Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akadályoz a láthatásban. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akadályoz a láthatásban. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A volt feleségem, elköltözött a 14 éves lányommal tőlem 100 km-re. a lányom busszal jár szegedre iskolába, minden kétheti láthatást nem tudom gyakorolni, megbeszéltük a gyerekkel hogy akkor jön hozzánk amikor akar, ha baráti programja van , vagy más és nem akar én nem erőltetem. Két hónapja volt utoljára,heti 2 szer telefonon beszélünk. most várom, de azt mondta hogy ha nem én megyek érte most már akkor az anyja nem engedi. Nincs szabályozva az hogy nekem kell érte menni, és nekem kell hazavinni. Azért mert elköltöztek arról nem én tehetek. Sokat buszozik a lány, haverokkal, barátokkal. Sőt már tőlünk is ment haza busszal, amire az anyja kiakadt mert mi az hogy nem én viszem haza.
2014. okt. 20. 07:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%
Nem akadályoz a lathatasban, ugyanis neked kellene menned a gyerekért, nem a gyereknek mennie hozzad. Ezen kivul hivatalosan neked is kellene visszavinni, nem egyedul kuldeni.
2014. okt. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
78%

Ha az anya költözött el, akkor neki kell fizetnie a plusz költségeket, azaz mindkettötök utiköltségét: neked, amikg elmégy a gyerekért, utána kettötökét hozzád, kettötökét vissza, majd a te költségedet haza hozzád.


Ezen kivül ha nem engedi el agyereket, akkor feljelentést tehetsz emiatt, és akkor komoly pénzbüntetésre számíthat.

2014. okt. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
..júliusban költöztek el, akkor a lányom azt mondta, hogy nem fog tudni jönni csak szünetekben, tehát ha úgy vesszük 2 havonta. de nem azért mert nem akar jönni, hanem azért mert csak így tud jönni. tudom hogy az anyja zsarolja....
2014. okt. 20. 07:44
 4/37 A kérdező kommentje:
csak a láthatás van szabályozva, az nem hogy nekem kell érte menni. és ha 16-17-18- éves lesz pl, akkor is én járkáljak érte?? és ha pl Pestre költöztek volna akkor is nekem kellenne menni érte??
2014. okt. 20. 07:47
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

"Ha az anya költözött el, akkor neki kell fizetnie a plusz költségeket, azaz mindkettötök utiköltségét: neked, amikg elmégy a gyerekért, utána kettötökét hozzád, kettötökét vissza, majd a te költségedet haza hozzád."


Bizony. A bíróságtól kell kérned ezt, a láthatás akadályoztatásáról pedig értesítsd a gyámügyet. Ha tovább akadékoskodik az anya, akkor elveszítheti a felügyeleti jogát is, ezt nem árt közölni vele.

2014. okt. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy kell az anyának fizetnie a lathatas koltsegeit. A lathatasra jogosultnak kell fizetnie.
2014. okt. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
29%
Árulja mar el az ész lény, aki lepontozott, hogy mióta kellene a gondozó szülőnek vinni az gyereket a lathatasra???
2014. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
36%

" Már nem a különélő szülőnek, jellemzően az apának kell fizetnie egyedül a kapcsolattartással járó útiköltséget.


A gyerek elvitelével összefüggő költségeket eddig csak a kapcsolattartásra jogosult, különélő szülő volt köteles viselni. Ez sokszor méltánytalanságot eredményezett reá nézve. Ha a válás után a gyereket nevelő szülő az ország másik végébe, vagy netán egy másik országba költözött, akkor a kapcsolattartásra jogosult szülő olyan helyzetbe kerülhetett, hogy önhibáján kívül, esetleg anyagiak hiányában nem tudott elmenni a gyerekért. Olyan is előfordul, hogy a gyereket nevelő szülő szándékosan költözik pl. a negyedik megyébe, hogy meghiúsítsa vagy korlátozza a kapcsolattartást. A bíróság most már dönthet úgy, hogy megosztja a szülők között a gyerek elvitelével kapcsolatos költségeket. Ez történhet úgy, és talán ez a legpraktikusabb, hogy a különélő szülő elmegy a gyerekért a gyereket nevelő szülőhöz, a gyereket nevelő szülő pedig hazaviszi a gyereket a kapcsolattartás végeztével. Ezáltal megoszlanak közöttük a költségek."

2014. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
27%
2014. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
az élettársaméknál úgy van hogy az apának kell a gyermekért jönni a mi címünkre és neki is kell visszahozni ide . gondolom ha elköltöznénk messzire a volt férj kérhetné az újraszabályozást. nálunk ilyen nincs szabályozva. de ha még ő akar nekem feltételeket szabni akkor én is megteszem.
2014. okt. 20. 08:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!