Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők akik a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők akik a gyereket a másik szülő ellen nevelitek! Miért teszitek?

Figyelt kérdés
Mostanában sok ilyet tapasztalok. Akik így tesznek, miért tesznek így? Miért nem fogják fel, hogy a másik szülő szidalmazása, besározása, a láthatás és/vagy kommunikáció tiltása nem tesz jót a gyereknek? Annak a gyereknek mindkét szülő a szülője!
2010. febr. 4. 10:10
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Bíróságra nincs értelme menni, mert ha anyukát megbüntetik, a gyerek szájából vesszük ki a pénzt. Sajnos nincs is értelme úgy elvinni, ha ő sem igazán akar. Mostanában már nagyon haragszik apukára. Anyukának van barátja x éve, de a kislány azt mondta: "anyu csak azért csinál úgy, mintha barátja lenne, nehogy apu bántson." Nem értem. Sose bántaná még szóval sem. Csak néztünk mikor mondta a kislány, majdnem sírtam a dühtől és tehetetlenségtől.
2010. febr. 4. 10:55
 12/24 anonim ***** válasza:
81%

Egy szóval? Bosszú.

(Rövidlátó, kicsinyes, önző.)


Mi szerencsére megúsztuk ezt az exemmel, bár néha úgy érzem, és az új párom is ezt mondja, hogy túl sokat/sokszor engedek neki, de a béke és a fiam egészséges fejlődése nekem megér ennyit. Sőt, mostanában, mintha a volt párom is kezdene normálisabb lenni velem. (Ehhez kellet 2,5 év.) Hozzá tartozik, hogy ő hagyott ott, és én nem álltam rajta bosszút. Fordítva persze nem lenne ilyen egyszerű.


Inkább annak a kezében a döntés, aki nem akarta a válást, aki nem csalta meg a másikat stb. Más szóval aki "ártatlan" (még ha valójában nem is az 100%-ban), az kerül döntési helyzetbe. Látja a saját érdekén túl a gyereke érdekét, vagy elvakítja a harag? Szerintem ez lehet a döntő tényező.


Ezen túl még benne van az, hogy egy gyerek fele-fele részben a szülei. Még ha külsőleg, vagy bizonyos tulajdonságait tekintve jobban is hasonlít egyikre-másikra, végső soron megáll a fele-fele. Tehát, ha gyűlölöm a volt páromat, akkor bármilyen nyugtalanítóan is hangzik ez, fele részben gyűlölöm a gyerekemet is. Ebbe persze sokan nem gondolnak bele. Mert ez nagyon kellemetlen gondolat lenne. (Páran le is szoktak pontozni, amikor ilyeneket írok.) :)

2010. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
A nő mindent megenged a kislánynak, 12 évesen sminkeli magát, "pasija" van és 16 évesekkel bandázik. Fél éve könyörgött a férjemnek, hogy segítsen megnevelni, mert már nem bír vele és a szex is szóba került a kislány részéről. Párom azóta sem sokszor tudta elérni a lányát, próbált vele beszélni, de... Jött a nőtől az üzenet, hogy nem KÍVÁNCSIAK a párom kioktatós szövegére, és megint ő lett a szemét, pedig jót akart. Bármit csinálhatunk, ha tömik a gyerek fejét. Az a legrosszabb, hogy mindezt a gyerek kárára.
2010. febr. 4. 11:09
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya akadályozza aláthatást, akkor el is vehetik tőle a gyereket. Szóval érdemes lenne bíróságra menni.
2010. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno a mamám ócsárolta anyámat örökké,de nem érdekelt amit mond!!!Szerintem okádék undorító ez a szokás aki ilyet csinál!Az én anyámat ne feketítse be senki!Amíg nekem nem ártott,addig tőlem tehetett bármit apám ellen!Persze mondanom sem kell,nem véletlen hogy nem szerettem mamámékhoz járni!(nyugodjon békében)
2010. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat aki ilyet csinált, sztem gusztustalan. Attól h nem jössz ki vkivel még nem jogosít fel senkit arra, h a gyerekbe nevelje a gyűlölködést. Aki ilyet tesz csak a gyereknek tesz rosszat, gusztustalan szülő az olyan.
2010. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsaim, úgy, hogy voltam ilyen helyzetben.


1. ügyvédet keresni

2. bíróságon jelezni és feljelentést tenni láthatási jog korlátozása miatt

3. gyerekpszichológus véleményét kikérni, mert az anya ezzel a "tevékenységével" kimeríti a kiskrú veszélyeztetése fogalmát (családjogi törvényben benne van)


Még az is lehet, hogy elveszik anyától a gyereket és Ti nevelhetitek tovább.

Ha tényleg ennyire gáz az anya és a gyerek 12évesen ennyire elkanászodott, valamit tennetek kell. MOST mert később késő lesz!

2010. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

Érdekesnek találom,hogy pont azok nem adnak itt választ,akikhez a kérdés szól...

Szégyellheti magát az összes önző "minta anya",aki ebben éli ki magát!A saját gyereküket teszik tönkre mind!Mint ahogyan az én Párom ex felesége is:szó szerint érzelmileg zsarolja és lelki terrorban tartja a gyereket!Gusztustalan dög!

2010. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én is inkább azoknak a válaszára lettem volna kíváncsi, akik ilyent tesznek, vagy akik tudják, hogy azok az emberek miért teszik ezt.

Köszönöm a válaszokat, párom és lánya csak egy példa volt, sajnos nem ők az egyetlen ilyen eset a világon. Bíróságra minek mennénk? Azért, hogy a huza-vona tovább folytatódjon? Mert már így is eleget szenvedett az a kislány. Inkább azoknak a szülőknek kéne változtatni, akik ahelyett, hogy a gyerek valódi érdekeit nézik, csak majmolják őket és közben a másik szülőt ócsárolják ok nélkül. Egyébként a kislány anyukája már olyant is mondott szegénynek, hogy apád sosem akart, meg ilyenek, és apuka hiába mondja, hogy nem így van, nem hisz neki.

2010. febr. 4. 13:40
 20/24 anonim ***** válasza:
59%

Bíróságra minek menjetek?

Hát pont azért, hogy a gyereket "megvédjétek".

Vagy magatokhoz már nem vennéd?

Nem értem.

2010. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!