája.

Vagy pl. én már felnőtt vagyok, de anyukám párjának az anyukáját (aki nekem végül is senkim) mamának hívom, mert anyu párjának a gyerekei is így hívják és végül is én is olyan vagyok, mintha egy unoka lennék.

2014. aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A gyermeked tiszta, és szereti az embereket... nincs ezzel semmi gond. A mamát meg mamának hallotta, nyilván úgy mondja. Szerintem örülj annak, hogy sokan szeretik a gyermekedet, és a mostoha nagymama is befogadta őt... Az életben jól jön még neki ha sok emberre számíthat.
2014. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk unoka öcsém anyukámat is mamának hívja, pedig nem vér szerinti rokonok. (Én apukám második házasságából vagyok, tesóm az elsőből)

Idegenek szoktak meglepődni, hogy ennek a gyereknek hogyan lehet 3 nagymamája :) Sőt az én anyai nagymamámat is mamának hívja, mert azt hallotta tőlünk.


Nekem nagypapából volt 3. Apa nagypapám még apukám gyerekkorában meghalt. A nevelőapja lett nekem az "igazi" nagypapa, mert őt ismertem.


Nálunk ezek elfogadott dolgok.

2014. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom anyukáját is mamának szólítják a gyerekeim,holott ők még az előző házasságomból valók.
2014. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy elfogadja a család a gyereket nincs azzal baj.Még jó is.de ő már nagy fiúka és el lehet neki magyarázni neki van mamája 2 is.Az meg zsuzsa néni vagy akárki.de nem mama.Egyáltalán nem kell a gyereket megkavarni.Az a nő más mamája és kész.
2014. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én legdrágább nagymamám anyukám új férjének az édesanyja.

Tehát nem vagyunk vérrokonok. Mégis mindig mamának hívtam, és én voltam a kilenc unokája közül a kedvence. Pedig a másik 8 vér szerinti.

2014. aug. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!