Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akadályoz a láthatásban. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akadályoz a láthatásban. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A volt feleségem, elköltözött a 14 éves lányommal tőlem 100 km-re. a lányom busszal jár szegedre iskolába, minden kétheti láthatást nem tudom gyakorolni, megbeszéltük a gyerekkel hogy akkor jön hozzánk amikor akar, ha baráti programja van , vagy más és nem akar én nem erőltetem. Két hónapja volt utoljára,heti 2 szer telefonon beszélünk. most várom, de azt mondta hogy ha nem én megyek érte most már akkor az anyja nem engedi. Nincs szabályozva az hogy nekem kell érte menni, és nekem kell hazavinni. Azért mert elköltöztek arról nem én tehetek. Sokat buszozik a lány, haverokkal, barátokkal. Sőt már tőlünk is ment haza busszal, amire az anyja kiakadt mert mi az hogy nem én viszem haza.
2014. okt. 20. 07:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Nos, szinte biztos, hogy ilyen itelet nem fog születni, de ne zavarjon. A lathatas szinte mindig ugy van szabályozva, hogy a gyermek az állando lakcímrol viheti el es oda is kell visszavinni.m
2014. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
21, simán születhet, ha az anya költözött el a gyerekkel... szerencsére a bíróságok - pláne másodfokon - egyre kevésbé elfogultan "anyapártiak", meg a jogi környezet is előnyére változott az elmúlt években...
2014. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Ennek semmi koze nincs az anyapartisaghoz. Pereljen apuka, ha akar, aztan majd kiderül. Enny
2014. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Nos Angliába úgy mentek ki, hogy felhívtak, hogy a repülőn vannak, és angliába mennek, voltam a gyámon, akkor, hogy mit thetek, se címet , se elérhetőséget nem adott meg a volt asszony, még a lány telefonszámát is megváltoztatták. Face-en értem el egészen véletlenül, aztán 3 hónap után felhívott a volt sógornőm, hogy azonnal írjak egy papírt hogy tudomásul veszem azt hogy a lányom hazatér magyarországra, ezt nem hagytam annyiban, volt is következménye. most pedig költözés előtt előtt egy héttel a lányom közölte, hogy elköltöznek, másik iskola megint, és hogy ez van. Nem örültem neki, de megkérdeztem tőle hogy ő is elszeretne költözni?? a válasza az volt hogy igen, , és nekem az a fontos amit a lányom szeretne, nem is akadékoskodtam, de most az háborít fel, hogy azt hiszi a volt asszony hogy úgy fogok ugrálni ahogy ő fütyüli!!! hát nem......
2014. okt. 20. 10:43
 25/37 anonim ***** válasza:
Na, ez nem hangzik jol. Akkor pereld be.
2014. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
már az angliai kiruccanása miatt kapott ejnyebejnyét, és biztos vagyok benne hogy a lányt sakkban tartja a kikötéseivel. szeret jönni hozzánk, ha itt van jól érzi magát. A mostani kapcsolatomból van egy 17 hónapos kisöccse illetve a páromnak egy 10 éves fia, és hát nagyon jó mikor mindannyian együtt vannak :)
2014. okt. 20. 10:49
 27/37 A kérdező kommentje:
Még a mai napig azt híreszteli ( akkori közös ismerősöknek) hogy én koslatok utána meg nyomozok utána, hát nyomoz a rák.....
2014. okt. 20. 10:51
 28/37 anonim ***** válasza:

14-16-19-es: Az apa nem feltétlen tudja megoldani a láthatást ha nincs pénze arra, hogy ennyit költsön utazásra.

Jó esetben a fizetése egy része eleve gyerektartásra megy, a maradék a legtöbb esetben éppen arra elég az apáknak, hogy egy lakást béreljen és tudjon enni valamit. Az nem megoldás, hogy két hetig nem eszik, mert az anyuka inkább elköltözött valamerre.

És igen sok esetben az apa nem egyezik bele, söt nem is tud arról, hoyg bele kellene egyeznie. Ezen kivül az ö beleegyezését meg tudja az anya kerülni, ha a gyámhatóságon megindokolja. De ettöl függetlenül azt végképp túlzásnak tartom, hogy a gyereket sem engedi el, hanem egy 14 éves gyereket az apának kellene szerinte hozni-vinni.

2014. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
19. csak halkan jegyzem meg h azért egy gyereket nem lehet csak úgy kivinni Angliába (leszámítva a turistáskodást)
2014. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Hivatalból 99%, hogy nem fog lépni senki, ha az apuka nem fordul időben a megfelelő hatóságokhoz... és sajnos az apák ilyen tekintetben sokkal elnézőbben szoktak az anyukák dolgaihoz állni, mint fordítva... (ez pont olyan, mint ahogy a nők a legtragikusabb tartásdíj fizetők, ha a bíróság a férfinél helyezi el a gyereket, mert sok férfi méltóságán alulinak érzi az exe feljelentését, meghurcolását..."hát, végülis el tudom tartani egyedül is, akkor miért..")
2014. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!