Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ez így? Vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez így? Vagy ez csak emberi butaság? Gonoszság?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk él egy házaspár, és van 1-2-X gyereke, akkor eltartják abból amiből tudják. Közös ház, közös kiadások, stb. Esetleg az egyik fél (nem egy ilyenről hallottam már) munkanélküli lesz 1 hónapig, fél évig vagy többig, akkor összefognak, és összehúzzák a derékszíjat, vagy hogy mondjam, de mégis meg tudnak élni.


Viszont amikor elválnak, akkor úgy ölik egymást, mint valami ősemberek.


Az esetek 90%-ban a férfi otthagy mindent (persze ilyenkor ő a hüly... meg a balek, meg a szerencsétlen, meg még sokáig sorolhatnám)

és ugye a maradék 10%, csak úgy lelép, vagy még elperel mindent és utána tűnik el, majd egy fillért sem fizet a gyerek után.


Viszont.

Amikor van egy normális apuka (a hozzászólók mindig baleknak tartják)

aki otthagy mindent és PLUSZBAN még gyerektartást is fizet, meg minden tőle telhetőt megvesz a gyereknek/gyerekeknek, majd X hónapig nincs munkája, örül ha az albérletet ki tudja fizetni, akkor az ex miért esik neki, miért jelenti fel, miért fenyegeti, és zsarolja a gyereken keresztül érzelmileg?


Ha anno volt ilyen, hogy valamelyik fél állás nélkül marad, és akkor is nagyon-nagyon össze kellett fogniuk és beosztani minden forintot, akkor válás után, amikor egyedül kell fizetni minden kiadást, akkor miért nem lehet megérteni, ha nincs pénz?


Én nem azért nem értem, mert ennyire buta lennék, hanem szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben.

Viszont a szomszéd nap mint nap panaszolja, hogy ő tényleg mindent megtett, és a mai napig is mindent megtesz, és mindent otthagyott, stb. (nem tudom mi az igazság, de az tuti, hogy most albérletben lakik, és tényleg sza...ért-hu....ért dolgozik, hogy utcára ne kerüljön), tényleg semmi csili-billi nincs nála, és ha valamikor nála van a gyereke, akkor az utolsó forintját is rá költi, de a volt felesége feljelenti, nem egyszer volt nála végrehajtó (volt hogy tőlem kérdezgettek a szomszédról)

persze nagyjából semmije sincs amit elvihetnének.


2014. szept. 29. 17:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azért köszi, hogy nem kaptam választ a kérdésre!

Ennyi erővel megkérdem, hogy mit tegyek ha a szomszéd zaklat?

(Akkor jön, hogy hát először meg kell hallgatni a szomszédot.)


Ha azt kérdezem, hogy mit tegyek ha kirabolnak az utcán?


(Akkor jön, hogy hát először meg kell kérdezni a rablót is.)


Ha megkérdem, hogy mit tegyek, hogy ha elveszett a macskám?


(Akkor jön, hogy meg kell kérdezni a macskát is.)


Matek feladatot már nem is merek kérdezni, mert akkor meg kell hallgatni a feladat "véleményét" is.


Miért kell kitalálni opciókat?


Adott egy tény.


Vagy akkor vonatkoztassunk el!


Nem ismerek senkit és semmit, de a kérdésem az, hogy az ex "anyukák", miért keserítik meg az apukák életét, miközben ők mindent megtesznek?


Közben meg azok az "apukák" akik lesza...ak mindent és mindenkit, ők csak élnek mint Marci hevesen.

2014. szept. 29. 22:08
 12/14 anonim ***** válasza:
Lassan döntsd el, mit is szeretnél kérdezni...
2014. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem erről az oldalról ki kellene tiltani a kérdéseket, mert mindig az a rossz, aki kérdez.. ja, ahogy akkor nem maradna más, mint egy rakás rosszindulatú "foglalkozz a saját dolgoddal" alak, akik ide járnak más problémájával foglalkozni a sajátjuk helyett?

Hallottam már olyanról, aki lemond a házról a gyereke javára. Sőt, a rokonságban is akad ilyen, a nő talált kiskaput, és kisemmizte a gyerekét, majd 18 éves kora után az utcára dobta.. ilyenek is vannak. Egyébként annak, aki úgy érzi, jogosan kap valamit, SOHA nem elég. Nincs tolerancia, mert a másik biztosan hazudik.. Sok a harácsoló ember, és ők rendszerint magukból indulnak ki, és vonnak le következtetéseket másokról. Így lehet a szóban forgó volt feleséggel is. Aki fizet önként és dalolva, attól még többet követelnek. Aki nem fizet, attól csak annyit tudnak, amennyi jár. Sok emberrel nem érdemes jóindulatúnak lenni, mert az lesz az alapelvárás. Szikrányi megértésre vagy türelemre sem számíthat érte az ember. És hogy miért írom ezeket nőként? Mert rengeteg nőt látok, aki tönkreteszi a férfit, akit egyszer szeretett. Utána eldobható, kihasználható senkivé vált.. és persze ezt csak a normális, kötelességtudó férfiakkal lehet megtenni, akik gondoskodni próbálnak a gyerekükről. Persze vannak olyan férfiak is, akik ugyanezt teszik a nővel.. A tanulság az, hogy aki helyesen próbál cselekedni, az mindig issza a levét, aki meg köp a kötelességeire, az vígan éli az életét valahol máshol.

2014. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha a házról/lakásról lemond az egyik fél a gyerekek javára, akkor annak értékében nem kell gyerektartást fizetni. Ennyit erről.
2014. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!