Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azok, akik elhagyták a gyerekü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok, akik elhagyták a gyereküket, mit éreztek a búcsúzkodáskor?

Figyelt kérdés

Több olyan ismerősöm is van, aki elköltözött az új családjával vidékre vagy külföldre az előző kapcsolatából meglevő gyereket hátrahagyva.


Biztos vagy egy utolsó találkozás, utolsó közös program és tudja az ember, hogy innentől már JÓVAL RITKÁBBAN fognak csak találkozni. Hogyan zajlódik ez? Mit érez az ember ilyenkor? A gyerek felfogja, mi történik?


Tudom, mennyi elítélés éri az ilyen embereket és egy közeli rokonom is épp erre készül (ő az anyuka) és szeretném megérteni kicsit jobban. Egyszerűen számomra felfoghatatlan, de mivel lebeszélni nem tudom, legalább szeretném megérteni. Anyuka nekem csak teljesen értelmetlen dolgokat hadovál, hogy jó lesz így a gyereknek, meg majd gyakran jön stb...holott tudom nem úgy lesz, mert képtelenség külföldről hetente hazajárni.


Képes ennyire elvakítani a szerelem, hogy az ember már nem látja valóságosan a dolgokat? Mert ha azt mondaná, hogy "tudom elhagyom a gyerekem, tudom alig fogom látni, de bevállalom" akkor legalább felvállalja a saját tetteit. Kegyetlennek tartanám, de legalább megérteném. Így viszont csak azt látom, hogy idétlen rózsaszín felhős liba akinek fogalma sincs az életről.


Most biztos jönnek majd "az ilyen ember szívtelen dög" stb beszólások, de jó lenne, ha egy ilyen ember is elmondaná az őszinte emlékeit erről, felvállalva a lepontozásokat, mert nyilván mindenki szét fogja szedni.



2014. nov. 28. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem valójában lesz.rják.Vagy nem tudom.de az én apukám engem 1 évesen hagyott ott.Jó, ő nagyon fiatal is volt (kb 22), szóval megértem, hogy érdekesebb volt számára a világ, mint egy bőgő csecsemő.Az a poén a dologban, hogy én kerestem meg aztán, 25 év múlva, és úgy vette fel a telefont, mintha minden nap beszélnénk.Tehát őt egyáltalán nem hatotta meg a dolog :-))Én is gondolkodtam már ezen, hogy vajon sajnálja-e, hogy nem maradt velünk?vagy hogy én nem is vagyok igazán a lánya?és valamilyen szinten lehet, h sajnálja, de olyan túlságosan nem bánthatta a dolog, mert akkor megkeresett volna ő már sokkal hamarabb.Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy szerintem vannak olyan emberek, akikből valami hiányzik.És a gyerekeik nem érdeklik őket( vagy legalábbis nem úgy, ahogy kellene).
2014. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

" Egyszerűen számomra felfoghatatlan, de mivel lebeszélni nem tudom, legalább szeretném megérteni. "


Pont ez az, hogy ezt te nem fogod soha megérteni, mert te nem vagy ilyen.Belőlük viszont hiányzik az a valami.

2014. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%

Egyet nem fogsz az ilyen "aqnyák" között találni, aki vállalja a szétszedést. Mindegyiket megvetem.


ui: Egy nő, aki igazi, egy anya, aki igazi, az sosem tudja elhagyni a gyerekét. Az a gyerek nélkül nem megy sehová. Az vagy gyerekkel megy, vagy marad. De gyerek nélkül nem megy egy pasihoz sem.


Az általad emlitett ember: nem nő,l nem anya, csak egy luk, amit még pár évig oda tud tartani valakinek, és ez neki fontosabb mint a saját gyereke.

2014. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Ugy mint utolsó irja..kintinmelobelyre is lehet vinni a gyerekeket sokan csalàdostol mennek külföldre..a pasi miatt se hagyja el a gyerekét lehet bàrmilyen nyomora inkàbb felàldozza magàt vagy boldogsàgàt.a gyerek az első.
2014. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Azért talán az sem elhanyagolható, hogy mekkorák a gyerekek, és milyen az anya-gyerek viszony.
2014. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
9%
5 Tök mindegy mekkorák a gyerekek, és milyen viszonya van velük. Egy anya nélkülük nem megy sehová. Maximum akkor ha felnőttek, és önálló családjuk van, akkor. Talán.
2014. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Akkor nézzük a férfiakat, az sokkal gyakoribb.


Több férfit is ismerek/hallottam akiknek "szétszórva" vannak a gyerekei.


Csak van itt valaki, aki messzire költözött a gyerekétől bármilyen oknál fogva (munka/új család/egészség akármi)

2014. nov. 28. 17:35
 8/20 anonim ***** válasza:
Úgy vannak vele, hogy majd holnap...aztán mindig egy majd holnap...néha jön a "már ég a pofám mit mondjak", amire jön a na de holnap már tényleg...és így eltelik az idő...
2014. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%

A pasik mások, azt viszik tovább amit látnak.Amibe felnevelődtek.Amit az apjuktól tanultak.


De anya egy van.

2014. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
#6/#9, én meg pont az anyatigris-mentalitású nőket vetem meg... egy nő ne foggal és körömmel ragaszkodjon a gyerekéhez, hanem ésszel és szívvel, és tudja pl. az apánál hagyni, ha a gyereknek az az érdeke... szoktam volt néha mondani, hogy "ya, anya csak egy van, de az az esetek egy bizonyos részében pont eggyel több az optimálisnál" - hihetetlen károkat képesek okozni a foggal és körömmel ragaszkodó anyatigrisek... az igazi szeretet soha nem önző, képes az elengedésre is...
2014. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!