Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért annyira egyértelmű,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért annyira egyértelmű, hogy válás után az apának/exférjnek JÁR az új élet, az újrakezdés?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy nem lehet új kapcsolata, sőt sokszor egy új kapcsolat miatt válnak.

DE!!


Az exférj sokszor gondolja úgy, hogy ő exapa is egyben, és neki joga van új életet kezdeni, neki ez JÁR.

Pl. oltári háborgás van azon, hogy gyerektartást kell fizetni, és az ilyen sok, meg olyan sok.

Holott a gyerekvállalás azt jelenti, hogy vállalja, hogy élete végéig nevel és támogat egy gyermeket. Nem csak addig, amíg együtt van az anyjával!!

Sok "férfi" arra se hajlandó, hogy elég minőségi időt töltsön a gyerekkel.


És akkor jön az, hogy az új asszony gyereket akar, és megindul a sírás, hogy legyen kevesebb a gyerektartás, és a többi. Mire csinál még több gyereket, ha azt se tudja eltartani és támogatni, akiket eddig "megcsinált"?


Nálam az "ez mindennek a teteje" helyzet, amikor választania kell a gyerekei és az új partner között, és teljesen egyértelmű, hogy az új partner az első.



Igen, elvált nő vagyok, és nem vagyok a környezetemben egyedül ezzel a nézettel.


Nem kell egy rossz házasságban benne ragadni senkinek, és a gyerekeknek kell az állandóság, kell egy otthon. Amit legtöbb (és legjobb) esetben az anya biztosít.

Eddig minden rendben.

De miért jelenti rögtön azt a válás, hogy innentől el lehet felejteni az apaságot, a vérköteléket, a saját gyerekekkel együtt töltött éveket, és mindent ki kell dobni az ablakon a rossz kapcsolattal együtt??


Nem értem az apákat.

Valaki el tudja ezt magyarázni nekem?

Ekkora különbség lenne tényleg az anyaság és az apaság között?



#válás #rossz apák #exapa
2014. okt. 31. 20:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem mindenki ilyen.ha meg valaki ilyen tróger,ahogy leírod,akkor az egy sz.r ember,de ez általában már a gyerekvállalás előtt kiderül.meg kell nézni,hogy kinek szül az ember.egyébként joga van az új gyerekhez is a másik nővel,ha emiatt lesz kevesebb a gyerektartás,én ebben nem látom a problémát.téged szolgáljon egész életében vagy mi?
2014. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
24%

Ha zsaroltad a gyerekkel, annak bizony ez a hozadéka-mint ami nálad van.


Teljesen másképp viselkedik az a féárfi, aki akrt egy gyereket,

2014. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
56%

Senkinek nem jár semmi, ez egy óríási tévedés. Én magam sem ismerek ilyen embert, aki ebben a tévhitben van, ha véletlen erre téved egy ilyen delikvens, akkor az kérjen meg valakit, hogy egy nevelőpofonnal járuljon hozzá a személyiségfejlődéséhez!

Kérdező. Nekem az a véleményem, hogy ha egy férfi érzelmileg kötődik a gyerekéhez, akkor semmit sem kell kiharcolni, mert jönni fog az a gyerektartás anélkül is, és továbbra is része lesz a gyerek az apa életének, új feleség ide vagy oda. Az embernek ugyanakkor joga van azérzéseihez, előfordul az a helyzet, hogy apuka nem érzi, hogy lenne bármi kötelessége a gyereke után. Nincs érzelmi kötődés, nem szereti. Ezek olyan dolgok, amik vagy vannak vagy nincsenek, nem,ehet kierőszakolni, senki nem tehet róla, ha így érez. Igen, ahhoz a gyerekhez 2 ember kellett és én is gusztustalannak tartom azt, hogy hány férfi (pénisszel rendelkező élőlények) lelép, akár se szó, se beszéd, és a nőre marad minden. Egy nőnek bizony ezt attól a naptól kezdve, hogy felnőtt tudatosítania kell magában, hogy bár mikor az a gyerek készült nem csak ő volt ott, de a legnagyobb felelősség őrá hárul. Ez mióta világ a világ így van. Az ember csak a szerencsének köszönheti, ha kifog egy tisztességes férfit, de egy patriarchális társadalomban, ahol otthon a legtöbb nőnek kuss a neve és a férfiak minimum félistennek hiszik magukat, bizony nehéz.

2014. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
6%

2./ Teljesen másképpen viselkedik egy férfi, ha akart egy gyereket, és másként ha szó szerint ráerőszakolják és sakkban próbálják tartani a gyerekkel.


Abban az esetben ha a férfi tud a gyerekről és apai elismerő nyilatkozata van, abban az esetben ez a két oldal van.

2014. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
44%

Ugyan ezt mondtam mint a 3-as, csak két mondatban.


Szörnyű ilyet olvasni, tudom: de nem szereti a gyerekedet. El van mint egy kedves, ám de számára idegen gyerekkel.De mély apai érzés nincs benne az adott gyerek felé.És nem is lesz.


Én ezért is jobban szorgalmazom azt, hogy ami nem megy azt eröltetni tilos.

2014. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
27%

És azt is szoktam sokszor mondani:


Gyerekkel egyetlen férfit sem lehet megfogni, mert egy gyerek sosem tart vissza egy férfit, ha az lépni akar.

Esetedben lépni akart. Azért erőszakoskodtál te.


Mert ha szeretted volna a férit, és érte odáig és vissza lettél volna, és véletlenül-tényleg véletlenül estél volna teherbe, akkor inkább eltüntél volna a pasi szeme elől, sosem bántottad volna, sosem cirkuszoltál volna, sosem tartottad volna sakkban, és soha egyetlen fillér gyt-ra sem tartottál volna igényt.Hanem mint majopm a farkának örültél volna, hogy van egy közös gyermeketek, akiben kicsit visszakaptál abból a férfiből, aki számodra a minden.

2014. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
6%

Szóval keserű a valóság, és ráébredni arra, hogy önmagad csapdájában és a keserű vermében vergődsz.



Mindezt köszönheted egyes egyedül önmagadnak.

2014. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Most bármilyen hihetetlen, én nem akartam a gyerekeket annyira, mint az exférjem, ha ő nem rágja a fülem egy évig, egy gyerek se lenne. A második gyerekért két évet "könyörgött".

Amíg együtt voltunk, hozta-vitte őket oviba, suliba, figyelt rájuk, ha túlóráznom kellett, stb. Tehát nem mondhatom rá azt, hogy a házasságunk alatt rossz apa lett volna.

Amikor megbeszéltük, hogy válunk, akkor még ott tartott, hogy fizet egy X összeget (ami ő ajánlott fel, nem én mondtam, hogy ennyi vagy annyi legyen), felajánlotta, hogy figyel rájuk, ha betegek és nem kapok szabit, nála lesznek nyári szünetben, stb. Ez így is volt... egy hónapig.

Aztán szépen, fokozatosan elhidegült a gyerekeinktől is, amiben gondolom sokat közrejátszik az is, hogy a gyerekek utálják az új csaját (ő a válóok végül is), és ez az érzés finoman szólva is kölcsönös.

Most ott tartunk, hogy vérig van sértve, ha el kell vinnie a gyerekeket két teljes napra, pedig én kórházba megyek (kisebb műtétre), és ezt a két napot nem tudom másképp megoldani, kell valaki, aki figyel a gyerekekre. Három hónapja feléjük se néz.


Azzal takarózik folyton, hogy új életet akar kezdeni, és nekünk (tehát gyakorlatilag a gyerekinek) nincs jogunk őt ebben visszahúzni, visszatartani. Ez lenne az a fél nap kéthavonta, amikor hajlandó látni a saját gyerekeit, és akkor is inkább a nagymama foglalkozik a gyerekekkel, ő meg az új nőjével.


Én is szerelmes vagyok újra, talán még erősebben, mint eddig bármikor, de nekem ez akkor is felfoghatatlan, hogy ha az új partnerem egyet füttyent, akkor "új életet kezdek", és többé a gyerekeim felé se nézek, az apja meg oldja meg, ahogy akarja.

2014. okt. 31. 20:44
 9/41 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert a te exférjed valamiért ilyen, egyáltalán nem ilyen minden elvált, gyerekes férfi. Szerencsére.
2014. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 iglu válasza:
47%
Ugyanakkor Te is kezdhetsz új életet! nem vagy a gyermekeid rabszolgája! Te vagy, akinek gondoskodnia kell róluk, de az ex férjedre visszakacsintgatni kár. Az elmúlt. Továbbléptetek. Élj boldogan, mert akkor tudsz a gyerekeidnek is a hasznára válni!
2014. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!