Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek is rossz anya vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Már egy éve külön vagyunk a férjemmel, de eddig a közös házban laktunk, a napokban adom be a válópert. Mindkettőnknek alakul új kapcsolata, Ő tegnap elköltözött a barátnőjéhez, mert napokon belül megszületik a közös gyerekük. Van egy ovis kislányunk. Most hogy elment, azt kérte, hogy egyenlő arányban láthassuk a gyereket. (nem kérte, joga van hozzá). Sajnos kb. 40 kilométerrel arrébb költözött, de szeretné ha a kislányunk náluk is lenne hétköznaponként. Vállalta, hogy Ő viszi-hozza az oviba olyankor, meg tudja oldani. Kb. fél óra az út. (két Budapest melletti város, nem kell a fővároson átautózni). Ez úgy nézne ki, hogy minden második héten kedd, szerda, csütörtök velük van, pénteken délután már én hozom el az oviból. A másik héten pedig a hétvégék az övék, péntek délutántól hétfő reggelig. Én ebbe semmi kivetnivalót nem találtam, viszont a szüleim, az ismerőseim,barátaim kivétel nélkül mind nekem estek, hogy milyen anya vagyok, hogy lemondok a gyerekemről. Én nem gondolom, hogy ezzel lemondanék róla. Nagyon jól tudjuk hogy amikor iskolás lesz (2 év múlva) ez nehezebben lesz kivitelezhető, mindketten szeretnénk ha a saját háztartásunkban lenne elhelyezve a gyerek majd a válás során, de akkor is közös felügyelettel és rugalmas láthatással. A szüleim szerint ezzel, hogy ebbe most belementem el is buktam a gyerekelhelyezési pert. Nem igazán értem miért. Az igaz, hogy a férjem szereti kihasználni hogy még házasok vagyunk, hiába én lennék a soros a gyerekkel, ott van velünk, mondván ez az ő háza is. Ami igaz, de amikor Ő a soros, akkor elviszi a másik városba a barátnőhöz, mondván az az ideiglenes tartózkodási helye. Vagy behülyíti a gyereket valami programmal, és engem már csak akkor kérdez meg hogy elviheti-e. persze a gyerek előtt, így ha nemet mondok én leszek a rossz. Én próbálom a gyerek érdekeit nézni, az nem az, hogy hét közben ne engedjem oda. Elvileg nem is tehetném, hiszen nincs hivatalosan egyikünknél se elhelyezve, az állandó lakcímünk pedig mindhármunknak ugyan az. Szeret ott lenni, várja nagyon a kistesót is, nem tudom miért rossz döntés ez. Tudom, hogy sokan vitatják, hogy jó-e az, ha megosztva van a felügyelet, mert mindig "költöznie" kell, próbáljuk ezt együttműködve megoldani. Én eddig csak jókat hallottam azoktól, akik így meg tudtak egyezni, mert így ugyan annyi időt tölt mindkét szülőnél a gyermek. Azon sincs így vita, hogy ki mennyit költ a gyerekre, meg hogy a másik mire költi a gyerektartást. Mi a véleményetek?
2014. okt. 28. 10:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon jól teszed. A gyerekelhelyezésben is megállapodhattok a tárgyalás előtt. Ha nem, akkor sem lesz abból semmi hátrányod, hogy akkor találkozhat az apjával, amikor akar. Ez inkább jó pont lesz neked.

Sajnos, kevés az ilyen szülő.

2014. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 csabika1971 ***** válasza:
89%

Nem vagy rossz anya.

És az hogy elváltál, nem azt jelenti, hogy innen kezdve ellenségek vagytok. Kettőtök gyermeke, ti ketten döntötök a sorsáról és nem más, a többiek meg csak kibicelnek. Meghallgathatod őket hátha van jó ötletük, de ha akarod nem is foglalkozol velük.

Nem hiszem, hogy káros lenne, hogy agyerek az apjával is egyenlő részben van együtt. A bíróság tényleg erről is fog dönteni, de ha nektek akkor is lesz annál jobb megoldásotok, és mind a ketten egyet értetek vele, akkor azt sem muszáj követni. Az az ha az nektek így megfelelő és a lányotok is boldog. Akkor miért izgatod magad azzal mit gondolnak mások?

2014. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy rossz anya. Jó ilyet is hallani, hogy ilyen értelmesen meg tudja beszélni az elvált pár a láthatást.
2014. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha meg tudjátok oldani, akkor ez szuper. A magyarok nagyon idegenkednek az ilyen megoldástól, pedig nyugaton ez a bevett gyakorlat.
2014. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és örülök, hogy így gondoljátok. Sajnos sok vitánk volt, nehezen indultunk el ezen az "együttműködős" dolgon, mint írtam van is még min javítani, sokat keresztbe tett a férjem. A szüleim is csak attól félnek, hogy ez valami "csapda" a részéről. De nagyon sok kisgyerekes ismerősöm akadt ki rám, és egyikük szó szerint azt mondta, hogy "hogy tudok lemondani a gyerekről."
2014. okt. 28. 10:43
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát én mindenkit felpontoztam, látszik szünet van. :)
2014. okt. 28. 10:43
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagy rossz anya, mert nem a saját érdekeidet nézed, hanem a gyerekét. Neki az apukája is ugyanolyan szülője, mint te. Akkor az apának miért kéne szinte teljesen lemondania a gyerekről? Így meg kb. azonos időt tudtok vele tölteni.

Ha a gyerek szívesen megy apukához és szívesen van velük, akkor ez így jó.

2014. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Bence_ ***** válasza:
82%
Jól csináljátok. Gyereknek, nektek is az a jó ha normálisak vagytok. Nem az a jó anya aki magához láncolja a gyerekét hanem az aki figyel a gyereke érdekeire is.
2014. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy rossz anya, sot. Egy dolgot javasolnek csak: heti valtasban legyen a gyerek nalatok. Neki is jobb, nektek is.m
2014. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a gyereknek annyira nem jó ez a rángatás, de ez csak az én véleményem.
2014. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!