Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ez így? Vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez így? Vagy ez csak emberi butaság? Gonoszság?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk él egy házaspár, és van 1-2-X gyereke, akkor eltartják abból amiből tudják. Közös ház, közös kiadások, stb. Esetleg az egyik fél (nem egy ilyenről hallottam már) munkanélküli lesz 1 hónapig, fél évig vagy többig, akkor összefognak, és összehúzzák a derékszíjat, vagy hogy mondjam, de mégis meg tudnak élni.


Viszont amikor elválnak, akkor úgy ölik egymást, mint valami ősemberek.


Az esetek 90%-ban a férfi otthagy mindent (persze ilyenkor ő a hüly... meg a balek, meg a szerencsétlen, meg még sokáig sorolhatnám)

és ugye a maradék 10%, csak úgy lelép, vagy még elperel mindent és utána tűnik el, majd egy fillért sem fizet a gyerek után.


Viszont.

Amikor van egy normális apuka (a hozzászólók mindig baleknak tartják)

aki otthagy mindent és PLUSZBAN még gyerektartást is fizet, meg minden tőle telhetőt megvesz a gyereknek/gyerekeknek, majd X hónapig nincs munkája, örül ha az albérletet ki tudja fizetni, akkor az ex miért esik neki, miért jelenti fel, miért fenyegeti, és zsarolja a gyereken keresztül érzelmileg?


Ha anno volt ilyen, hogy valamelyik fél állás nélkül marad, és akkor is nagyon-nagyon össze kellett fogniuk és beosztani minden forintot, akkor válás után, amikor egyedül kell fizetni minden kiadást, akkor miért nem lehet megérteni, ha nincs pénz?


Én nem azért nem értem, mert ennyire buta lennék, hanem szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben.

Viszont a szomszéd nap mint nap panaszolja, hogy ő tényleg mindent megtett, és a mai napig is mindent megtesz, és mindent otthagyott, stb. (nem tudom mi az igazság, de az tuti, hogy most albérletben lakik, és tényleg sza...ért-hu....ért dolgozik, hogy utcára ne kerüljön), tényleg semmi csili-billi nincs nála, és ha valamikor nála van a gyereke, akkor az utolsó forintját is rá költi, de a volt felesége feljelenti, nem egyszer volt nála végrehajtó (volt hogy tőlem kérdezgettek a szomszédról)

persze nagyjából semmije sincs amit elvihetnének.


2014. szept. 29. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Soha ne alkoss véleményt úgy, hogy nem hallgattad meg minkét felet. Az ilyen én szegény, ártatlan vagyok, a másik meg a csúf, gonosz sztorik alapból bűzlenek.

Gondolj csak bele: mi van, ha úgy hagyott ott mindent, hogy tele voltak adóssággal? Mi van ha nem a feleség küldi a végrehajtókat, csak ő állítja?...stb

2014. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tisztázni kellene ezt a "mindent otthagyott" dolgot. A váláshoz tartozik egy vagyonmegosztás. Mindennek a fele (amit a házasság alatt szereztek, vagyoni hozzájárulás mértékétől függetlenül) az egyik félé, másik fele a másiké. Ha egy házat, lakást stb. nem lehet elfelezni, akkor ki kell fizetni a másik részére (meg kell venni tőle). Az ingóságokra is igaz a felezés, de ott könnyebb valamivel, bár egy szekrényt elfűrészelni vagy mosógépet ketté vágni szintén nem lehet. De leltárt kell készíteni, és úgy elosztani a vagyontárgyakat, hogy mindkét félnek ugyanannyi jusson. Maga a jogi procedúra hosszadalmas, és megalázó, ezt ki lehet váltani - normális embereknél - egy ügyvédi megállapodással. A tartásíj meg hozzájárulás a gyerek szükségleteihez, nem adomány.
2014. szept. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindig hallgasd meg a másik felet is.

Erről a testvérem tudna mesélni. A volt férje úton útfélen panaszkodik, hogy ő milyen tökéletes férj volt, milyen jó ember, mennyire imádja a kislányát és a tesómat, és mit kapott?? A tesóm megcsalta, kizsigerelte, kirabolta a vagyonát.. Vadidegeneknek elsírja a bánatát. Egyszer egy ismerős engem állított meg, hogy milyen szégyen a tesóm viselkedése, egy nő nem viselkedik így. Csak lestem miket mondott. Nem ütöttem arcon a csajt, csak annyit mondtam, hogy legyen olyan aranyos, és jöjjön el velem a tesómhoz aki elmondja a maga verzióját, közben megmutatja a röntgent felvételt ami kartörést mutat, megmutatja szívesen a sok rendőrségi feljelentést, és megmutatja az ügyvédi felszólítások másolatát amiben le van írva, hogy a csodálatos apuka a közös ingatlanukból az imádott gyerekét az utcára dobta, gyerektartást nem fizet, ráadásul zaklatás miatt is folyik a per. Nem hitt nekem, ezért eljött, majd leesett az álla. Mindent megmutatott neki a tesóm, és akkor jött rá a csaj,hogy a volt férj hazudott végig...

Nos... kedves kérdező. Menj el a volt feleséghez, és hallgasd meg az ő verzióját. Ha már tudod akkor alkoss véleményt.

2014. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt tényleg lehetséges, hogy kiszínezve adta elő a történetet. Másrészt aki nem nézi meg, kit vesz el, azzal előfordulhatnak ilyesmik.. Senki nem változik gyökeresen felnőttként, még akkor sem, ha magától akarja.
2014. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jaj, nem ilyesmiről van szó. Azért annyira ismerem a szomszédot, tehát nem találna ki ilyeneket. Tényleg volt egy nagy családi házuk, (amikor váltak, költözött, sokat segítettem neki) és tényleg mindet otthagyott. Nem volt tartozás vagy ilyesmi.

Az volt a nagy bűne, hogy kb. reggeltől estig dolgozott, és nagyjából semmi időt nem töltött a családjával.

Azt elismeri, hogy emiatt nem volt egy ideális családja, de próbált minden lehetőt megtenni.


Az sem kitaláció, hogy kap feljelentő leveleket, meg jön a végrehajtó, hisz nem egyszer jött át hozzám a levéllel, hogy akkor most mit tegyen (és elolvastam a levelet, tényleg nem volt hamis, vagy hogy mondjam), volt, hogy a végrehajtó hozzám csengetett be.


A gyerekét is amikor tudja hozza, és tényleg minden spórolt pénzét arra költi, hogy vegyen neki egy fagyit vagy csokit, vagy egy új nadrágot, vagy pár füzetet, hisz látom (az udvar közös, csak 2 külön ház van egy udvaron).

Tőlem kér tanácsot, hogy hova vihetné el, ami nem kerül sokba, de mégis jó lenne a gyerekének.


Biztos volt valami ami miatt szétmentek, de ennyire és ennyi időn át valaki nem tudja megjátszani magát, és ennyit biztos nem tud hazudni, mert akkor valahol valami kibukna, ha meg nem akkor jobb színész lenne mint akár melyik Hollywood-i sztár.


Ami tuti, hogy a nő dobta ki, mert nem egyszer már elszólta magát, hogy ilyen sok idő után is ő simán visszamenne, és újrakezdené.

2014. szept. 29. 18:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy a nő megjátszotta magát, vagy hazudott. A férfi nem vette észre a természetét. Anyagias, rosszindulatú, érzéketlen, gáncsoskodó. Ez már abból kiismerhető, ha beszél valakiről, vagy ahogyan az ügyeit intézi.. Nem tudom, miből gondolják a férfiak/nők, hogy aki másokkal így viselkedik, az velük nem fog, ha feléjük tud kerekedni.
2014. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem voltál ott kettejük életében. Innentől kezdve mindenki azt állíthat, amit akar.
2014. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na ne légy már gyagya! Ha jön a végrehajtó, nyilván cs.szik fizetni a gyerektartást, a házat meg valószínűleg nem csak úgy otthagyta, hanem az marad a közös házban, akinél a gyerekek vannak, és az megváltja tőle, pl. a gyerektartással vagy egy részével, vagy ő fizeti a tetemes hitelt. Nehogy azt mondd, hogy elsétált egy ügyvédhez, és a feleségének ajándékozta a házat, ha-ha.A mindent otthagyott azt jelenti, hogy eljött az eleve a másik tulajdonában levő ingatlanból, vagy éppen kifizetteti vele, vagy legalább annyi a tartozás van a házon, amennyi az ő része lenne, ha eladnák...
2014. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"a házat meg valószínűleg nem csak úgy otthagyta, hanem az marad a közös házban, akinél a gyerekek vannak, és az megváltja tőle, pl. a gyerektartással vagy egy részével, vagy ő fizeti a tetemes hitelt."


Most ezt nem értem. Miért mindenki az anyukát védi?

Én csak egy kérdés tettem fel.

Adott egy szomszéd, akinek én segítettem a szomszédba költözni.

Nap, mint nap találkozunk és nagyon sokat beszélgetünk.


A ház KÖZÖS volt, és NEM volt rajta hitel.

Otthagyta, és még ezen felül fizet HA TUD gyerek tartást.

Az apuka nem nem akar gyerektartást fizetni, hanem van olyan, hogy NEM TUD!


NEM ez a kérdés!


A kérdés az, hogy hogyan vannak ennyire buta vagy gonosz emberek?

2014. szept. 29. 20:53
 10/14 anonim ***** válasza:

"A kérdés az, hogy hogyan vannak ennyire buta vagy gonosz emberek?"


Hogy hogyan vannak ennyire buta emberek... hát tudod, vannak, akik kívülállóként az egyik oldalát ismerik egy történetnek, az egyik fél verzióját hallották, de szentírásnak fogadják el, és képesek lángoló karddal kiállni a világ elé ezen verzió védelmében.

Hmmm... ismerős a dolog?

2014. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!