Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esély, hogy nálam helyezi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély, hogy nálam helyezi el a bíróság a fiunkat? (apa vagyok)

Figyelt kérdés
Első fokon elvesztettem a gyermekelhelyezési pert. Most beadtam másodfokra, és eközben a gyámügy kiemelte a gyereket az anyjától és nálam helyezte el ideiglenesen. Ez számít valamit?

2014. nov. 11. 19:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

7: "Sajnos, vagy nem sajnos, de igenis anyapártiak. Lényegében csak akkor veszik el az anyától a gyereket, ha az anyja bántalmazza vagy veszélyezteti. "


Ez nem igaz. A bírósági statisztika szerint ahol mind a két fél küzd a gyerekért ott majdnem egyforma arányban kapja meg az apa és az anya.

Csakhogy sok férfi eleve úgy indul neki, hogy nem küzd vagy nem is kell neki a gyerekek nevelése, jó ha kéthetente hétvégén jópofizik nekik. Az én volt férjemben egy percig se merült fel, hogy kellene neki a két gyerek, amíg együtt éltünk addig se foglalkozott velük.


Úgyhogy a kérdezőnek igenis jó esélye van arra, hogy megkapja a gyereket, főleg hogy most nála van elhelyezve.

2014. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Elméletben valóban azt nézik hol van jobb helyen a gyerek de a birói gyakorlat kivétel nélkül mást mutat.
2014. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha a gyámügy elvette az anyjától a gyereket és ideiglenesen nálad helyezte el, akkor igen nagy esélyed van arra hogy megváltoztatja a bíróság a döntését. Szinte biztos.
2014. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12:Nem, a bírósági statisztika épp azt mutatja hogy ha küzdenek a gyerekért akkor egyenlőek az esélyek.

Azt mondd már meg, hogy hogy ítélhetné a bíró az apának a gyerekeket, ha az apák nagy része nem is akarja őket napi 24 órában heti 7 napban nevelni???? Eleve a legtöbb pár úgy megy oda, hogy egyértelműen megegyeztek, hogy anyával maradnak a gyerekek. Ezt a bíró nem fogja megváltoztatni!


Szerintem a volt férjem sikítva szaladt volna el ha a bíró kijelenti, hogy akkor ezentúl minden reggel ő viheti őket iskolába, ő megy értük, ő marad otthon ha betegek, este ő kérdezi ki a leckét, mos,vasalja a ruhájukat, főz, figyel hogy mikor van ebédbefizetés, én meg kéthetente hétvégén odamegyek mosolyogva és elviszem őket az Állatkertbe.

2014. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Űdv.Én ma délelött voltam egy ilyen tárgyaláson(apa).Az édesanya jegyzőkönyvbe mondta,hogy veri(papuccsal is)a gyerekeket,nem engedi a kapcsolattartást az apával,nem ad infot a gyerekekkel kapcsolatos dolgokról,stb.Erre a bírónő azt mondta,hogy"ez nem a helyes viselkedés".Az apának(nekem) 8 percet adott,hogy elmondjam az álláspontom,mert"fontosabb tárgyalása van!!!!Ezután elutasította az ideiglenes gyermekelhelyezésre tett kérésem,mert szerinte"nem áll fent olyan körülmény,hogy a gyermekek veszélyben lennének".Jan 30-án lessz a következő tárgyalás.Ennyit az elfogulatlan-tisztességes-gyermek érdekeit figyelembe vevő magyar bíróságról.Ha nem lennék felelősségteljes szűlő,jót röhögnék rajtuk,mennyire a női ösztönükre hallgatnak,nem a józan észre.Persze biztos van kívétel,csak még én nem találkoztam vele.
2014. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15: Ez szerintem a ritkább eset, én főleg olyanokat ismerek, ahol az apában fel se merült, hogy nevelje a gyerekeket, és kib...szós történetet a másik oldalról is tudok, ahol az apa nem jelenik meg a láthatáson, viszont utána feljelenti az anyát, hogy ott volt és nem adta át a gyereket. Anyuka meg fizetheti a bírságot.

Továbbá olyan férfiről is hallottam, ahol az apa megnyerte a pici baba nevelését, mert akarta.

Szóval küzdj a gyerekért, van rá esélyed (másik bíró, beszélj ügyvéddel, stb).

2014. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"de a birói gyakorlat kivétel nélkül mást mutat."


Ezt a badarságot nem tudom, miből szűrted le, én ügyvédjelöltként tök mást tapasztaltam.

A 11-essel értek egyet!

2014. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!