Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Köteles bejelenteni az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles bejelenteni az a szülő, hogy hová viszi a gyermeket, annak a szülőnek, akinél perben elhelyezték, tehát akivel él a kicsi?

Figyelt kérdés

Talán aki ebben gyakorlatban benne van, mint elvált szülő, jobban tud segíteni, mint a tankönyvek.

Példa: közös felügyeleti jog gyakorlás(ez a leggyakoribb "ítélet" gondolom). Valamely szülőnél elhelyezték a gyereket, a másik kéthetente láthatja, viheti. A gyermek mondjuk még túl kicsi, hogy meséljen. Mi van, ha a láthatás során, eddigiektől eltérően, külföldre viszi a gyereket, vagy pl. az ország másik végébe, és nem szól róla annak, akinél el van helyezve a gyerek? Köteles beszámolni róla, hová viszi, vagy csak annyi a lényeg, hogy a megadott időre visszahozza? Csak bonyolult, számomra kibogozhatatlan, és nem teljes válaszokat találtam a kérdésre, remélem itt valaki tudja a választ.



2014. dec. 4. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A kozos felugyelet pont azt jelenti, hogy fele fele aranyban van elhelyezve a gyerek, tehat nem kethetente egy hetvege az apae mondjuk, hanem minden masodik teljes het, vagy ket het itt, ket het ott megegyezes kerdese. Akinel van a gyerek az adott idoben oda viszi ahova akarja.
2014. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha pedig hétvégente viheti az egyik szülő a gyermeket, akkor nem köteles beszámolni a másik szülőnek, hogy hol töltik az időt (de azért illik, főleg ha kicsi gyerekről van szó). Külföldre egyik fél sem viheti a gyereket a másik beleegyezése nélkül.
2014. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom a konkrét választ az új Ptk szerint, de ha egyszer már közös felügyelet van, gondolom akkor nem olyan rossz a viszonyotok, miért titkos hova viszed? Nekünk még csak zajlik a válás, közös felügyelet lesz, de mindig elmondjuk hova visszük. Na jó nem úgy, hogy 10-12-ig játszóház, de mi most Bécsbe készülünk, tök alap, hogy megmondtam apukának. Ő is megmondja ha valahova mennek, még ha országon belül is. De ha ez segít, én most csináltattam a kislány személyiét, az okmányirodában azt mondták nem kell a másik szülőtől írásos nyilatkozat hogy kivigyem az országból EU-n belül. Ahogy a személyihez is elég voltam én egyedül (5 éves egyébként, annyit kérdeztek, tud-e a másik szülő róla.
2014. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Belföldön viheted bárhova ahol nem veszélyeztete, külföldre meg nem viheted, mert abban az esetben kell a másik fél jóváhagyása is. Ha a beleegyezése nélkül külföldre viszed és kiderül, valószínű h ha anya feljelet emiatt elveszted a felügyeleti jogot!
2014. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van azért ellentmondás, de nagyjából értem mit akartatok mondani és köszi nektek. Tehát belföldre lehet vinni nem kell jelezni azt sem, ha akár több száz km., csak illik szólni, de külföldre csak beleegyezéssel. Ez a beleegyezés írásos kell legyen? (gondolom igen, mert a szó elvész, és ennek nyoma kéne legyen).
2014. dec. 5. 15:30
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Én csak arról tudok mesélni, amikor kéthetente hétvégére elviszi az apuka a gyereket.

A gyámhivatalnál nyitották fel a szemem, hogy köteles lenne beszámolni, hogy hol vannak.( és ezt a rendőrségen is megerősítették)

De persze nem szoktak...

Remélem, tudtam segíteni.

2014. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!